Forum dyskusyjne

Profilaktyka pzreciwmalaryczna w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

anwal dołączył
09.08.2007

anwal 21:26 | 09.08.2007

jadę do Indii w pażdzierniku . Najpierw na północ, potem nieco na południe od Bombaju. Jaką profilaktykę przeciwmalaryczną powinnam stosować?

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 23:05 | 09.08.2007

idz do lekarza medycyny tropikalnej najlepiej.ja z doswiadczenia polecal bym lariam-odpowiednio zazywany przez osobe nie mającą lęków i innych psychicznych przypadlosci nie pownien miec skutkow ubocznych.

vica dołączył
20.08.2007

vica 16:48 | 20.08.2007

Witam!
Udaje sie do Indii w październiku na 3 tyg. szczepienia przeciwko żółtacce, tężec, dur brzuszny juz mam. Zostały talbetki na malarie. Z malreone nie problem, leży to w aptece. Pytanie mam jak zdobyć inne tabletki na malarie bo podobno trudno.

anwal dołączył
09.08.2007

anwal 17:16 | 20.08.2007

Ja w końcu po bardzo skrupulatnym pytaniu w wielu miejscach wybrałam Lariam. Przez Towarzystwo CDC w Atlancie polecane jest : Malarone, Lariam, albo Paludin łącznie z jakimś lekiem na "a" ,którego nazwy nie pamiętam.Polecana teoretycznie jst tez Doxyxyklina, ale niektórzy uważają to za zawracanie głowy.
Ja tylko nie wiem czy konieczna jest szczepionka p/w Polio skoro jako dzieci bylismy szczepieni.

vica dołączył
20.08.2007

vica 22:19 | 20.08.2007

Cena Malarone też piękna. Na 2 osoby dotyczace wyjazdu na ok. miesiąc to 1000 zeta. masakra. no ale zdrówka na 1 miejscu.

vica dołączył
20.08.2007

vica 18:14 | 21.08.2007

Czy Malarone mozna łączyć z alkoholem?

sindra dołączył
04.03.2006

sindra 16:43 | 22.08.2007

Sprzedam 2 opakowania i 5 tabletek Malarone. Musialam wrocic wczesniej z Indii i tabletki mi zostaly. Polecam, korzystna cena.
hanat@o2.pl

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 14:46 | 24.08.2007

polecam jeszcze szczepionke meningo coca, polio z tego co wiem nei jest na wiecznosc, zaszczepilam sie rowniez

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 13:25 | 27.08.2007

Właśnie wróciłem z Indii i to co mogę Ci polecić to zdecydowanie Lariam. Nie wiem jak jest z dostępem do tego leku w Polsce ja kupowałem w Anglii. Poza tym jednym z pierwszych wydatków, będzie pewnie spirala-kadzidełko. Kupisz to wszędzie i działa.

orelob dołączył
01.06.2007

orelob 16:33 | 27.08.2007

doxycyklina nie jest "teoretycznie polecana"(cokolwiek to znaczy), tylko jest polecana. I jest najtansza sposrod trzech polecanych (malerone, lariam, doxycyklina)
wwwn.cdc.gov/travel/yellowBookCh4-Malaria.aspx 

migotka dołączył
25.08.2007

migotka 20:53 | 28.08.2007

mam pytanko, czy ta spirala -kadzedełko dostępne w Indiach czy mozna kupić w Polsce? Jak to wyglada i działa?

vica dołączył
20.08.2007

vica 18:23 | 30.08.2007

tez mnie to zaciekawiło:) ktoś użyczy info co to jest i jakie ma przeznaczenie, no i jak wygląda?:)

orelob dołączył
01.06.2007

orelob 20:43 | 30.08.2007

spirala wygląda jak... spirala z kadzidełka (tylko grubego). Gdzieś kiedyś czytałem jak działa, ale dokładnie nie pamiętam. Chodzi o to, że ten dym ze spirali w jakiś tam sposób działa na komara (odurza/zaburza/tłumi/otumania???). I to wszystko. Nie ma to związku z medyczną profilaktyką antymalaryczną (choć jest na pewno pomocne)

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 15:46 | 13.09.2007

wpadlam na ten sam pomysl. Raz kadzidelko jakis odganiacz, dwa moze i moskitiera na noc, trzy cos do smarowania, ewentualnie ubranie o grubym sciegu zeby wredny komar nie mial szans. Podobno bardzioej niz malarii nalezy uwazac na jedzenie, ale tu juz licze na owe cudowne szczepionki...

kakabliblak dołączył
03.08.2007

kakabliblak 14:28 | 09.09.2007

Szczepionki zalecane przy wyprawach do Indii (czytaj obowiązkowe jeśli ktoś dba o własne zdrowie)

1. WZW typu A i B (żółtaczka)
2. Meninogokoki (bakterie te powodują min. zapalenie opon mózgowych, sepse)
3. Polio
4. Tężec + Błonica
5. Dur brzuszny

Najlepiej zacząć się szczepić przynajmniej miesiąc przed wyjazdem tak żeby wziąć dwie serie WZW.
Koszt szczepionek jest niestety dość wysoki ale to jednorazowy wydatek na bardzo długi czas (zależy do rodzaju szczepienia ale od 3 do 10 lat)

kakabliblak dołączył
03.08.2007

kakabliblak 01:40 | 10.09.2007

www.who.int/malaria/preventionmethods.html 

Powyżej link do strony WHO (Światowa Organizacja Zdrowia)
wszystkim, którzy wybierają sie w rejony zagrożone jakąkolwiek chorobą polecam tą stronę jako najbardziej wiarygodną.
Informacje zawarte na tej stronie pomogą dowiedzieć się wiele o zagrożeniach a wiedza w wielu przypadkach jest najskuteczniejszym orężem w zapobieganiu chorobom.
Wizyta u lekarza również jest konieczna ponieważ środki prewencji dobierane są indywidualnie w zależności od wielu czynników:

gdzie jedziemy
stanu naszego zdrowia
tolerancji na niektóre środki farmakologiczne

Dla tych, którzy wolą czytać po Polsku również polecam stronę
www.malypodroznik.com.pl/ 

Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl