Forum dyskusyjne

RAFTING W PERU

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

puczina dołączył
03.03.2007

puczina 18:52 | 15.10.2007

Czy ktos bral udzial w raftingu w Peru . Poszukuje rzeki 4-5 st trudnosci .Prosze o odpowiedz

magdalipo dołączył
24.02.2007

magdalipo 22:33 | 21.10.2007

ja bralam kiedys udzial w raftingu w peru, byla to przygoda mojego zycia

puczina dołączył
03.03.2007

puczina 22:01 | 22.10.2007

CZY PAMIETASZ JAKA TO BYLA RZEKA I JAKIEGO STOPNIA PROSZE O ODPOWIEDZ

magdalipo dołączył
24.02.2007

magdalipo 22:37 | 22.10.2007

to byla rzeka APURIMAK, a wycieczka 4 dniowa zorganizowana z Cuzco (130 $) w 2001 roku. Jezeli wejdziesz do google i wpiszesz Peru Rafting to powinienes dosyc szybko to znajlesc. Ja bylam w Peru we wrzesniu/ pazdzierniku i poziom wody bul wtedy odpowiedni, ale nie pamietam czy dosyc wysoki czy niski, chyba niski (to bylo 6 lat temu). Wtedy mi powiedziano, ze Apurimak jest trzecia najniebezpieczniejsz rzeka na swiecie, na ktorej uprawia sie rafting. Jezeli chodzi o stopien to od 2 do 5. Bylo naprawde super, choc przyznam, ze czasem bardzo niebezpiecznie. Pozniej w iwelu krajach probawalam raftingu, ale to niegdy nie bylo to samo. W tym roku bylam w Tajlandii, ale rafting byl kiepski. Czasem nawet mysle, zeby wrocic do Pery tylko na ten rafting. A ty w jakich krajach uprawiales rafting, ktory moglbys polecic?

magdalipo dołączył
24.02.2007

magdalipo 22:38 | 22.10.2007

przepraszam za wszystkie bledy!!!

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 00:18 | 19.11.2007

Właśnie wróciłem z Peru - zdecydowanie polecam Apurimac - zobacz stronę www.perurafting.com  - pozdrawiam i życzę dobrej zabawy

puczina dołączył
03.03.2007

puczina 00:57 | 19.11.2007

Witaj mam pytanie czy byles w dzungli ? Jaki stopien trudnosci ma ta rzeka ? Co warto zobaczyc a co jest komercyjne i mozna pominac Czekam na odpowiedz . Jakimi liniami leciales? POZDRAWIAM

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 10:38 | 22.11.2007

Lecieliśmy AlItalia - ale nie polecam - mieliśmy odwołany lot z Krakowa - była mgła lecz niektóre samoloty startowały. Zamiast przez Caracas lecieliśmy przez Sao Paulo ( ta zamiana była fajna ) Nie wiem czy planujesz też Boliwie bo polecam Downhil w La Paz na drodze smierci ( 35 $ ) słone jeziora . Ale wracam do Peru zobacz oazę miejscowość Ica jak lubisz przygody to jest super ( bugy na wielkich pustynnych wydmach, zjazdy na deskach po piasku ) My byliśmy ma trekingu śladami zaginionych miast - zaczynając od Choquequirao poprzez Vilcabambe i kończąc na Machu picchu

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 10:48 | 22.11.2007

W dzungli nie byłem miałem kłopoty z żołądkiem i musiałem jechać czekać na moich kompanów w mieście - po długim pobycie w górach bez cywilizacji i na wysokościach sięgających do 5 tys m npm mój organizm odmówił posłuszeństwa na chwilę . Koledzy wrócili trochę rozczarowani - stwierdzili że fajnie jest przez pierwsze kilka godzin - trzy dni to za długo.
Jeśli chodzi o rafting na rzece Apurimac nawet do 5 stopnia dochodzi ale musisz przeznaczyć na to trzy dni - krórkie raftingi są jak niedzielny spływ po Dunaju daruj sobie

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 10:54 | 22.11.2007

........a jeszcze jedno ku przestrodze. Mieliśmy nie miłą sytuację w Arekipie.nasz kolega chciał wrócic sam z dyskoteki do hotelu był wypity z racji że nie było daleko wymyślił sobie ze wróci pieszo to sie troche przewietrzy . Na ulicy został wciągnięty do samochodu , wywieziony za miasto pobity strzelali do niego, zabrali wszystkie pieniądze, karty, telefon, ubrania buty obudził sie nieprzytomny na wysypisku smieci tylko w spodniach- Uważajcie chodząc po nocy

puczina dołączył
03.03.2007

puczina 23:54 | 22.11.2007

Bardzo dziekuje za cenne informacje my chcemy jechac na przelomie lutego i marca zaczynajac od LIMY Ballestas Nazca Arequipa kanion Colca Cruz del Condor U ros Cusco rafting Apurimak Machu Picchu i przelot do Iqitos do dzungli Jak widzisz Boliwie mamy w programie tylko zastanawiam sie czy warto leciec do dzungli Pare osob juz pisalo ze nie warto. Napisz prosze dlaczego koledzy byli niezadowoleni Pozdrawiam i dziekuje

gregw dołączył
23.01.2007

gregw 10:41 | 23.11.2007

Witaj.
I ja planuję wyprawę do Peru. Czy możesz podać szczegóły dotyczące trekingu śladami zaginionych miast?
Pozdrawiam.

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 12:54 | 24.11.2007

OK. krótko bo temat długi wszystko załatwialiśmy w Cuzco , kucharzy prowiant , wcześniej kolega który mieszkał w Boliwi dłuższy czas ułożył plan trekingu - nas był siedmiu, dwuch kucharzy-przewodników . Wynajętym busem dojechaliśmy do miejscowości Cachora - tam załatwiliśmy dwuch mulników i 5 mułów. Znanym szlakiem doszliśmy do ruin Choquequirao - gdzie dochodzi tam trochę turystów . Dalej szlak jest bardziej dziki , dalej jak pamiętam była wioska Yanama z tamtąd na pace cięzarówki dojechaliśmy do innej wioski i dalej do Vilcabamby - tereny , pogoda, widoki, temperatura, wysokości zmieniały się jak w kalejdoskopie ........na końcu było Machu Picchu

gregw dołączył
23.01.2007

gregw 18:18 | 24.11.2007

Super. Dzięki. Pamiętasz może takie szczegóły jak: koszt, agencję z którą szliście no i czas jaki Wam to zajęło?

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 11:26 | 28.11.2007

Hej .. musisz przeznaczyć minimum 10 dni na ten treking , kucharzom płaciliśmy po 40 $ za dzień (80 $ ) nie wiem ile za muły i mulników bo składaliśmy się wcześniej i ze wspólnej kasy wszystko opłacaliśmy - nie korzystaliśmy z żadnego biura - mam gdzieś maila do tego kucharza gdybyś był poważnie zainteresowany on w Cuzzco pomógł by Ci wszystko załatwić - pozdrawiam

gregw dołączył
23.01.2007

gregw 09:48 | 29.11.2007

Karibu.
Dzięki za wyczerpujące informacje. Pewnie będę musiał to sobie jakoś okroić
bo w Peru będę tylko 3 tygodnie i nie mogę poświęcić aż tyle czasu na ten etap. Powodzenia na szlaku.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl