Forum dyskusyjne

NOCLEGI W SARANDA - KSAMIL

kategoria podróże po świecie

kraj Albania

anuchaaa dołączył
23.07.2013

anuchaaa 08:25 | 23.07.2013

Witam,

wybieram się w drugiej połowie sierpnia na parę dni do Albanii. Będę pierwszy raz w tym kraju dlatego pomyślałam, że może warto zarezerwować noclegi wcześniej. Bardzo proszę osoby, które maja jakieś informacje o pomoc i podanie namiarów na noclegi w okolicach Sarandy - Ksamil. Ten rejon najbardziej mi się spodobał z relacji, które czytałam w internecie.

Wybieramy się w dwie osoby - interesuje mnie zakwaterowanie typu apartament, studio, ewentualnie niedrogi hotel, stosunkowo blisko plaży, najlepiej z prywatnym parkingiem :)

Chętnie poczytam wszystkie potrzebne wskazówki związane z wyjazdem samochodem do Albanii.

Z góry dzięki za pomoc :)

sczs dołączył
30.10.2008

sczs 12:37 | 03.08.2013

Bylem w Ksamil w pierszej połowie czerwca i wprawdzie nasz wyjazd był namiotowy to polecam Ci Ksamil Caravan Camping

sites.google.com/site/caravancampingalbania/ 

mają też chyba 3 apartamenty(4 osobowe) które do połowy czerwca za 20 E, od połowy czerwca 40E

Nie wiem jak wyglądają bo w środku nie byłem ale widzać jak dbają o camping i sukcesywnie go dopieszczają myśle że apartamenty muszą być ok

Właściciele kapitalni i mimo że bylismy tam 4 dni to poprostu sie zaprzyjaźnilismy. Camping to część ich życia a nie tylko zwykły biznes i czuć to na każdym kroku. standard bardzo wysoki, łazieneczki czyste aż do przesady, darmowe wifi na całym terenie, dostaliśmy też własną lodówkę :) i wszystko moim zdaniem za tanio - 5E od osoby....mnie było głupio że tylko tyle płacimy, zwłaszcza jak codzień żona właściciela częstował nas darmowym frape.

Odnośnie plaży to najbliższa jest jakies 200-300 m i świetnie sie tam podziwia zachody słońca ale do plażowania jest moim zdaniem za mała, za to przy tej plaży jest fenomenalna knajpa i chodzilismy do niej dzień w dzień! bo owoce morza pod tyloma postaciami i w tak niskich cenach to nie spotkałem nigdzie wcześniej. Knajpe nam polecono i my polecaliśmy dalej, kto tam poszedł to nie mógł sie nachwalić tak jak i my.

inne plaże są jakieś 15 min piechotą wzdłuż brzegu w stronę centrum i mamy do wyboru żwirkowe, gdzie fajnie sie snoorkluje i piaszczyste, ale sztucznie nasypane gdzie wygodniej poleżeć i blisko do knajpek.
Mając auto warto pojezdzic na plaże które śa przed Ksamil bo jest kilka naprawde urokliwych, tylko dojazd jest szutrowo kamienisty. ja byłem terenówką,wiec nie był to problem spoko ale kolega osobówką robił wszystko bardzo wolno,

Ksamil w pierwszym zetknięciu nie robi najlepszego wrażenia bo sporo sie tam buduje, do tego duzo jest zniszcoznych przez rząd samowolek budowlanych które robią dziwne wrażenie, ale ma to też swój urok. nikt większosci nie pilnuje i nie ma problemu żeby się tam pokrecić i musze przyznać że zahcody słońca obserwowane z takiego kilkupietrowego szkieletora betonowego też są cieakwe :)

Spotykaliśmy dużo ludzi którzy mieszkali w Sarandzie i przyjeżdżali do Ksamil na całe dnie bo poprostu jest tam fajniej.

Saranda to hotelowisko z dyskotekami i tłokiem, choć w czerwcu było tam pustawo.

Chętnie odpowiem na inne pytania i moge przesłać fotki z Ksamil - mnie sie tam bardzo podobało, ale teraz może być zdecydowanie tłoczniej na campingu jak i w samym Ksamil.

Pozdrawiam

adrianekpiaski dołączył
17.02.2014

adrianekpiaski 20:44 | 17.02.2014

Witam planuje przejazdem odwiedzic serande i ksamil.. bedezie to czescia dluzszej przygody chorwacja - czarnogora10 dni - albania3 dni - grecja lefkada 2dni i podczas powrotudo kraju meteory, i tu wlasnie pytanie o te 3 noclegi w albanii co polecacie bede jechal z malym dzieckiem 2latka

Pozdrawiam
Adrian

ronia31 dołączył
24.01.2015

ronia31 16:28 | 27.01.2015

Jeśli miałabym polecić coś w Sarandzie to byłby to hotel Conte Di Monte. Nie dość że blisko plaży i głównego deptaka to jeszcze z basenem na dachu :)
Zobacz sobie może będzie Ci odpowiadał www.fostertravel.pl/hotele/albania/saranda/il-conte-di-monte-c  risto/
Jak już wybierzesz daj znać ciekawa jestem :)
pozdrawiam

rudapsycholozka dołączył
05.06.2014

rudapsycholozka 13:02 | 29.01.2015

Caravan Camping w sezonie jest tak oblężony, że nie ma gdzie wcisnąć szpilki. Po drugie warto dodać, że położony jest w beznadziejnym miejscu, z dala od najładniejszych plaż i wciśnięty między inne domy (zresztą obok znajduje się drugi camping).
Jeśli ktoś nie boi się nocować na dziko, to świetna miejscówka znajduje się za głównymi plażami, na cyplu. Roztacza się z niego piękny widok na Ksamil i Sarandę. Można obserwować płynące na Korfu promy. Cisza (względna), spokój i za darmo.
Więcej na: balkanyrudej.pl/balkany-2014-czesc-10-ksamil-czyli-najbardziej-  polskie-miasto-w-albanii/

babis1@wp.pl dołączył
08.07.2016

babis1@wp.pl 10:39 | 08.07.2016

witaj.podaj proszę nazwę tego lokalu z owocami morza w Ksamil. jestem wielbicielem tego typu przysmaków i chętnie spróbuję w nowym wykonaniu. (za 3 dni :) )

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 19:08 | 18.02.2014

Nie ma potrzeby rezerwować wcześniej. Wybór na miejscu jest duży i przed sezonem nie będzie problemu z miejscami. Droższe hotele są przy promenadzie, kilka tańszych w głębi miasteczka.

Duża szansa, że jak wysiądziesz z autobusu to ktoś was złapie i poprowadzi do swojego hotelu - tak trafiliśmy na nasz :) Plusem na miejscu jest to, że możesz je sobie obejrzeć
Pozdr

benja25 dołączył
05.03.2014

benja25 19:50 | 05.03.2014

polecam Hotel między Sarande i Ksamil, niestety nie pamiętam jak się nazywa. Jadąc z Sarande, kilka km za miejscowością po prawej stronie znajduje się skręt w prawo i tam, w dole znajduje się niebieski hotelik (ok 12 pokoi). My byliśmy we wrześniu więc było pusto, nie wiem jak tam wygląda w innych miesiącach. Płaciliśmy 20 EUR za pokój dwóosobowy (ale w ogóle się nie targowaliśmy,,,jakoś nie mamy takiej umiejętności ;),,,ale myślę, że właściciel mógłby zejść z ceny...prowadzi też restauracje...Punktem charakterystycznym przy skręcie jest znak na hotel, schron oraz buda campingowa....w której akurat siedział Pan i nas pokierował ...podjechaliśmy jak juz się ściemniało i niewiele widzieliśmy ;)
pokoje w Hoteliku były czyste, właściciel miły no i mieliśmy święty spokój...plażę mieliśmy dla siebie...i właściwie cały hotel... nie wiem kiedy planujesz wyjazd, ale we wrześniu jet w Albanii naprawdę pusto,także nie ma problemu żeby cos znaleźć w ciemno i jeszcze wybrzydzać....,

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 19:55 | 19.02.2014

Hotel nazywał się Xhaferi i za apartament z 2 pomieszczeniami i kuchnią płaciliśmy 15 euro (po targowaniu i po sezonie za noc). Tu masz zdjęcia:
ww.wakacjeipodroze.com/item/199-tanie-noclegi-w-albanii-hotel-w  -saranda

Przy promenadzie było drożej - oglądaliśmy, ale nie mieszkaliśmy - hotel Porto Eda - świetnie położony - choć może być głośno:'
www.portoeda.com 

KAKA1234 dołączył
20.02.2014

KAKA1234 20:04 | 20.02.2014

APARTAMENTY W SARANDZIE
PETRIT MUCA
TEL: 00355 692 276 368, 00355 683 750085 , 00355 85 22 50 60
APARTAMENTY BLISKO PLAŻY, NISKA CENA!, WSPANIALI I GOŚCINNI GOSPODARZE.
( ŻONA GOSPODARZA BEZ PROBLEMU DOGADUJE SIĘ W I.ANGIELSKIM)

Koza Nostra dołączył
25.01.2015

Koza Nostra 14:31 | 25.01.2015

Byłem w Ksamil w minione wakacje. Polecam jechać do Albanii z noclegiem w Macedonii i nocować np. w Ohrydzie. Bardzo ładna miejscowość, ceny noclegów to jakieś 30 - 40 złotych od osoby. Powrót oczywiście przez Grecję, duuuużo szybciej.

Gdzie nocować? Ja rezerwowałem przez tę stronę: www.apartamenty-albania.pl.  Jechalismy na dwa wany (16 osób), zarezerwowalismy całą Willę Oruci. Bardzo miły i pomocny właściciel. Ww. stronę spokojnie mogę polecić. Dobry kontakt, bardzo konkretni. Przy takiej liczbie osób, w jakiej jechaliśmy pokusili się nawet o zniżkę, ale trezba sie upomnieć :-)

asap dołączył
25.11.2012

asap 22:58 | 26.01.2015

Proponuję odezwać się do konsultantów strony www.ostatniebilety.pl/index.php,  Oferują usługi od rezerwacji hotelu, lotu, przejazu, po wyjazd autokaru czy kupno ubezpieczenia - generalnie wiedzą co robią i mają sporą siatkę kontaktów. Może warto zapytać ich o takie informacje, bo mają sporo doświadczenia w tej kwestii a do tego na bieżąco i bezpośrednio pracują z tymi miejscami. U nich można też negocjować ceny wiec może Ci się to nawet opłacić. Korzystam z ich usług przy planowaniu wycieczen incentive'owych dla mojej firmy więc z czystm sercem mogę polecić Ci bezpośrednio kontakt - są zorientowani w tym, co dzieje się w świecie turystyki.

ronia31 dołączył
24.01.2015

ronia31 19:34 | 04.02.2015

Jeśli miałabym polecić coś w Sarandzie to byłby to hotel Conte Di Monte. Nie dość że blisko plaży i głównego deptaka to jeszcze z basenem na dachu :)
Wrzuć sobie tutaj www.fostertravel.pl/  od razu wyskoczą Ci ceny i opnie.

xxx dołączył
27.10.2002

xxx 22:59 | 21.05.2015

>Jeśli miałabym polecić coś w Sarandzie to byłby to hotel Conte Di Monte. Nie dość że
>blisko plaży i głównego deptaka to jeszcze z basenem na dachu :)
>Wrzuć sobie tutaj www.fostertravel.pl/  od razu wyskoczą Ci ceny i opnie.

Parę namiarów na kwatery znajdziesz tu :
albaniaforum.pl/ 

ksamil dołączył
14.03.2016

orciobiq dołączył
22.06.2016

orciobiq 22:02 | 07.05.2017

Temat: Albania – dlaczego pokochaliśmy Ksamil na południu?

Witam serdecznie
Byłem z żoną w Albanii pierwszy raz w 2011 roku w Durres. Brud, ścieki płynące do morza, w którym się kąpaliśmy dzień wcześniej, fuj… Wtedy powiedzieliśmy "pierwszy i ostatni raz w Albanii”.
Ale w 2015 roku koleżanka pokazała nam zdjęcia z południa (Saranda i Ksamil i opowiedziała o południu). Mówiła ciekawie i fotki miała super, więc daliśmy Albanii drugą szansę. Wybraliśmy się do Ksamilu w czerwcu 2016. Czy nam się podobało?
ZAKOCHALIŚMY SIĘ w Ksamilu. W tych cudnych 4 wysepkach, w turkusowej wodzie bez strachu przed jeżowcami, w doradzie i okoniu grillowanych z nadziewanym bakłażanem, w ludziach nienastawionych na ‘kasa kasa”, ale prawdziwych, życzliwych i poza barierami językowymi bardzo pomocnymi.

Od tego czasu byliśmy tam jeszcze w październiku a teraz byłem tam jeszcze się zregenerować w kwietniu 2017. Cudowni pracowici ludzie, standard coraz lepszy miejsc noclegowych, ale problem znaleźć ludzi mówiących po polsku albo dobrze po angielsku no i standardy często jeszcze nie europejskie.

Trzeba wiedzieć, gdzie się stołować, gdzie jest dobry nocleg i na której plaże leżaki tanie i pozwalają zjeść własne jedzenie. Jak to się wie, to więcej już człowieka nie ciągnie do Chorwacji, czy do Grecji.

Postanowiliśmy pomóc, w wyniku czego powstało ksamil.pl z praktycznymi poradami, informacjami i namiarami.
Polecamy Ksamil jako spokojne miejsce, gdzie można naprawdę odpocząć w rajskich warunkach i zjeść i nocować w dobrych warunkach.

Poniżej garść praktycznych info dla jadących właśnie w tym roku do Ksamilu
Za Euro płacą w tym roku 134-136leków (100 leków około 3zł), są bankomaty i są sklepy (W Ksamilu fajne są sklepy Alfa) i jest najlepsza knajpa dla Polaków Czimi na Rruga Aksionati. Zapłacisz w knajpach także w Euro.
Plaże są piaszczyste, sztucznie budowane w ostatnich latach (jak byłem w kwietniu, to na kilku w nich właśnie poszerzali przestrzeń na leżaki i woda jest obłędnie turkusowa;-)
Najlepiej się dostać z Korfu w Grecji. Aktualnie wodolot o 9.00 rano z Korfu do Sarandy. Z powrotem z Sarandy o godzinie 13.00 do Korfu.
A z betonowej Sarandy to już się bierze busika za 100leków (3zł)i po 30 minutach człowiek jest już w klimatycznym i ciągle niezadeptanym Ksamilu.

Pozdrawiam
Jerzy
www.ksamil.pl 

Adinowak91 dołączył
11.08.2017

Adinowak91 09:15 | 11.08.2017

Byłem w Ksamil na początku lipca i szczerze polecam miasto. Okolica niesamowita, widoki świetne i jeszcze ta plaża.. Cudo!

A jeśli chodzi o nocleg, to zabukowałem sobie pokój na stronie www.apex-turism.pl/.  Możesz sobie wybrać rodzaj pokoju, odległość od plaży, zakres cenowy - taki standard dla stron bookingowych.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl