Forum dyskusyjne

Turystycznie czy Tranzyt

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 19:15 | 30.08.2007

Wjeżdżając na Ukrainę (z resztą nie tylko do tego państwa) wypełnia się malutką karteczkę (deklaracja imigracyjna). Jeśli jedzie się na Ukrainę, aby tam poprzebywać do 30 dni to zwykło się wpisywać w polu "cel podróży" hasło "turystyczny". Kiedy jechałem do Rumunii, wpisywałem "tranzyt" i ichniejszy WOPista na specjalnej pieczątce w paszporcie odnotował kraj docelowy podróży, deklarowane przejście graniczne, którym mam zamiar opuścić terytorium Ukrainy oraz termin (zwylke jest to 2 lub 3 dni). Co powinienem zadeklarować w przypadku jeśli chcę spędzić na Ukrainie troszkę czasu (7-10 dni) i potem bez wracania do Polski mam zamiar udać się na przyklad do Turcji lub Gruzji ???

Hrihorij dołączył
27.07.2007

Hrihorij 11:11 | 31.08.2007

Hej.
Owa karteczka to istne kuriozum. Zawsze jak jadę na Ukrainę to wypełniam ją w ten sposób, że cel wyjazdu jest turystyczny, następnie wpisuję nazwę miasta i fikcyjny adres. Jak dotąd nie miałem z tego powodu żadnych problemów.

ROBERT/TANAIS dołączył
26.09.2007

ROBERT/TANAIS 18:54 | 26.09.2007

nawet jak tylko jedziesz przejazdem to pisz turist. w innym przypadku wpisują miejsce wyjazdu i termin. a może być to inne przejście niż zamierzasz. a poza tym w bezpośrednich połączeniach pkp nie rozdają już imigracionnych katrek. pozdro

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 09:34 | 03.11.2007

Odświeżam swoje pytanko, bo w sumie odpowiedzi nie uzyskałem, a może znalazł się już ktoś kto był w takiej sytuacji.
Jadę do Turcji via Ukraina, ale na Ukrainie chcę zostać kilka dni (około tygodnia) - czy w deklaracji imigracyjnej wpisać "turystycznie", czy "tranzyt" ? Czy w przypadku tranzytu pogranicznik może wbić na przykład tydzień na przejazd ? Czy w przypadku wjazdu o charakterze turystycznym nie będzie problemu z opuszczeniem Ukrainy drogą morską w kierunku Turcji ???

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 16:15 | 03.11.2007

chyba juz pytales(as) o to ale widze ze drazysz z uporem temat..jesli tak bardzo chcesz wpisac tranzyt to wpisz.sensownie myslaca osoba wpisuje cel turystyczny i koniec.zastanów sie nad sensownoscią podaniania przez ciebie w wątpliwosc czy cie wypuszcza z ukrainy..

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 22:38 | 03.11.2007

Poprostu spotkałem się z ludźmi, którzy mieli problem z wypłynięciem promem do Gruzji z powodu tego, że wpisli w karteczce imigracyjnej "turyzm". Interesuje mnie, czy ktoś inny spokał się z tego typu problemem, czy należy to "olać" i wpisać pod cel "turystyczny"...bo nikogo nigdy nie spotkał z tego tytułu żadne nieprzyjemności ...

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 15:40 | 04.11.2007

odpowiadając na twoje pytanie, karteczkę którą wypełniasz to tylko czysta fikcja, nie ma na niej daty czasu ile będziesz przebywał na ukrainie, na tej kartce masz tylko imię ,nazwisko, obywatelstwo, data urodzenia, płeć, seria i numer paszportu, rubryka typ vizy- niedotyczy polaków,dzieci, cel podróży tu sam sobie wymyślisz ja zawsze pisze do rodziny, numer pojazdu jakim jedziesz, i ostatnia rubryka miejsce docelowe i tu masz wielkie pole do popisu , jednym słowem nie ma znaczenia przez które przejście opuścisz ukrainę byle byś się wyrobił w okresie 90 dni, chyba że jedziesz własnym samochodem to 30 dni, ponadto opieka medyczna dla obcokrajowców jest płatna poza pogotowiem ratunkowym mój ostani wjazd na ukrainę z 22.10.2007

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 22:06 | 04.11.2007

Większość osób mi mówi, że to jest czysta fikcja. Nie mniej zetknąłem się również z sytuacją, że ludzie napisali cel turystyczny, a potem próbowali popłynąć promem do Gruzji i odmówili im prawa do opuszczenia Ukrainy tym przejściem. Musieli załatwić sprawę z karteczką jeszcze raz i wpisać do informacji "tranzyt do Gruzji"
Jeżeli natomiast wpiszesz w celu "tranzyt" to nie masz tu racji szpaku - do paszportu dostaniesz pieczątkę z terminem opuszczenia terytorium Ukrainy, z krajem docelowym i przejściem granicznym, przez które opuszczasz Ukrainę. Sam miałem taką sytuację w tym roku. Wpisałem "tranzyt" bo i tak na Ukrainie byłem tylko 2 dni, więc na wszelki wypadek nie testowałem przejazdu z celem turystycznym.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl