Forum dyskusyjne

Zanzibar - szczepienia

kategoria podróże po świecie

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 12:15 | 09.12.2013

Witajcie. Wybieram się na Zanzibar. Bezpośrednio, samolotem. Dlatego mam pytanie dla osób, które były. Czy w takim przypadku wymagają żółtej książeczki - szczepienia na febre ? Wiem, że wszędzie trąbią, że szczepienie te jest wymagane, ale z doświadczenia wiem, że osoby przybywające z Europy, nie są pod tym kontem kontrolowane.

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 12:43 | 09.12.2013

Byłem 4 lata temu i nikt nie sprawdzał żółtej książeczki, ale w razie czego miałem.

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 12:54 | 09.12.2013

Dzięki za info.
Ja w razie czego nie będę miał :)
Czy ktoś ma świeższe informacje ?

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 14:08 | 10.12.2013

Wymagają i czasami sprawdzają. Byłem w zeszłym roku.
Zbyszek

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 14:15 | 10.12.2013

Dzięki za informacje.

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 10:41 | 21.01.2014

jestem juz na Zanzibarze. Nikt o ksiazeczce. nawet niewspomnial. kogokolwiek spotkalem z turystow to nie mial sprawdzanej. pzdr

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 15:45 | 21.01.2014

>jestem juz na Zanzibarze. Nikt o ksiazeczce. nawet niewspomnial. kogokolwiek
>spotkalem z turystow to nie mial sprawdzanej. pzdr
Nam sprawdzali po przylocie-lepiej się zaszczepić.

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 16:46 | 21.01.2014

Pewnie dla spokojnosci lepiej. Ale po przylocie bylo na lotnisku bardzo duzo osob i od nikogo nie wymagali.
Natomiast skanowali siatkowke oka ?! I pobierali odcoski linii papilarnych co lekko mnie zaszokowalo.....

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 16:46 | 21.01.2014

Pewnie dla spokojnosci lepiej. Ale po przylocie bylo na lotnisku bardzo duzo osob i od nikogo nie wymagali.
Natomiast skanowali siatkowke oka ?! I pobierali odcoski linii papilarnych co lekko mnie zaszokowalo.....

levy dołączył
04.08.2009

levy 23:18 | 09.08.2014

siema,
a czy trzeba brac tabsy antymalaryczne ??. będę wdzięczny za info, od tego zależy mój wyjazd

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 23:53 | 09.08.2014

Ja nie brałem. znajomi nie brali. Komary dokuczliwe byly tylko na lotnisku - otwarte pomieszczenia, brak klimy i ludzie. Tam warto sie zabezpieczyc - długi rękaw jakieś środki. W pozostałych miejscach nie było zadnych problemów.
W Keni też nie brałem. W Tanzani tez nie brałem. Zawsze mugga i ostrożność. Decyzja zależy od Ciebie.

Zabcia dołączył
26.10.2012

Zabcia 08:30 | 14.08.2014

witam,
w zeszlym roku bylam w Tanzanii i na Zanzibarze - na lotnisku wszystkim sprawdzali zolte ksiazeczki i szeczepienie. Ci co nie mieli ladowali w gabinecie lekarskim na przymusowe szczepienie!
My na szczescie mielismy wczesniej zrobione szczepienie, chociaz nas tez zapewniali, ze nikt tego nie sprawdza.
Wniosek z tego: 50:50 - albo sprawdza, albo nie.

Odnosnie komarow i malarii. Zadnych tabletek na malarie nie biore, poniewaz moim zdaniem maja zbyt wiele skutkow ubocznych i wielu moich znajomych chorowalo (biegunka, bol brzucha) po zazywaniu tych medykamentow.
Komary - owszem sa, ale wystarcza uzyc preparaty odstraszajace komary.

Pozdrawiam i zycze szczesliwej podrozy
Zabcia

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 13:16 | 15.08.2014

wybieram się do Tanzanii i na Zanzi w grudniu i właśnie się zaszczepiłam. Przy okazji lekarz z Przychodni Chorób Tropikalnych przy warszawskim Szpitalu Zakaźnym udzielił mi kilku porad z dziedziny profilaktyki antymalarycznej, zaznaczając, że odnośnie MALARONE to są dwie szkoły: "brać" i "mieć". On akurat jest zwolennikiem "mieć". Ja zaś wybieram trzecią opcję, tzn "wiara":)
Zważywszy, że malaria daje objawy po mniej więcej 2 tygodniach, to duża szansa na to, że jeśli już będziemy mieć pecha i dziabnie nas jakiś zarażony potwór, to okaże się to już w domu, i wtedy dopiero można kupić stosowne medykamenty. Ja wierzę, że mi nic nie będzie:)))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl