Forum dyskusyjne

globtroterzy gdzie na studia

kategoria inne

nail dołączył
19.09.2007

nail 10:19 | 21.09.2007

jjestem w klasie maturalnej i wacham sie co do kierunku studiow. lubie podrozowac interesuje sie kulturami innych narodow. jestem ciekawa co wy globtroterzy studjujecie? czy te studia wiaza sie jakos z podrozowaniem? pomozcie...

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 10:47 | 21.09.2007

Wybierajac studia mozesz zdecydowac sie na kierunek ktory nauczy Cie duzo teorii o roznych kulturach etc lecz w praktyce nie da Ci mozliwosci podrozowania (np.turystyka i rekreacja), z drugiej strony mozesz wybrac kierunek ktory podrozy nie dotyczy, np studia techniczne - inzynier ktory bedzie nadzorował kontrakty w wielu krajach, lub lekarz, czy ekonomista) ale Twoje obowiazki zawodowe beda dawały Ci wiele okazji do wyjazdow. Tak wiec wiele zalezy od szczescia i tego jak potocza sie Twoje losy.pzdr s.

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 11:44 | 21.09.2007

Ja w szkole średniej interesowałem się (interesuję się) przedmiotami ścisłymi, dlatego poszedłem na politechnike. a podrózowanie traktuje jako hobby :)

alisson7 dołączył
14.03.2007

alisson7 21:07 | 21.09.2007

Polecam zawód nauczyciela:) o ile lubi się pracę z dziećmi oczywiście...2 miechy wakacji,2 tygodnie ferii-miodzio...Myślałam co prawda o kierunku bardziej związanym z turystyką i w sumie po ukonczeniu akademii muzycznej (hiszpański instrument-gitarka:)trafiłam też na kierunek turystyczny,bo mimo wszystko myślę o połączeniu zawodów(pracy w szkole poza sezonem i w turystyce-w sezonie)-w ten sposób trafiłam też na egzamin na przewodnika terenowego-świetna przygoda!i można łączyć teorię z praktyką.Totalny świr na punkcie Hiszpanii i tamtejszej kultury zawiedzie mnie jeszcze,mam nadzieje na kierunek iberystyka,by teorię dalej łączyć z praktyka.Moim zdaniem tak najlepiej. Powodzenia!

blueberry nights dołączył
07.08.2007

blueberry nights 21:24 | 21.09.2007

Ale jak z nauczycielskiej pensji dac rade samemu sie utrzymac, nie mowiac juz o podrozowaniu? Choc zawsze mozna uczyc prywatnie i brac tyle konwersacji ile sie da, ale to tez nie sa jakies kokosy ;)

Nail - zycze powodzenia w wyborze odpowiedniego kierunku. Jeszcze troche i bedziesz sie cieszyla studenckimi wakacjami :) pzdr

alisson7 dołączył
14.03.2007

alisson7 09:29 | 22.09.2007

Można dać radę i to bez szczególnych wyrzeczeń.Uczę w szkole państwowej i co prawda nie są to kokosy,ale mając przed sobą jeszcze jeden ostatni szczebelek w drabince tzw.awansu zawodowego zarabiam na tyle,by 3 razy w roku wybrać się gdzieś za granicę i kilkakrotnie w Polskę.Co prawda mogłabym dorabiać korkami (chętnych adeptów gitary jest sporo),ale nie mam na to czasu.Praca w szkole to płatne wakacje,"13" i inne dodatki,więc nie jest tak tragicznie.Jeśli nie oczekuje się pełnego wypasu podczas podróżowania,to nie jest źle.Jeżdżę co prawda głównie na stopa a noclegi jeśli ***** to trafiają się na plażach o tym standarcie;) ale nie tylko.W tym roku pozwoliłam sobie też na wypad samolotem z noclegami w hotelu a i podczas stopowania nocowaliśmy w **** apartamentach.Poznaliśmy w te wakacje nauczycieli geografii (nawiedzonych globtroterów:),którzy też co roku jeżdżą swoim samochodem po Europie,bez dodatkowego dawania korków,więc jeśli dwie osoby pracują i utrzymują siebie i rodzinkę z pracy w budżetówce to jest to dowód na to,ze nie jest źle. A jak ktoś studiuje jakąś ciekawą np.filologię,to może liczyć na naprawdę niezłe kokosy udzielając jeszcze korków,czy pracując w dobrze płatnej szkole językowej...Znam ludzi,którzy żyją tylko z tego i nie myślą już nawet o stałej pracy,wystarczy stałych 10 uczniów...No,nie ukrywam,że w moim przypadku zawód pozwala równoczesnie na zwiedzanie i zarabianie,można wziąść gitarki i jechać w Europę,znaleźć ładne turystyczne staróweczki i grać tam zarabiając już niezłe kokosy,ale tylko raz coś takiego praktykowałam,w końcu wakacje są od odpoczynku! :)

lamik17 dołączył
21.03.2007

alisson7 dołączył
14.03.2007

fasolla dołączył
24.09.2007

fasolla 18:28 | 24.09.2007

jeśli interesujesz się kulturami to polecam kulturoznawstwo... daje dużo możliwości poznania, oczywiście czysto teoretycznie, ale zawsze możesz wykorzystać to w podóżach. JA studiuję geografię, ale zaczynam własnie kulturoznawstwo, bo jest zdecydowanie ciekawsza, a wbrew pozorom geografia wcale nie daje mozliwości podróżowania.
POwodzenia w wyborze studiów, z resztą które i tak zawsze można zmienić;)
Pozdr
jazzdaalej!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl