Forum dyskusyjne

Rumunia stopem-czy bezpiecznie

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

alexis dołączył
30.08.2007

alexis 10:16 | 31.08.2007

Planuje podroz do Rumunii,czy ktos moze podrozowal tamtedy autostopem?Czy jest to generalnie bezpieczne? I czy latwo jest sie zabrac?

Hrihorij dołączył
27.07.2007

Hrihorij 10:34 | 31.08.2007

Hej. Dużo jeździłem na stopa po Rumunii. Najważniejsza rzecz to ta, że czasami kierowcy mogą chcieć pieniędzy. Generalnie nie płacę ale raz w Karpatach mało nie pobiłem się z kierowcą. Oczywiście nie zapłaciłem ale niesmak pozostał. Ale bywają sytuacje odwrotne - pewien rumuński kierowca dał mi trochę pieniędzy na drogę. W Rumunii sporo ludzi korzysta z autostopu i trzeba się przygotować, że dobre miejsca na stopa będą pełne miejscowych. Co do bezpieczeństwa to wnioskuję,że jest bezpiecznie bo:
1. Poza awanturą o kasę nic złego mi się nie przytrafiło
2. Wielokrotnie zatrzymywały mi się samotne kobiety (gdyby miały informacje lub nawet plotki, że to niebezpieczne pewnie by się nie zatrzymały)

alexis dołączył
30.08.2007

tomek_ dołączył
20.03.2004

tomek_ 21:01 | 31.08.2007

Witam . Coś kolego nie miałeś dokładnych informacji w Rumuni i Bułgari podrózowanie na stopa jest bardzo popularne ale PŁATNE osoby jadące na stopa płacą kierowcy określoną kwotę zazwyczaj połowa biletu w komunikacji autobusowej .

12250 dołączył
21.06.2005

12250 22:31 | 31.08.2007

Ja też jeździłem stopem przez Rumunię i po Bułgarii. Mam podobne odczucia co "Hrihorij". Nigdy nikt nie chciał ode mnie zapłaty! Masz chyba ("tomek_") mało dokładne informacje! Kilka razy zapraszali mnie tubylcy na obiad lub na kawę. Warto odwzajemnić się tym samym. Łatwiej zabrać się na stopa w Rumunii choć niekiedy konkurencja jest duża. Jest również bezpiecznie choć raczej omijałbym miejsca (dzielnice) zamieszkiwane przez Romów (nie lubię określenia Cyganie). Dotyczy to zwłaszcza wieczornej pory.

alexis dołączył
30.08.2007

alexis 14:55 | 03.09.2007

a co z podróżującymi w ten sposób dziewczynami? nie samotnie,ale we dwie? czy kobietki mogą też podzielić się swoimi doświadczeniami?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl