Forum dyskusyjne

Wyprawa nad Bajkał

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

gelmi dołączył
24.02.2006

gelmi 12:30 | 08.10.2007

Witam. Zamierzamy się z przyjaciółmi wybrać na przełomie lipca i sierpnia nad Bajkał. Zaczynamy już powoli przymierzać się do organizacji tej wyprawy. Chcielibyśmy uzyskać od Was dość dużo informacji. Gdzie najlepiej kupować bilety na trasy Brześć-Moskwa, Moskwa-Irkuck i w drugą stronę. W grę wchodzi również kupienie biletów we Lwowie lub Brześciu (z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Ile takie bilety będą kosztować? Gdzie najlepiej sie zatrzymać w Moskwie, za ile oraz co zwiedzić? Te same pytania do Irkucka. Jak sie potem dostać nad Bajkał i na wyspę Olchon? Czy można spać pod namiotami i czy to coś kosztuje. W jakich cenach jest tam jedzenie i ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na wyżywienie na cały okres wyprawy (bez drogi planujemy tam pozostać jakieś 5-7 dni). Jak się ma sprawa z wizami oraz z kartami meldunkowymi na terenie Rosji? Jeżeli jeszcze coś przyjdzie nam do głowy to będziemy pytać. Zaznaczam, że jesteśmy studentami i budżet na osobę musi być minimalny. Będzie się liczyć każda złotówka, którą oszczędzimy w tym roku :) Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

JacekWis dołączył
20.09.2006

JacekWis 21:16 | 15.10.2007

W czerwcu kupowałem bilety na trasę Brześć-Irkuck w Brześciu - kosztował wtedy ok. 500zł. Powrót miałem przez Moskwę, Brześć - bilet wyszedł ok. 50zł taniej - kupowałem go w Irkucku. Z Irkucka nad Bajkał można dojechać lokalną koleją, autobusami albo prywatnymi busami - nie pamiętam dokładnie ceny ale chyba kilka złotych do Listwianki kosztował bus. W Irkucku byłem tylko jeden dzień ale na oko ceny w sklepach podobne do polskich były. Za to w Moskwie miałem wrażenie, że wszystko było przynajmniej dwa razy drożej niż u nas - tam na szczęście tylko kilka godzin byłem :)

shilla22 dołączył
17.06.2006

shilla22 23:36 | 05.01.2008

www.ticket.rzd.ru/wps/portal/pp  -- przez ta strone mozna kupic wszystkie te bilety i szczeze to nie oplaca sie jechac do lwowa, jesli znacie rosyjski(bo strona jest tylko w tym jezyku) to bez problemu mozna go kupic przez internet i potem, po okazaniu numeru, bilet dostaje sie w kasie. W Irkucku nie ma czego zwiedzac:P miasto jest raczej nie za ciekawe, my traktowalismy je raczej jako baza wypadowa nad Bajkal. Nad Bajkal mozna sie dostac busami, nie kosztuje to drogo(nie pamietam dokladnie). Mozna jak najbardziej spac pod namiotami gdzie tylko sie zechce i za darmo:) my rozlozylismy sie praktycznie nad samym jeziorem:) Jakby co zapraszam na strone www.transsyberia2007.prv.pl 

jedjed dołączył
07.01.2008

jedjed 23:44 | 07.01.2008

Hm... Przede wszystkim, jesli celem Waszego wyjazdu Bajkal, to lepiej spedzic na miejscu wiecej czasu niz 5-7 dni. Podrozujac z namiotem prawie nic nie wydacie, a podroz typu 5 dni jazdy, 5 dni pobytu, 5 dni powrotu moze byc troche bez sensu ;-)

Jesli chodzi o koszty, to z moich doswiadczen wynika, ze na przejazd w jedna strone (plackarta) nalezy liczyc ok. 500 zl. Teoretycznie wychodzi to taniej, ale zwykle cos "wyskakuje", co powoduje, ze jest troche drozej. Na miejscu (poza samym Irkuckiem) mozna spac na dziko pod namiotem bez przeszkod i nic to nie kosztuje. Najwiekszym wydatkiem nad samym Bajkalem w tej sytuacji beda lokalne przejazdy (zwykle 1 km - 1 rub.), dlatego warto dobrze przemyslec trase, zeby nie nadrabiac kilometrow. Ceny zywnosci podobne jak w Polsce, wiec nie warto zabierac ze soba zapasow. Z roznych doswiadczen wynika, ze "studencko-namiotowy" wyjazd na 30 dni daje sie zamknac w 2000 zl.

Wizy najlepiej zalatwiac przez dzialajacych w Polsce posrednikow - wiecej na ten temat na forum strony rosjapl.info. Meldunek ostatnio coraz trudniej zalatwic na lewo w hotelu i najlepszym rozwiazaniem jest przenocowac jeden raz w obiekcie, ktory podbije Ci karteczke migracyjna - np. Hotel Wostok-Zapad w Irkucku (ul. Puszkina 34, kolo dworca PKP, noclegi od ok. 400 rub.).

Przygotowujac sie do wyjazdu, skombinujcie sobie jakas mapke, zeby nabrac orientacji w przestrzeni i poczytajcie dostepne relacje z wyjazdow. Warto na to poswiecic czas, bo nie bedac wczesniej nad Bajkalem, trudno go sobie wyobrazic i potem mozna byc troche "zagubionym" w tej ogromnej przestrzeni.

stelmach33 dołączył
20.05.2007

stelmach33 22:25 | 26.01.2008

Do Irkucka mozna się dostać z Brzescia pomijając Moskwe.Pociągi w czwartki i niedziele.Koszt około 400pln(lipiec2007).Bus z Irkucka(pks) na Olchon około 40 pln od osoby.Noclegi za darmo!Gdzie rozbijesz namiot tam spisz!!Są tez kempingi i kwatery-koszt około 20 pln/dzien

sasiad24 dołączył
06.11.2007

sasiad24 21:29 | 05.02.2008

na poczatku to jesli macie malo czasu to lepiej doplacic pare zloty i z moskwy do irkucka i z powrotem poleciec samolotem oszczedzasz 4dni w kazda strone wiec na miejscu masz tydz wiecej zeby posiedziec to wyjdzie jakies 300zl wiecej ale task naprawde to wez pod uwage ze w pociagu musisz zjesc i napewno wypic wiec to co zaoszczedzisz na samolocie przejesz w pociagu. Irkuck to taka duza drewniana wioska w sumie ja nie widze wiekszego sensu zeby byc tam dłuzej niz 1-2 dni.

klemens dołączył
27.02.2008

klemens 13:16 | 03.03.2008

zadzwon do mnie na skajpa: michal_jasienski szybciej bedzie z odpowiedziami na pytania:)
bylem nad Bajkalem w zeszle wakacje, jadac od Brzescia.
www.polibuda.info/galeria1191  tu fotorelacja

Blackwind dołączył
28.04.2008

Blackwind 00:15 | 28.04.2008

Bus na Olchon??? Myślałem, że Olchon to wyspa :-) Dobra, tak na serio to chcę się spytać, jak najłatwiej dostać się na Olchon, jak już się jest w Irkucku/Listwiance. Rozumiem, że jest jakiś most i bus rzeczywiście istnieje. A promy? Opłaca się? I czy pływają z Irkucka czy z Listwianki?

anastazja1m dołączył
21.05.2008

anastazja1m 14:12 | 21.05.2008

Witam wszystkich , mam wielką prośbę do wszystkich odwiedzających forum i planujących wyjazd na Syberię , jestem studentką V roku zarządzania w turystyce, pochodzę z Syberii z Republiki Chakasja i w tej chwili pisze prace na temat produktu turystycznego obszaru, bardzo bym prosiła o wypełnienie ankiety która jest anonimowa a wyniki tej ankiety pomogą mi w zdobyciu tytułu magistra a w przyszłości stworzenia nowej oferty turystycznej.
www.ankietka.pl/ankieta/pokaz/id/12907/produkt-turystyczny-chak  asja.html
Z góry wsyzstkim dziękuje .

asante.waw@gmail.com dołączył
03.06.2016

asante.waw@gmail.com 12:41 | 03.06.2016

Gdybyście byli zainteresowani najnowszymi informacjami na temat dojazdu nad Bajkał, można znaleźć je tu.
dajslowo.pl/dojazd-nad-bajkal-jakie-sa-realia/ 

BRAWO102 dołączył
01.03.2016

BRAWO102 21:57 | 03.06.2016

Witam.
Ja znalazłem takie połączenie do Irkucka.
1.Autobus.
Trasa Warszawa-Kaliningrad koszt autobusu około 350zł w obie strony
2.Samolot.
Wylot z Kaliningradu godzi 20.10 przesiadka w Moskwie 55min.Lot do Irkucka 6godzin jest się o 10.30 czasu miejscowego.
koszt z autobusem to około 2500zł w obie strony.
Do tego jeszcze trzeba doliczyć koszta wizy Rosyjskiej i meldunku na miejscu.

Władek dołączył
07.03.2008

Władek 21:16 | 07.06.2016

Leciałem z Kaleningradu do Moskwy i do Irkucka. Dalej rowerem nad Bajkał i przez Syberie do Ułan Bator.Bardzo dużo by pisać. Jak by co to mogę zadwonić i trochę powiedzieć

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 23:32 | 30.06.2016

Dla bardziej wygodnych, bądź strudzonych drogą wędrowców, polecam Cemping-Hotel "U Pana", na wyspie Olchon upana.ru/pl/contacts.html 
Wspaniałe miejsce, smaczna kuchnia, a właściciel z Polski

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 10:55 | 01.07.2016

Jak przekroczyłeś granicę z Mongolią? Tam jest tylko jedno przejście: drogowe.

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 00:22 | 02.07.2016

Generalnie dla obcokrajowców jest jedno międzynarodowe przejście z Rosji do Mongolii, Kyakhta-Altanbulag. Inne przejścia wymagają specjalnych zezwoleń władz Rosji

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 02:16 | 02.07.2016

Antoni, ja wiem gdzie jest przejście - pytam Władka jak przejechał je na rowerze.

Władek dołączył
07.03.2008

Władek 22:05 | 05.07.2016

Przejechaliśmy bez problemu i bez kolejki a nawet proponowali nam wizę z do Mongolii z 70 Euro.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl