Forum dyskusyjne

kwiecień w Chinach

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

19770807 dołączył
15.10.2007

19770807 21:43 | 15.10.2007

Witam serdecznie. Wybieram sie na cały kwiecien 2008 do Chin -- dokładnie Pekin, Hongkong.i inne obok ciekawe miejsca Potrzebuje informacji praktycznych -- pogoda, jak najtaniej, gdzie najtaniej i co wziasc ze soba. Dziekuje za informacje. Justyna

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 08:55 | 16.10.2007

Kup sobie przewodnik Lonely Planet, lub przynajmniej Pascala. Tam masz wszystkie informacje. Ja sobie nie wyobrażam podróży bez przewodnika. Pytasz, co zabrać ze sobą. Nic. Wszystko można kupić na miejscu. Chiny to jeden z najbardziej rozwiniętych krajów na świecie: Nawyższe na świecie drapacze chmur, najnowocześniejsze na świecie lotniska, jedyne na świecie lewitujące pociągi, poruszające się z prędkością 430 km/h, metro jeżdżące z dokładnością do 1 sekundy, sieci handlowe Wall Mart, 7-eleven. Bardzo bobrze rozwinięta komunikacja lotnicza. Między większymi miastami samoloty latają częściej, niż expresy pomiędzy Krakowem i Warszawą. Hotele najlepiej rezerwować na : www.sinohotel.com,  rezerwacja jest trzymana do godz. 18 i płaci się dopiero po przybyciu do hotelu.

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 09:09 | 16.10.2007

I jeszcze sprawa wizy. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś trzeba było jechać do Warszawy dwa razy: najpierw złożyć podanie i za tydzień jechać po odbiór wizy. Mam adresy agencji w Hong Kongu, gdzie każdy rodzaj wizy: jednokrotna, dwukrotna, i wielokrotne 6- i 12-miesieczne można dostać w tym samym dniu. Jeśli rozpoczniesz podróż od Hong Kongu, możesz zaoszczędzić podróż do Warszawy po wizę.

19770807 dołączył
15.10.2007

19770807 20:43 | 16.10.2007

Witaj Marku. Dziekuje Ci bardzo za cenne jak dla mnie informacje. Mam jeszcze pytanie czy sa hostele i jakie wogole sa cenny? Ile bys radzil wziasc kasy na miesiac pobytu w Chinach przy minimalnych wydatkach.? I jak Ty podrozowale -- od czego zaczales podroz po Chinach? A na jakim miescie skonczyles? Moze zobaczyles cos fascynujacego czego nie pisze nigdzie w przewodnikach? Pozdrawiam w wtorkowy wieczor. Justyna.

sircamill dołączył
22.08.2006

sircamill 17:29 | 18.11.2007

Witaj Justyno, Ja byłem w Chinach w maju tego roku. Zgadzam się z przedmówcą iz nic nie musisz specjalnego w podróż wziąć gdyż wszystko kupisz na miejscu. Wyjątek stanowią lekarstwa. Warto się także szczepićna żółtaczkę typu A i B. Ja leciałem do Honkongu a potem przez Shenzhen do miasta Gulin następnie rzeką Li do niewielkiej uroczej miejscowości Yangshuoo potem do portowego miasta Baihai a nastepnie do Wietnamu i dalej. Południowe Chiny są bardzo tanie. Doba w hotelu z klimatyzacją i łazienką kosztuje 5$ obiad 1$. Mając powyższe dane możesz łatwo obliczyć ile wyniesie Cię miesięczny pobyt w Chinach. Przejazdy w Chinach są stosunkowo drogie ale i tak znacznie tańsze niż w Polsce. Ja przez miesiąc byłem w Honkongu, Chinach, Wietnamie, Laosie i Tajlandii. Nie oszczędzając na niczym wydałem 1000$ Pozdrawiam. Kamil

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 10:51 | 21.11.2007

brzmi genialnie, tez mysle o wyjezdzie do Chin na 3 tyg zachecona opowiesciami moich znajomych. Z ich relacji wynika ze na jedzenie - miesieczny pobyt wydali 480 PLN, nie szczedzac sobie niczego, pod niebiosa wychwalali pociagi Chinskie, zgodnei z tym co marek.kos napisal najwyzszy standard.
Trasa : Chengdu, Moxi, Luding, Xindi, Yunan, Kunming, Tybet, Lhasa,

dent dołączył
16.09.2007

dent 19:38 | 26.12.2007

witaj Justyno
ja razem z zoną wybieramy się do chin w maju termin bardzo luźny mamy miesiąc czasu czy planujez wyjazd samodzielny czy z biura jak masz propozycje proszę o kontakt wojtek szymański
pozdrawiam
a na koniec mamy po trzydzieści kilka lat

marteczka dołączył
07.09.2007

marteczka 19:30 | 27.12.2007

a mi nikt nie odpisal;-(, mam takie pytanie jezeli mam wize tylko do chin, a chce pojechac do hong kongu to czy moge o ta wize starac sie juz bedac na miejscu, sa z tym jakies problemy i ile sie czeka?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl