Forum dyskusyjne

Propozycje

kategoria inne

malgoskak dołączył
23.04.2007

malgoskak 00:16 | 28.08.2007

Obserwuję działanie Globtrotera i różnych innych galerii fotografii poświęconych podróżom i chciałabym poddać pod dyskusję użytkowników dwa postulaty.
1. W Globtroterze panują różne obyczaje, ale większość uczestników dość konsekwentnie trzyma się zasady nieumieszczania własnych podobizn w galerii. Ostatnio jednak zaczęły się pojawiać tego typu zdjęcia. Myślę, że należy utrzymać tę zasadę i przesyłać jedynie portrety tubylców. Każdy robi mnóstwo zdjęć i można wybrać takie, na których nas (lub naszych krewnych) nie ma. A swoje zdjęcia można wysłać znajomym bezpośrednio mailem.
2. Czy nie można by (to uwaga dla admina) wprowadzić jakiegoś limitu zdjęć przesyłanych w jednej porcji? Na przykład w Trekearth to jest jedno zdjęcie dziennie. Może to zbyt surowe, ale powiedzmy 20 zdjęć. Przesyłanie jednorazowo około 50 zdjęć świadczy o braku szacunku dla pozostałych użytkowników, bo od razu "spycha" inne zdjęcia, i irytuje. A już powiedzmy 60 zdjęć świadczy też o braku inteligencji, bo spycha się własne zdjęcia. Widać, że głównym celem jest nie zainteresowanie innych użytkowników, pokazanie im czegoś interesującego, a tylko pogoń za punktami. Może taki limit spowodowałby, że wysyłający dokonałby jakiejś selekcji, bo w każdej takiej dużej porcji jest po prostu dużo śmieci - zdjęć nieudanych podwójnych itp. Pozdrawiam

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 09:26 | 28.08.2007

WItam

Tak ograniczymy w przyszlosci liczbe zdjec, mysle ze liczba 10/dzien bedzie OK. Zrobimy to jak tylko uporamy sie z nowa WWW.

pozdrawiam

GlobAdmin

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 10:04 | 28.08.2007

całkowicie sie z tym zgadzam.

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 08:42 | 30.08.2007

W pełni zgadzam sie zarówno z punktem 1, jesli chodzi o punkt 2 - uwazam ze faktycznie cos nalezaloby z tym zrobic, moze faktycznie wprowadzic limit zdjec, lub tak jak proponowałem w innym watku wprowadzic dostep nie tylko do 100 ostatnich zdjec, ale np zdjec dodanych dzis, wczoraj w biezacym tygodniu etc...

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 10:14 | 30.08.2007

Może warto byłoby dodać w Dane Użytkownika nowy punkt: "O sobie".

crullu dołączył
16.08.2007

crullu 11:45 | 30.08.2007

ja jestem za tym, żeby pod zdjęciami wstawić małą ikonkę z koszem na śmieci. jeśli zdjęcie jest totalnie beznadziejne, a takich tu niestety nie brakuje, ja jako obserwator klikam sobie w tenże "kosz". admin dostaje info o śmieciu i decyduje czy odstrzelić fotę czy zostawić, by męczyła nadal i zajmowała niepotrzebne miejsce...

pozdrav.

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 12:30 | 30.08.2007

Może to z koszem będzie zbyt skomplikowane, bo admin będzie dostawał mnóstwo takich propozycji i nie będzie nic innego robił jak tylko "odstrzeliwanie" i "decydowanie o dalszym męczeniu". Uważam jednak, że, zwłaszcza starsze zdjęcia, które mają bardzo niską średnią ocenę i/lub bardzo dużo niskich ocen (przede wszystkim 1), mogłyby być automatycznie usuwane z fotogalerii.
Co do propozycji limitu to jestem jak najbardziej ZA. I myslę, że 10 to dobry maksymalny próg :-)

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 17:50 | 30.08.2007

również podpisuje się pod limitem na fotki. moim zdaniem kosz to bardzo dobry pomysł. można stworzyć algorytm, który kasowałby zdjęcia po kliknięciu na kosz np. 10 osób :)

malgoskak dołączył
23.04.2007

malgoskak 20:50 | 30.08.2007

też uważam, ze przydałby sie jakiś mechanizm czyszczenia galerii, choćby ze zdjęć podwójnych lub różniących się jakimś niezauważalnym szczegółem, nieobróconych itp. W zasadzie powinien to robić sam wysyłający - jeśli widać, że zdjęcie z tych czy innych przyczyn należy usunąć, to powinien to zrobić. Ale na to trudno liczyć.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl