Forum dyskusyjne

Pytanie dot Ameryki Południowej

kategoria podróże po świecie

Grzesio75 dołączył
13.04.2005

Grzesio75 12:49 | 11.09.2007

Cześć wszystkim!
W listopadzie wybieram sie na kilkumiesięczną podróż do Ameryki Południowej. Trasy jeszcze nie mam ustalonej, więc w związku z tym mam takie pytanie:
Czy możecie mi z doświadczenia powiedzieć jakie są realne koszty utrzymania tam w poszczególnych krajach? Mam na myśli np. miesięczne koszty obejmujące spanie, jedzenie, transport, wizy, itd. A kraje w zasadzie wszystkie mnie interesują póki co, bo jak mówie, nie wiem jeszcze dokąd polecę i jaką trase obiorę.
Dzięki wielkie za wszystkie informacje.
Pozdrawiam. Grzesiek

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 23:26 | 12.09.2007

Cześć
Byłem w Am.Płd 5 razy. Kolejność jest taka od najtańszego kraju do najdroższego (w nawiasie średnio ile USD/dzień potrreba): Boliwia (10)-Ekwador/Peru/Wenezuela /Guyana Brytyjska (15)-Brazylia (20)/Argentyna (25)/Chile (30).
Wizy: bez, chyba, że się coś zmieniło. Zajrzyj na net "polakzagranica" - tam są podane info o wizach, chociaż i to nie jest pewne. Gdzieś mi się obiło, że Boliwia od 01.04.2007 wymaga wiz - wiadomość niesprawdzona.
Transport: samoloty w Boliwia/Peru/Ekwador/Wenezuela do strawienia, Chile/Argentyna- piekielnie drogie. Autobusy - w Boliwia/Peru - tanie, Argentyna- średnie, za to super jakość/Chile -drogie i jakościowo gorsze niże w Argentynie. Usługi przewodnickie - np. przy trekkingach w górach- Boliwia/Peru (za wyj.Macchu Picchu) - do przejścia, Argentyna/Chile- drogie.
Micha- właściwie wszędzie tańsza niż w Polsce. Telekomunikacja - internet od.0,5-1 USD/h, telefon do Polski - od 0,2 do 1,3 USD/min. (Chile/Arg), droższa w Peru/Wenezuela chyba,że przez net.

więcej info - pisz ablaszkiewicz@neostrada.pl

Grzesio75 dołączył
13.04.2005

Grzesio75 08:38 | 13.09.2007

Cześć!
Dziękuje bardzo za info. Przyda się.
Z wizami, to tylko do Kolumbii będę potrzebował, ale już sie dowiedzialem, że raczej nie ma z tym problemu w Warszawie. Także luz.

Byłeś tyle razy, to może powiedz mi jeszcze z twojego doświadczenia. Ile potrzebuje czasu na dane kraje w Am.Płd. żeby je tak rozsądnie z plecakiem na grzbiecie zwiedzić? Wiadomo, że wszędzie sie być nie da, bo na to można całe życie przeznaczyć, ale tak wg ciebie żeby zobaczyć najciekawsze miejsca w danych krajach ile średnio liczyć na nie czasu?
Dzięki za info :)
Pozdrawiam. Grzesiek

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 11:39 | 13.09.2007

Uwagi do tego co napisal "blazy". Boliwia oczywiscie bez wiz (bylem miesiac temu). Wizy tylko do Kolumbii. Nie wiem jak w calej Wenezueli, ale Caracas to jedno z najdrozszych miast w Ameryce Lacinskej. Jasli chodzi o autobusy w Chile to ostatnio rzeczywiscie podrozaly i jakosc gorsza niz w Argentynie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl