Forum dyskusyjne

pytanie do admina

kategoria uwagi do forum i serwisu

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 10:09 | 13.08.2007

Mam pytanie:
Czy na forum nie ma zadnych kryteriow zamieszczania zdjec.
Czy naprawde zdjecia tak beznadziejne musza byc umieszczane w forum, nie daja sie nawet ocenic nie mowiac juz o braku walorow artystycznych, podrozniczych, technicznych itd.

www.globtroter.pl/globbaza/photo.phtml?id=15748 
i inne.....
Odnosze wrazenie ze chodzi o ilosc wrzucanych bylejakich zdjec, tylko ze wzgledu na zyskiwana dodatkowa ilosc punktow (patrz nagroda), a nie o pokazanie kawalka swiata, po to tu jestesmy.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 10:58 | 13.08.2007

WItam
Bardzo trudno jest wprowadzic metody weryfikacji, przy zachowaniu wolnosci wypowiedzi, w czym nie chcemy przeszkadzac ale bardziej do niej zachecac. Ewidentny spam blokujemy - co mialo miejsce kilka razy w ostatnim czasie. Zamierzamy takze inaczej nieco przyznawac nagrody nie tylko za ilosc punktow ale tez jakosc zdjec.
Jesli masz jakis dobry pomysl, w jaki sposob usprawnic serwis przy utrzymaniu metod demokratycznych zapraszam do podzielenie sie nimi na forum. Z pewnoscia rozwazymy je przy zmianach.

GlobAdmin

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 12:46 | 13.08.2007

czesc,
jest jeszcze inna kwestia powiazana z poprzednia, ktora rowniez bedzie bardzo trudna do rozwiazania - wzrost ilosci zamieszczanych zdjec "spamowych" (pewnie spowodowane jest to okresem wakacyjnym) powoduje, ze pozostałe dodane zdjecia otrzymuja max 1-3 oceny lub wcale nie sa ocenianie gdyz zbyt szybko znikaja z listy ostatnio dodanych...pozdrawiam s.

WOYTEC dołączył
31.07.2007

WOYTEC 00:49 | 14.08.2007

Welecome

W zasadzie to moja pierwsza strona globotravelerów w której wziąłem czynny udział. Podoba mi się przeglądać i oceniać zdjęcia sącząc zupę chmielową czy whisky - relaxxx:).
A czy " zdjecia tak beznadziejne muszą byc umieszczane w forum, nie daja sie nawet ocenic" - - - - myślę że nie muszą:)))) - jednak coś ludźmi kieruje żeby je inni zobaczyli – tak?  - powód?
Pewnie różne - z całym szacunkiem dla admina - ale jak piszecie, że ludzie robią to dla przewodnika - nie wiem za 20 - 50 pln - śmiać mi się chce:)
To jest mój pierwszy miesiąc na stroniei jestem na pierwszym miejscu (jak na razie:))) w top użytownikach sierpnia wow  ale z przyjemnością oddam swoją nagrodę komuś kogo zdjęcia najbardziej mi się spodobają - adminie?:)))
- co do oceny - Guśka - oceniać w dół można zawsze:)) chociaż nie wszystkie i tu się zgodzę zasługują nawet na 1. Moim zdaniem skala ocen jest za niska - optimum byłoby do 10ciu. Cięzko oceniać zdjęcia np: turkusa, markabytom, polacoloco, kasy1 i podobnych przed którymi chylę czoła i mam nadzieje że kiedyś uda mi się dorosnąć im chociaż do pięt:) ze zdjęciami np: alisson7 – z całym szacunkiem ( od której a propos dostałem maila - postaram się go umieścić jak będę miał wolne:):) ) –
Jak można w skali do 5ciu zestawiać te zdjęcia??? - nie można! 1. Extraklasa. 2. Trzecia liga ... (zostałem posądzony o rzekome zaniżanie ocen alison7:)- szczerze mówiąc sporo je zawyżałem - nieważne...:) opiszę sprawę wkrótce.
Wracając do wątku...:) Problem wydaje mi się leży nie w tym, że nie można oceniać niektórych zdjęć ze względu na ich niski poziom...(no chyba że możnaby przyznawać punkty minusowe - a w tym, że nie można ocenieć ich wyżej…
Ostatni punkt:)
Osobiście bardzo mi się podoba, że ludzie umieszczają zdjęcia ze swoich wypraw, wycieczek, podrózy... bez względu na ich jakość - Im - inaczej niż oglądającym „z boku”kojarzą się pewne miejsca, które pewnie cały czas wywołują jeszcze emocje – i nawet miernymi zdjęciami (tak jak ja!!! chcą się podzielić z innymi będąc jednocześnie otwartym na racjonalną i konstruktywną krytykę – przykład: za zdjęcie z Indii (bylejakie ) na którym widać przez brudną szybę samochodu jadące autobusy dostałem 1ki i 2ki zdjęcie pewnie zasługiwało na jakiś punkty ujemne. Jednak wspominam je bardzo ciepło ponieważ, o mały włos byśmy się zabili – autokary jechały autostradą pod prąd… Teraz wydaje mi się to śmieszne – ale wtedy kiedy chcieliśmy wyprzedzić samochód takim nie było…
Ciekawy temat gusika - sieee rozpisałem
Pozdrawiam wszystkich – życząc wielkich, wielkich, wielkich wygranych…
Wojtek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl