Forum dyskusyjne

wiza do birmy

kategoria podróże po świecie

kraj Myanmar

iwomaz dołączył
06.06.2007

iwomaz 15:15 | 21.08.2007

jedziemy ze znajomymi do birmy. potrzebna wiza. w polsce brak placowki dyplomatycznej tego kraju - najblizsza placowka to berlin albo londyn. czyli wyrobienie wizy troche problematyczne...prosze o porade gdzie wyrabiac wize. czy wysylac kurierem paszporty czy tez wyrobic w bangkoku. jesli w bangkoku to czy podjac probe i samemu wybrac sie do ambasady birmanskiej czy tez zlecic to jakiemus biuru na kaho san. jesli przez biuro to ile kosztuje ta usluga? i jeszcze jedno pytanko jakimi liniami najtaniej z bangkoku do rangoon?z gory dziekuje za pomoc:)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:28 | 21.08.2007

Najtaniej pewnie Air Asia ...około 90-100$ powrotny..
Jeżeli macie czas to najlepiej samodzielnie to załatwić.Wizę otrzymacie w tym samym dniu popołudniu.Wystarczy wypełnic wniosek,załączyc zdjęcia i chyba około 25 $,nie pamiętam dokładnie.Pamiętaj,żeby złożyc wniosek rano!!!
W kazdym biurze mogą Ci wyrobić wizę,ale z reguły trawa to dłużej/chyba 2-3 dni/ i kosztuje wiecej...
Pozdrawiam1K

Biały dołączył
07.12.2009

Biały 01:45 | 13.12.2009

Jak bylem ostatnio w BKK - we wrzesniu 2009 - rozmawialem z ludzmi ktorzy wlasnie starali sie o wize do Birmy. Mowili, ze nie mozna jej wyrobic przez biura na kao san (chociaz takie oferty teoretycznie sa, to tylko na reklamach na KS), trzeba sie udac osobiscie do ambasady i na dodatek wczesnie rano - chyba o 8, ale nie jestem pewnien, oni wstawali o 5 czy 6 rano zeby tam dotrzec na czas...

Pozdrawiam.

magdabis dołączył
18.01.2004

magdabis 22:32 | 13.12.2009

a bangkoku trzeba czekac na wize 3 dni. Zalatwienie wizy przez Berlin jest proste. Wysylasz wszystko kurierem i kilka dni pozniej masz wize

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 14:28 | 14.12.2009

Szczególnie kiedy w BKK nie chcesz zostawać na dłużej. Niestety wysyłka kurierem nie jest taka tania - DHL drogą lądową - 251 PLN i trzeba tak zapakować by przesyłka miała 3,5 cm grubości. W innym razie lotnicza - 375 PLN. Ja wysyłam, bo dzięki wcześniejszej rezerwacji biletów Bangkok - Yangoon mam taniej, a ryzykować czy zdążą mi wizę wyrobić ekspresem w BKK, czy też nie -raczej nie mam ochoty...

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 22:33 | 28.12.2009

Mówili że działa i nie kłamali. Od przyjazdu kuriera i odebrania przesyłki, do momentu przysłania - 8 dni. W kopercie wysłaliśmy 3 paszporty i 90 euro (15 górką, ale w tym 4,10 euro wysyłka). W środku koperta zwrotna z adresem. Działa szybko.

Mleko dołączył
11.12.2006

Mleko 12:29 | 29.12.2009

Sam w ubieglym roku wyrabialem wize do Birmy w BKK w jednym z biur na Khao San Rd i nie bylo zadnego problemu. Standardowy czas oczekiwania to 3 dni (tzn. dzis dajesz paszport i oplate - pojutrze dostajesz wsio z powrotem). Mozna wybrac tryb ekspresowy za dodatkowa oplata (dzis-jutro), ale szkoda kasy, lepiej wydac na jakies dobre jedzonko lub fajny ciuch ;)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 12:39 | 29.12.2009

Nie mow,ze taniej bedzie zaplacic za posrednictwo w biurze,kupic drozszy bilet na AirAsia,siedziec trzy dni w BKK,niz wyslac paszporty do Berlina....W dodatku to nie trzy dni,ale trzy dni robocze:).Dlaczego Ty nie wyrobiles wizy osobiscie,tylko zaplaciles prowizje w biurze?Nie lepiej bylo wydac te kase na ciuchy i zarcie?:)Pamietaj tez,ze przyznanie wizy nie jest takie oczywiste.Moga odmowic bez przyczyny...

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 14:13 | 29.12.2009

Informacje sprzed miesiąca - Wizę załatwiłem w jeden dzień osobiście w ambasadzie w Bangkoku ( za dopłatą 280 Batów masz w ten sam dzień )
Kupiłem bilet lotniczy i następnego dnia byłem w Yangon . Pytałem wcześniej w biurach na Kao san to w jednym powiedzieli mi 7 dni i cena z kosmosu , w innym 3 dni i cena też wyższa . W końcu zdecydowałem się sam pojechać do ambasady. Musisz być tam rano , składasz wniosek a godzinie 13 tej masz wizę. Oczywiście może być tak jak pisze kasy że bez podania przyczyny wizy nie dadzą - ale to raczej mało stosowane, im tez zależy na turystach

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 08:37 | 30.12.2009

mi załatwiła wizę koleżanka w Londynie wszystko OK ,
można także wysłać pocztą do Berlina
pozdr
neronek
www.neronek.geoblog.pl 

Birma Tajlandia 2009
neronek5.blog.onet.pl/ 
Hongkong-Chiny -Tajlandia:
neronekbyd.blog.onet.pl/ 
Tajlandia -Kambodża-Laos:
darekneronek.blog.onet.pl/ 
Wietnam-Tajlandia:
neronek2.blog.onet.pl/ 
Singapur -Borneo- Malezja 2010
neronek41.blog.onet.pl/ 

khandro dołączył
08.11.2006

khandro 12:43 | 21.02.2013

W ostatnich latach możliwe jest załatwienie sobie tzw. visa on arrival - czyli wizy na lotnisku w Rangunie lub Mandalay, ale w tym celu trzeba skontaktować się z birmańskim biurem podróży. Szczegóły eastwardtravel.pl/tour-reservation.htm 

wteiwewtamte dołączył
10.12.2014

wteiwewtamte 18:37 | 10.12.2014

Wizę najszybciej można wyrobić, albo w ambasadzie w Berlinie, albo w Bangkoku, albo też można ubiegać się o wizę elektroniczną. Nie ma natomiast możliwości na dzień dzisiejszy zrobienia wizy on-arrival przy przekraczaniu granic lądowych.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania związane z e-visą, czy ma jakiekolwiek inne pytania odnośnie tego jak wyrobić wizę i gdzie ją wyrobić to zapraszam na www.wteiwewtamte.pl/birma-wiza/,  gdzie zebrałem najbardziej aktualne informacje na ten temat. Pozdrawiam !

paaulina dołączył
13.12.2014

paaulina 17:13 | 13.12.2014

wybieram sie do Birmy na poczatku stycznia, i posiadam już e-wizę (załatwiają ją szybko i bez żądnych problemów).
Jednak wizy turystyczne są ważne tylko 28 dni - a ja chciałabym zostać na miejscu co najmniej tydzień dłużej.
Czy ktoś się orientuje czy wizy można przedłużyć ?

jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 02:02 | 14.12.2014

witam
raczej kiepsko z przedłużeniem,raz tylko spotkałem Izraelkę która miała wizę na dwa miesiące ze względu na naukę jogi, podobno do załatwienia niestety trzeba przedstawić papier ze szkoły jogi

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 03:08 | 01.01.2015

Ja miałem overstay kilka dni, żadnych nieprzyjemności, poza zapłacenie KILKU dolarów kary. Pracownicy imigration office byli bardziej zafrasowani grą "world of craft" niż przyjmowaniem interesantów.

zplecakiem.pl dołączył
05.03.2015

zplecakiem.pl 00:05 | 26.06.2016

Tutaj masz wszelkie info w zakresie Wizy do Birmy:
zplecakiem.pl/wiza-do-birmy/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl