Forum dyskusyjne

Podróż do Albanii

kategoria podróże po świecie

kraj Albania

Sproket dołączył
01.09.2007

Sproket 15:27 | 01.09.2007

Właśnie wróciłem z Albanii. piękny kraj, wspaniali i dumni ludzie. Wiele nieodkrytych dla nas miejsc i zabytków /Kruja, Durres, Shkoder, Tirana i inne/. Wspaniałe, ciepłe morze - bunkry nawet w morzu - okolice Shengjin. I minusy - brudne plaże i morze, nagminne wypalanie śmieci, co powoduje nieznośny fetor - zaczęli w czwartek.

Najważniejsze ostrzeżenie: jeśli planujecie wyjazd zorganizowany nie róbcie tego z p. Janusz Walczyna ze Stalowej Woli. Ten gość nie ma pojęcia o organizowaniu wyjazdów, a i zakwaterowanie możecie dostać jak obiecuje w hotelu **** tylko, że II kategorii o czym już nie wspomina, a gdzie może nie być klimatyzacji, w kranie płynie słona woda, a okna są na klatkę schodową albo dziedziniec. Lepiej korzystać z ofert sprawdzonych organizatorów, a warunki dokładnie sprawdzić i zastrzec w umowie.

Chętnie udzielę dodatkowych informacji / oczywiście w zakresie mi znanym/ na temat cen, dróg, dostępu do bankomatów, restauracji, trasy przez Czarnogórę … itp.

Parę fotek na fotoforum.gazeta.pl/k/Albania.html 

kasandra6x dołączył
28.09.2007

kasandra6x 13:01 | 28.09.2007

Jak sie okazuje pod pseudonimem spokret kryje sie Pan Wojciech Jachymczyk z Tarnobrzegu. Dał sie zapamietac calej grupie wedrujacej w sierpniu do Pn Albani i to z bardzo złej strony. Podroz zapowiadala sie optymistycznie (autokar sypialny-ewenement) zostala zaklucona przez tego jego moscia. Juz w polowie drogi zalal sie w pestke i byl nie do zniesienia. Przeszkadzal kierowcom, glosno przeklinal, grozil pilotowi i czesto wymuszal postoje aby sobie ulzyc. Glownie przez niego i kilku niezdyscyplinowanych jazda trwala 35 godzin. Natomiast druga grupa zgrana ta trase pokonala w ciagu 25 godzin. Co do hotelu to sciemnia. Hotel miescil sie nad samym morzem przy dlugiej plazy prawie wszyscy zakwaterowani byli w dwu osobowych pokojach z klimatyzacja. Wyzywienie serwowano dobre, sniadania i obiady podawali kelnerzy. Nikt nie mial pokoju z oknami na korytarz jak podaje Jachymczyk, Sam wkrecil sie z rodzina do luksusowego hotelu bez zadnej doplaty. Z tego co mi wiadomo kazdy uczestnik wyjazdu znal strone internetowa tego hotelu przed wyjazdem. Zaliczylismy wycieczki do Durres, Tirany i Kruji za symboliczna kwote 6 EURO od osoby. Wiec po co szukac kwadratowych jaj. Musze dodac w drodze powrotnej Jachymczyk zachowywal sie jeszcze gorzej, straszyl pasazerow okladajac autokar piesciami, szarpal pilota i wymuszal czeste postoje. To przed nim nalezy przestrzegac wybierajacych sie na wycieczki. On poprostu nie nadaje sie na grupowe wyjazdy
Uczestniczka.

Sproket dołączył
01.09.2007

Sproket 19:01 | 02.10.2007

Nie ukrywam sie pod nickiem, każdy może sprawdzić kim jestem i nawet obejrzeć fotki na fotoforum.gazeta.pl/k/Albania.html.  Nie ma wiec najmniejszych problemów z moją identyfikacją. Dla zainteresowanych służę także mailem.
W jednym muszę się z Panią zgodzić.. musiałem wymuszać postoje, gdyż dzieci nie mogły wytrzymać podróży w takim upale bez postojów /dość dużo piły/. Okazało się, że "organizator" nie zaplanował postojów i ani jednego posiłku!! po drodze. Jeden postój był spowodowany moja niedyspozycją.. trwał może z 1 minutę... no rzeczywiście straciliśmy... Cała reszta to jest jakaś farsa pisana w obronie człowieka, który o organizacji imprez zbiorowych nie ma pojęcia, lub też z niewiedzy nie rozumie jaki standard maja hotele ****. Do właściwego hotelu "wkręciłem" się w ten sposób, że poszedłem do właściciela i powiedziałem, że zostaliśmy oszukani i nie będę z dziećmi mieszkał w pokoju bez klimatyzacji i słodkiej wody. Byłem gotów za to dopłacić. Właściciel widząc że jestem z małymi dziećmi, bez zbędnych dyskusji udostępnił mi pokój **** bez żadnych dopłat /za co moje wielkie podziękowania /. Gdzie wtedy był organizator? Siedział już w tym samym **** hotelu z dziewczyną /on nie spał nawet jednej nocy w tym gorszym/ i nawet nie wyszedł z ludźmi porozmawiać, czy coś wyjaśnić. Co do jazdy.. dla umiejących liczyć: autokar z 40 osobami na pokładzie w tym dzieci, upał i jazda przez GÓRY!! przy tym ani kilometra autostrady i kilka pomyłek w Belgradzie.... 1606 km ....Map24 pokazuje dla osobówki 32h. Jak mieliśmy dojechać w 25?? Pani zapomniała wspomnieć, że ta druga grupa to szybki bus z dorosłymi....No pogratulować obiektywizmu. Jedno jest pewne, tej sprawy nie można tak zostawić, bo pojawi się więcej zdziwionych turystów.. zdziwionych tak jak ja, swoją naiwnością i łatwowiernością w piękne opowieści "organizatora".

Dla ciekawych i umiejących liczyć trasa do Albanii:

Tarnobrzeg - Barwinek - Debreczyn - Szeged - Belgrad /ale nie autostradą!!/ - Uzice - Podgorica - Totti i Hani - Shkoder - Sengjin - razem 1606.98 km

Z powrotem jechaliśmy od Belgradu do Szegedu Autostradą, ale ile to nerwów kosztowało......

Pozdrawiam Kasandrę, mam nadzieję, że będzie dalej podróżować z Panem JW, a ja myślę, że ta sprawa skończy się jednak w sądzie, gdzie na pewno bedzie mogła się wypowiedzieć.

Pamela dołączył
06.10.2007

Pamela 14:14 | 06.10.2007

Panie Jachimczyk solidarizuje się w pelni z moja poprzedniczka. Prawda w oczy kole, jest Pan wyjatkowo upierdliwy, wspolczuje tym którzy na codzien maja stycznosc z Panem. Swoim zachowaniem zepsul Pan wakacje wielu osobom a teraz sądem ich straszy. Podam dla przykładu że za zeszłoroczny pobyt siedmiodniowy ze sniadaniem i dojazdem w Bulgarii w hotelu gorszym niz ten II kat. w Albanii zaplaciłam wiecej i nikt nie narzekal, chociaz hotel byl 400m od morza. Podroz trwala 30 godz w jedna strone - non stop (co 4 godz zatrzymywalismy sie na 15-20 minut bez żadnych postojów na obiady w restauracjach. Do Albani jadac przeciez po 2 godziny przeznaczalismy na restauracje, o czym Pan milczy. Pamietam to jak Pan mieszla w glowach co niektorym aby wracac drogą okrężną, dluzszą o 300km (nastepne 7 godzin dodatkowej jazdy). Trafnie ocenila Kasandra - Pan sie nie nadajesz na grupowe wyjazdy. Jakim Pan jest turystą to udowodnil Pan wybierając sięw klapkach i z plecakiem.

Agnieszka Kurnicka

Sproket dołączył
01.09.2007

Sproket 21:20 | 07.10.2007

Wie Pani. Wszystko zależy od oferty organizatora i oczekiwań klienta. Mnie organizator obiecał przy świadkach super warunki w hotelu **** /tym "prawdziwym" ****/ z klimatyzacją, lodówką o wodzie nie wspominając. Jeśli Pani powiedział prawdę i z własnej woli się na to Pani zdecydowała.... to gratuluję świadomego wyboru. Co do psucia wakacji... jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś miał do mnie pretensję oprócz organizatora i jego dziewczyny, ale jeśli Pani też ucierpiała to bardzo mi przykro /chyba, że Pani jest tą dziewczyną... to nie jest mi przykro/. Jedno jest pewne, że już się nie spotkamy na wakacjach, bo ja z Panem JW już nigdzie nie pojadę. Wielu uczestników tej wycieczki deklaruje dokładnie to samo co ja.... więc miłej zabawy w super hotelach **** II/ a może i III kategorii/!.
A co do finału sądowego.. uważam, że należy eliminować nieuczciwe firmy turystyczne.. tyle się o tym mówi w telewizji...no cóż, nie jest to łatwe, ale trzeba to robić.

Sproket dołączył
01.09.2007

Sproket 21:29 | 07.10.2007

A... co do trasy... to dla te, którą chciałem wracać map24 podaje:
39-400 Tarnobrzeg, SHENGJIN Albania, 1571.95 km, 28:11 h. Polecam sprawdzić samemu. Przy czym ta trasa jest przez Budapeszt /autostrada!/ co daje trochę więcej km.
Co do klapków i plecaka... to mnie Pani z kimś pomyliła... nie miałem plecaka i w klapkach chodziłem tylko na plaży i w okolicach.. alej jak tam już Pani uważa.....

cenzor50 dołączył
25.04.2008

cenzor50 14:20 | 25.04.2008

Przeczytalem niedawno na stronach internetu o negatywnej ocenie p. Wojciecha Jachimczyka naszego wsplnego wyjazdu na wczasy w 2007 raoku do Shengjin w Albani . Uwagi i zastrzezenia tego pana to brednie i obrzudliwe kłamstwa godne tylko potepienia . Warunki umowy były przeciez wpelni zrealizowane , a cena wycieczki bajecznie niska . Prawie połowa uczestników w tym takze krytyk Jachimczyk mieszkala w luksusowym hotelu kategori 4 . Pozostali w tym ja mieszkali w hotelu zupelnie przyzwoitym z klimatyzacja i oknami ( zgodnie z umową) kat 3 . Do tego było dobre wyżywienie i przejazd najkrótszą trasa autobusem z miejscami do leżenia . To chyba wystarczające do spelnienia oczekiwan najbardziej wybrednych . No ,ale krytykowi oczywiscie nie wystarczy , uparcie dązy róznymi pokretnymi sposobami do zdyskredytowania kierownika wycieczki p. Walczyny . To jest jego cel . Pan Jachimczyk od poczatku dezorganizowal podróz niczym huligan groził pobiciem pana Walczyny , czesto byl nietrzeźwy i ustawicznie zaklocal spokuj pasazerom . Pozdrozowanie z nim to byl istny koszmar . Zazwyczaj wezwana policja wyżuca takiego delikwenta , mial szczęscie ze tak sie nie stalo Często podrózuje , ale nigdy nie zdazylo sie aby uczestnik decydowal o postojach i wyborze trasy . Przejazd do celu powinien odbywać sie najkrótszą trasa z krótkimi przerwami . W naszym przypadku na postoje przeznaczylismy 8 godzin . Najsmieszniejsze jest to ze tak osoba sklada deklaracje sluzenia rada innym . Ten gość nie zna realiów b. jugoslawi i Albani . I jeszcze jedno za taką cene zeszlegorocznego wyjazdu . Mogl pan spedzic wczasy na polu kempingowym z wlasnym namiotem i wyzywieniem . A jak sie uda panu odyc taki sam urlop w tej samej cenie w Albanii z rodzina to prosze koniecznie to oglosić w internecie . Do Albani polskie biura podrozy nie organizują wyjazdow na wczasy , najlatwiej wybrac sie jest prywatnie ale hotele są dosc drogie . Pomimo tego zachecam odwiedzic ten kraj . Zenon Wróbel

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl