Forum dyskusyjne

Czy Kenia jest bezpiecznym krajem

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

Podroznik dołączył
15.10.2008

Podroznik 14:59 | 02.03.2014

mam pytanie do Was, czy Kenia jest bezpiecznym krajem?

adam702 dołączył
01.02.2008

adam702 15:18 | 02.03.2014

Jeśli podróżuje się po kraju z miejscowym przewodnikiem/kierowcą to jest bezpiecznie. Ludzie są otwarci, mili i przyjaźni. Polecam zwiedzanie parków narodowych: Tsavo, Amboseli, Masai Mara, Nakuru. Zwierzęta nie boją się samochodów i chodzą jak krowy na łące :-).
Ale (jak w każdym kraju) są miejsca, gdzie złodzieje tylko czekają na turystów. Nasz przewodnik odradzał fotografowanie w slamsach Nairobi, samotne spacery po mieście o zmroku są niebezpieczne.
W Mombasie stare miasto lepiej zwiedzać z miejscowym przewodnikiem/ochroniarzem, przy zejściu ze starego miasta do portu regularnie okradają turystów (taka informacja jest nawet w przewodnikach).
Dla mnie Kenia to piękny kraj, na wyżynach super klimat dla białych (około 20 stopni przez cały rok).
Pozdrawiam
Adam

Podroznik dołączył
15.10.2008

Podroznik 16:02 | 02.03.2014

Adam, czy orientuję sie jaka jest pogoda w polowie marca ?

Podroznik dołączył
15.10.2008

Podroznik 15:03 | 02.03.2014

chcemy zaplanowac wyjazd do Kenii wlasna reke

Podroznik dołączył
15.10.2008

Podroznik 15:45 | 02.03.2014

dz za info

Stefan_N dołączył
16.04.2013

Stefan_N 15:11 | 04.03.2014

>mam pytanie do Was, czy Kenia jest bezpiecznym krajem?

Byłem dwa razy w Kenii (w 2010 i 2011) - w sumie prawie 60 dni. Mieszkałem w hotelach, wynajętych mieszkaniach w Nairobi, Narok, Bondo, Kisii, Kisumu, Eldored, Nakuru i innych większych miastach. Mieszkałem też dwa tygodnie w Kisasi (typowa wieś leżąca około 250 km od Nairobi).
Nie spotkałem się z żadnym agresywnym czy niebezpiecznym zachowaniem.
Tu są obszerne dzienniki podróży z tych wypraw:
kenya-2010.3n.com.pl 
kenya-2011.3n.com.pl 

Pozdrawiam
Stefan

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:48 | 04.03.2014

A spacerowałeś wieczorem po Nairobi? Tak się pytam.

Stefan_N dołączył
16.04.2013

Stefan_N 20:24 | 04.03.2014

W Nairobi nie mieszkaliśmy w centrum. Mieszkaliśmy w dzielnicy Buruburu.
en.wikipedia.org/wiki/Buruburu 
Dla mnie to były wyprawy fotograficzne, wiec nie byłem zainteresowany takimi spacerami. W dzień fotografowałem, a wieczorami obrabiałem zdjęcia i pisałem dziennik podróży.
Ale były ze mną osoby, które wychodziły wieczorami do pubów.
Tam bardzo szybko nawiązywaliśmy kontakty z miejscowymi. Wystarczyła chwila jazdy w matatu i już cię pytają: a skąd jesteś, a co tu robisz, itp. To byli przeważnie młodzi Kenijczycy, studenci.
Po wymianie telefonów, dzwonił potem ktoś z miejscowych i umawiali się na wspólne wyjście.
W Kisasi byliśmy zapraszani do nauczycieli i to odbywało się wieczorami.
Generalnie - nie polecałbym takich samodzielnych spacerów, ale w towarzystwie Kenijczyków - czemu nie. Zależy czy będziesz miał czas i możliwości zawarcia jakichś bliższych znajomości. No czy będziesz sam, czy w większej grupie.

Stefan

mroofka dołączył
06.11.2008

mroofka 09:14 | 06.03.2014

hej,

byłam w Kenii z biurem i całkiem sama (2 miesiące włóczęgi z Masajami) i z przyjaciółmi. Osobiście czuję się tam dość bezpiecznie i polecam. Nairobi - chodziłam w nocy głównymi ulicami (Moi Avenue) i w okolicach i było ok. Czasami to trochę trudno przewidywalne. Trzeba ostrożnie - uszy i oczy otwarte. Za dnia spotkała mnie strzelanina (na Moi) czy też jakaś dość agresywna demonstracja. Dobrze rozmawiać z miejscowymi. Jeśli będziecie wydawali kasę na safarii (to dość droga przyjemność) to polecam Masai Mara. Jeśli ktoś chce zobaczyć zwierzaki w dużych ilościach - to tam. W razie czego - mam namiar na fantastycznego przewodnika/ kierowcę (jeździłam z nim już kilka razy, mam też porównanie do innych).
Zazdroszczę WAM!!!

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 09:51 | 06.03.2014

To chyba po innej Nairobi chodziliśmy. Okolice hotelu Parkside wyglądały okropnie. Eskortował mnie gość z hotelu, szliśmy do kantoru. Było tak sobie. Pełno siedzących na chodnikach lokalsów, patrzących się na Ciebie jakbyś im ojca zabił. Do tego zaczepiające, żebrzące dzieci. Był to najmniej komfortowy nocny spacer jaki przeżyłem. W porównaniu z tym to centrum Quito i Bogoty nocą są w takim razie superbezpieczne.
Pozdrawiam Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 09:56 | 06.03.2014

Nie znam innych miast z Kenii, ale Nairobi zrobiło na mnie bardzo złe wrażenie. Natomiast bardzo bezpiecznie jest w Tanzanii. Podróżowałem autobusami dla lokalsów i było w porządku poza tym, że wszyscy patrzą się na takie białe dziwadło.

Podroznik dołączył
15.10.2008

Podroznik 10:13 | 06.03.2014

a jak jest w Mombas?

grzesiek01983 dołączył
06.03.2014

grzesiek01983 15:14 | 06.03.2014

Jeżeli chcecie zaplanować wyjazd do Keni na własną rękę moge polecić znajomych , których tam poznałem...fantastyczni ludzie...z nimi naprawdę spędziłem piękny i bezpieczny urlop......

AmelciaQ dołączył
26.02.2014

AmelciaQ 12:11 | 13.03.2014

Zdecydowanie dobrze miec kogos poleconego na miejscu! Szczegolnie, jesli chcecie poznac prawdziwa kulture tego kraju, a nie tylko to, co jest przygotowane pod turystow! Jesli ktokolwiek sie wybiera do Kenii, skorzystajcie z propozycji Grzeska!

W razie czego ja rowniez moge zaproponowac pomoc ze strony narzeczonego i jego rodziny w obrebie Nairobi i Kisumu! ;)

Tak Wam wszystkim wyjezdzajacym zazdroszcze! Wybaczcie brak polskich liter, ale chwilowo znajduje sie na wygnaniu. ;)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl