Forum dyskusyjne

prosimy o rade wybieramy sie na ukraine

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

kijana dołączył
24.11.2005

kijana 00:46 | 13.09.2007

hej chcemy wybrać się sie na Ukrainę docelowo myślimy Krym i może parę stopów w drodze...mamy jednakże tylko 10 max12 dni czy to wystarcza by poczuć klimat takiej wyprawy i coś wartosciowego zobaczyć?może ktoś podzieliłby się pomysłem na ciekawa trasę? jak bywa tam z pogodą o tej porze roku... za wszelkie wskazówki serdecznie dziękuję

adamus.hoh dołączył
14.08.2007

adamus.hoh 18:36 | 13.09.2007

Hej!Wzeszłym roku byliśmy na takiej wyprawie .Spędziliśmy 10 dni na Krymie.Po drodze się nie zatrzymywaliśmy.Jeśli chodzi o Krym to zdecydowanie polecamy zachodnią część.Koniecznie wstąpcie do Balaklawy.20 min.busem od Sewastopola.Zapytajcie miejscowych o dziką plaże.Idzie się do niej godzinę przez góry mijając 200m przepaści.A do plązy rano podpływają delfiny.Idąc mija się malownicze ruiny zamku.Naprawde polecam.No i Jaskółcze Gniazdo koło Jałty.Będąc na Krymie warto też wstąpić na pokaz delifnów.My byliśmy w Paternicie,ale delfinarium jest też w Jałcie.Pozdrawiam -Adamus!

szymms dołączył
24.09.2007

szymms 17:04 | 24.09.2007

hm... wiecie, ze dojechać na krym i wrócić, to 3 dni najmniej? do tego jesli nie macie biletów, albo nie jedziecie samochodem, to może być duuuży problem z biletami na pociąg lub autobus? na ukrainie funkconuje instytucja rezerwacji biletów, a zważywszy, że pociągi są tylko sypialne na długich trasach, nie są sprzedawane bilety, jesli nie ma miejsc, albo dostaje się np. tylko 2. bilety, kiedy chce się 5., a do tego każdy w innej częsci pociągu.
natomiast na samym Krymie myslę, że 10-12 dni wystarczy, by poznać coieco zblizyć się i odczuć cocnieco ten zakątek...

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 21:15 | 25.09.2007

witam, problemy z biletami na ukrainę są większe latem, z resztą roku nie ma większych problemów, co do składu pociągu to masz różne wagony poniżej podaje ci oficjalną stronę kolej ukraińskiej, tylko że na tej stronie musisz znać język ukraiński, jeżeli nie znasz to napisz email do mnie a pomogę
www.uz.gov.ua/?lng=uk 

ROBERT/TANAIS dołączył
26.09.2007

ROBERT/TANAIS 18:49 | 26.09.2007

z biletami kolejowymi nie ma problemów. wystarczy " soczysty uśmiech " lub mała bombonierka i wszystko się załatwi. w większych miastach są miejsca dla innostrańców. polecam autobusy. jechałem z rostowa nad donem do odessy i było nawet lepiej niż po polsce pks -em - klima , tv, toaleta. co do trasy: jeśli tanio to pks dom lwowa za 75 pln a potem płackar

jaskiniowiec dołączył
06.06.2005

jaskiniowiec 16:44 | 28.09.2007

Hmm ja też jechałem autobusem tylko że z Pietrogoska do Rostowa nad Donem i autobus był raczej słaby, porównywalny do słabego polskiego PKS u i mieliśmy dużo kontroli po drodze. No ale to akurat normalne na Kaukazie. Do Odessy może być inaczej

jaskiniowiec dołączył
06.06.2005

jaskiniowiec 16:54 | 28.09.2007

Co do atrakcji to polecam: Bakczysaraj, Czufut Kale, cmentarz Karaimów, Tepe Kermen (koniecznie), Bakławę i okolice, Ałupkę, Simeiz, Sudak (twierdza), Nowy Świat, Teodozję i drogę z Kerczu do Teodozji, droga z Teodozji do Ałuszty, ruiny starozytnego miasta kolo Sewastopola (zapomnialem nazwy)
średnie
Foros, Kercz
odradzam
Wielki Kanion, Jałtę i kolejkę na Aj Petri, Sewastopol też raczej nie jest rewalcją (nie byłem w muzeach i w delfinarium a to ostatnie może być tam ciekawe), Jaskółcze Gniazdo (ładnie wygląda tyko z daleka i na widokówkach, w środku lipa), Symferopol (to w zasadzie tylko dobry wezel komunikacyjny)
Chętnie bym jeszcze pojechał do:
Kara Dag

W innych miejscach nie bylem wiec sie nie wypowiadam

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 11:34 | 01.10.2007

piękne miejsce do zwiedzenia jest miasteczko Umań, jest one położone 150km, km od miasta vinnytsa w kierunku miejscowości nemiryv, a powiem że wrażenie miałem duże po zwiedzeniu podziemnego miasteczka.

dkw dołączył
28.10.2007

dkw 17:04 | 07.11.2007

Witam
W czerwcu byliśmy czteroosobową rodziną na Krymie samochodem. Polecam oczywiście Jałtę (w tym port nocą), Ałupkę, AJ Petri, Ałupkę. Jaskółcze Gniazdo. obowiązkowo Nowy Świat i Twierdzę w Sudaku. Polecam rezerwat Karadach (można obejżeć z morza wykupując wycieczkę statkiem w Koktiebelu) oraz Złota plażę w Feodezji (odradzam tamtejszą twierdzę). proponuję także odwiedziny w Starym Krymie - tam czas zatrzymał się na latach siedemdziesiątych. Warto też zobaczyć wodospad Dżur-dżur. Ludzie są bardzo mili i uprzejmi. najgorsze są drogi i milicjanci. Obowiązkowo należy zatrzymać się we Lwowie.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 18:30 | 07.11.2007

co do dróg zgadzam się są bardzo kiepskie, kierowcy ukraińscy to kamikadze, a co do milicjantów to można sobie z nimi poradzić, ja zawsze gdy jestem kontrolowany na ukrainie przez milicjanta nic nie rozumiem po ukraińsku oraz nic nie mówię, ta kontrola polega na tym że wyciągnąć kasę od ciebie, ostatnio wylądowałem w sądzie za popęłnienie wykroczenia w ruchu i zostałem uniewinniony przez sąd na ukrainie- poszłem po prostu na całość. A co do zwiedzania na ukrainie jest dużo ciekawych miejsc do zwiedzania tylko brakuje czasu- polecam Umań, Czeczelnik. Kamieniec Podolski, Zbaraż itak dalej

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 22:01 | 07.11.2007

Ooo tak - drogi to oni mają rzeczywiście wspaniałe...człowiek od razu się leczy z narzekania na stan naszych. Faktem jest również to, że nowe trasy powstają na Ukrainie o niebo szybciej niż w Polsce.
Kamieniec Podolski jest przepiękny, a po remontach na starówce będzie prawdopodobnie turystyczną perełką. Ja polecam jeszcze Bar, Białą Cerkiew, Czernihów i oczywiście Kijów (minimum 2 -3 dni, żeby poszwędać się dobrze i wchłonąć atmosferę).

ROBERT/TANAIS dołączył
26.09.2007

ROBERT/TANAIS 19:11 | 08.11.2007

Z BILETAMI NA POCIĄG TO NIEPRZESADZAJMY. MOŻNA JE KUPIĆ BO SĄ. NA KRYM NAJLEPIEJ JECHAĆ PRZEZ ODESSE. JESLI JUŻ FAKTYCZNIE NIE BEDZIE BILETU NA KOLEJ TO JEST PRZECIEŻ AUTOBUS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TAK SAMO POWRÓT. PONADTO JEŚLI KTOŚ DYSPONUJE KASKĄ TO MOŻNA KUPIĆ LUKS ( 2 OSOBOWY : Z KIJOWA DO SYMFEROPOLA 500 HRW ) - ALBO PONOWNIE AUTOBUS. GŁOWA DO GÓRY. RADZĘ JECHAĆ, BEDZIE OK.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl