Forum dyskusyjne


Byłem w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

leon731 dołączył
29.07.2007

leon731 01:05 | 09.08.2007

Cześć

Poczytałem sobie trochę o Indiach na tym forum przed wylotem.
To ze Indie to tragedia to już napisał Hanibal i w sumie się nie myli ale trochę przesadził nie wszystko tak wygląda jak opisał. Nowa Kalkuta wygląda w miarę normalnie. Jak ktoś chce mieć ładne widoki może lecieć do Singapuru albo na Maledywy – nie powiem żeby nie było fajnie. Widziałem już kawałek świat ale stara Kalkuta powaliła mnie na kolana - jest koszmarnie syficzna ale przy okazji ma w sobie niesamowity koloryt klimat . Jedzenie jest ostre ( ale naprawdę żywy ogień to podają w Korei), dość proste i takie trochę na jedno kopyto. Ludzie całkiem mili ale mają inny świat w głowach. Fajnie było obserwować relacje miedzy nimi na początku nie bardzo mogłem „zajarzyć” o co chodzi. A to był system kastowy. Właściciel firmy był z jakiejś wyższej kasty i miał takiego służącego do obsługi, który zachowywał się jakby był całkowicie bez woli – straszna poddańczość – jak pies.
W ogóle to na tych z niższych kast on i jego rodzina patrzył jak na psy jak by nie byli dla nich ludźmi. Miał dwie żony taka nową młodszą – „nowiusieńką” i tak już dobrze wiekową – mistrzowska gra aby starsza się nie poczuła za bardzo na bocznym torze.
Byłem tam w sprawach służbowych więc nie miałem za dużo czasu aby pozwiedzać. Ale widziałem Indie których generalnie większość zwiedzający nie widzi firmy, biura i trochę okolicy koło Kalkuty - też dużo mówi o kraju. Na koniec pokazali mi garbarnie która miał być niby wykonana w standardach międzynarodowych (dobre)! Smród taki że słabo się robiło już klika kilometrów przed fabrykami, trudno opisać jak było w środku maks-maksów.
Ale ciekawostką jest to że jeszcze nie dawno te wszystkie garbarnie były w centrum więc nie wyobrażam sobie jaki wtedy był tam odór. Tak tragicznych warunków życia i pracy to nigdzie nie widziałem! W Chinach w tych kwestiach w porównaniu z Indiami to jest już 22 wiek.

Indie na pewno są warte odwiezienia ale nie jest to za bardzo wakacyjny kraj w znaczeni Tajlandii.

PS
Lotniska są fatalnie przygotowane do obsługi takiej ilości pasażerów a i system kontroli to porażka – 6 razy skanowali mi laptopa a za bark jakiejś przywieszki to musiałem się wrócić 2 bramki. Ale za to samoloty okey i to z bardzo ładną i miłą obsługą.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl