Forum dyskusyjne

Zycie przy Bajkale

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

jeyjey dołączył
20.10.2013

jeyjey 17:59 | 20.10.2013

Witam forumowiczów,

Bardzo fascynuje mnie Rosja, przeczytałem mnóstwo książek, publikacji na jej temat. Nie ma dnia w którym, nie przeczytam obejrzę czegoś na temat.
Niestety jeszcze nigdy nie miałem okazji odwiedzic tego fascynującego kraju.
Ok do sedna, ostatnio obejrzałem zresztą kilka razy pewien dokument o francuzie który spędził 6 miesięcy nad bajkałem w drewnianej chacie drwali.
Zawsze Bajkał był moim natchnieniem i marzeniem.
Od pewnego czasu zastanawiam się aby powtórzyć wyczyn tego człowieka i na jakiś czas zamieszkać w takiej chacie na jak długo sam nie wiem? 3, 6 a moze 12 miesięcy.

Chodzi mi o takie surowe życie, obozowanie żywienie się rybami spedzanie czasu przy ognisku kąpiele w Bajkale.
Dużo ksiązek, wódki i zakupionej żywności na targu w Irkucku, wedzonych ryb.....ahhhh
Może warto tak spedzic czas we dwoje, dlatego jesli jest ktoś chętny na takie pierwotne życie, oderwanie sie totalnie od rzeczywistości to zapraszam.

Nie wiem tylko jak prawnie wyglada zamieszkanie w takiej chacie, do kogo one należa, czy są płatne... trzeba poszukac kogos kto nas z Irkucka zawiezie do tej chaty, kogos w rodzaju naszego przewodnika.
A jezeli chodzi o koszta to wcale nie takie strasznie nie osiągalne. Trzeba dostać się do Moskwy, potem koleją transsyberyjską do Irkucka i potem juz tylko busikiem nad Bajkał.

Polecam obejrzenie tego filmu: Sześć Miesięcy Nad Bajkałem (2011) [TVRIP] (Napisy PL) jest na yt.

Czy ktoś z was moi drodzy mysli podobnie jak ja?

Coś o mnie. Mam na imie Jarek 27 lat

Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 19:48 | 20.10.2013

Kąpiele w Bajkale ? Wiesz jaką temperaturę wody ma Bajkał ?

jeyjey dołączył
20.10.2013

jeyjey 19:53 | 20.10.2013

Wiem, 8 a 10 st C ale jesli miesiace sa ciepłe to przy zatokach potrafi sie ogrzać do 20stC.
A czy to jest najważniejsze, myslę, że nie.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 20:08 | 20.10.2013

W takim razie życzę powodzenia i wytrwałości ...

jeyjey dołączył
20.10.2013

jeyjey 20:18 | 20.10.2013

Dla mnie najważniejsza jest przygoda dlatego uparcie i wytrwale dążę do celu. Zdaje sobie sprawe, że to nie takie łatwe i na swojej drodze napotkam masę przeciwności i kłopotów. Dlatego liczę na wszystkie wasze pomysły i porady.
Liczę też na poszukanie jakiegoś kompana podróży.

maciasw dołączył
16.02.2013

maciasw 23:34 | 04.12.2013

Witam. Ciekawy dokument. Że też go wcześniej nie znalazłem, dziwne. Twoje plany nadal aktualne?? Chciałbym odwiedzić Bajkał ponownie, tym razem zimą (luty 2014). Ale raczej nie w taki sposób jak to przedstawione zostało na filmie.Zwiedzanie, łażenie, a nie pustelniczy tryb życia.
Pozdrawiam

jedjed dołączył
07.01.2008

jedjed 23:22 | 30.01.2014

Jestem ciekawa, czy udało Wam się zorganizować wyjazd. Tak się składa, że siedzę w "Bajkale po uszy": pierwszy wyjazd, potem wymiana studencka, wydanie przewodnika, pilotowanie wycieczek i wspieranie ludzi w organizowaniu wyjazdów... Na mojej stronie znajdziecie sporo przydatnych informacji: szerokietory.pl/lang.pl/no/przewodnik.  W razie pytań piszcie na maila, jestem na bieżąco w sprawach dotyczących cen, noclegów, transportu, itp.

Jarek351 dołączył
20.12.2013

Jarek351 10:57 | 31.01.2014

Pomysł bardzo fajny, niestety nie dla mnie. Ale jak ktoś nie jest uwiązany pracą, rodziną to jak najbardziej.

maciasw dołączył
16.02.2013

maciasw 21:39 | 22.03.2014

Jeśli o mnie chodzi to się nie udało. Złamałem palca w styczniu. 5 tygodni z ręką w gipsie. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Będzie znowu Syberia i znowu latem. Nawet z ręką w gipsie:) Tym razem nie daruję.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl