Forum dyskusyjne

Tajlandia -wiza na granicy

kategoria podróże po świecie

fluke79 dołączył
23.09.2007

fluke79 16:16 | 17.10.2007

Czy sa przejscia graniczne Laos Tajlandia na ktorych mozna uzyskac wize 15 dniowa do Tajlandii? Wg wywieszki w ambasadzie Tajlandii jest taka mozliwosc ale pani tam pracujaca mowi, ze tylko na lotniskach dostane wize. Ktos wie moze ?

pozdrawiam
Slawek

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 17:04 | 17.10.2007

Lista krajów, krórych obywatele mogą otrzymać wizę na granicy i lista przejść granicznych, które wydają takie wizy:

LIST OF NATIONALITIES ARE PERMITTED TO OBTAIN TOURIST VISA ON THEIR ARRIVAL AT THE IMMIGRATION CHECKPOINTS IN THAILAND AND ONCE THEY WERE GRANTED WITH TOURIST VISA THEY WILL BE ADMITTED INTO THE KINGDOM AND CAN STAY FOR 15 DAYS :
-
BHUTAN
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC and TAIWAN
CZECH REPUBLIC
CYPRUS
ESTONIA
HUNGARY, Rep. of
INDIA
KAZAKHSTAN, Rep. of
LATVIA
LIECHTENSTEIN
LITHUANIA
MALDIVES
MAURITIUS
OMAN
RUSSIA
SAUDI ARABIA
SLOVAKIA
SLOVENIA
POLAND, Rep. of
UKRAINE

Immigration checkpoints in Thailand:

Suvarnabhumi International Airport, Bangkok
Bangkok Don Maung International Airport, Bangkok
Chiang Mai International Airport, Chiangmai
Phuket International Airport, Phuket
Hat Yai International Airport, Songkla
U-tapao Airport, Rayong
Mae Sai Immigration Checkpoint, Chiengrai
Chieng Saen Immigration Checkpoint, Chiengrai
Chieng Khong Immigration Checkpoint, Chiengrai
Betong Immigration Checkpoint, Yala
Sadoa Immigration Checkpoint, Songkla
Sumui Airport, Surat Thani
Sukhothai International Airport, Tak Immigration Checkpoint
Bangkok Harbour Immigration Checkpoint, Bangkok
Sri Racha Immigration Checkpoint, Chonburi
Mabtaput Immigration Checkpoint, Rayong
Nong Khai Immigration Checkpoint, Nong Khai
Samui Immigration Checkpoint, Surat Thani
Phuket Immigration Checkpoint, Phuket
Satun Immigration Checkpoint, Satun
Krabi Immigration Checkpoint, Krabi
Songkhla Harbour Immigration Checkpoint, Songkhla
Chiang Rai Airport, Immigration Checkpoint, Chiang Rai
Surat Thani Airport, Immigration Checkpoint, Surat Thani

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 17:19 | 17.10.2007

Jeszcze raz to samo z innego źródła, plus warunki otrzymania wizy:

VISA ON ARRIVAL
- According to the Interior Ministerial Announcements, passport holders from 20 countries may apply for visas at the immigration checkpoints for the purpose of tourism for the period of not exceeding 15 days.
- The applicant must possess means of living expenses at the amount of 10,000 Baht per person and 20,000 Baht per family accordingly.
- The applicant must present full paid ticket which is usable within 15 days since the date of entry
- Visa on arrival is provided at 32 designated international checkpoints and applicants should submit the application form duly filled out and to which his/her recent photograph (4 x 6 cm) is attached. The application fee is 1,000 Baht.
- Visitors who enter the Kingdom with Visa on Arrival generally cannot file an application for extension of stay except in special cases such as illness which prevents them from travelling, etc. They can submit an application at the Office of Immigration Bureau , Immigration Division 1, Soi Suan Plu, South Sathorn Road, Bangkok 10120. Tel. 02 287-3127 or 02 287-3101-10 ext. 2264-5 or at website www.immigration.go.th 

List of 20 countries is as follows :

1. Bhutan : Kingdom of Bhutan
2. China : People’s Republic of China (including Taiwan)
3. Cyprus : Republic of Cyprus
4. Czech : Czech Republic
5. Estonia : Republic of Estonia
6. Hungary : Republic of Hungary
7. India : Republic of India
8. Kazakhstan : Republic of Kazakhstan
9. Latvia : Republic of Latvia
10. Liechtenstein : Principality of Liechtenstein
11. Lithuania : Republic of Lithuania
12. Maldives : Republic of Maldives
13. Mauritius : Republic of Mauritius
14. Oman : Sultanate of Oman
15. Poland : Republic of Poland
16. Russian Federation
17. Saudi Arabia : Kingdom of Saudi Arabia
18. Slovakia : Slovak Republic
19. Slovenia : Republic of Slovenia
20. Ukraine

List of Thailand’s Immigration Checkpoints which provide facilities for issuance of visa on arrival :

1. Suvarnabhumi Airport
2. Don Muang International Airport , Bangkok
3. Chiangmai International Airport , Chiangmai
4. Phuket International Airport , Phuket
5. Hatyai International Airport , Songkhla
6. U Tapao Airport , Rayong
7. Mae Sai Immigration Checkpoint , Chiengrai
8. Chieng Saen Immigration Checkpoint , Chiengrai
9. Chieng Khong Immigration Checkpoint , Chiengrai
10. Betong Immigration Checkpoint , Yala
11. Sadoa Immigration Checkpoint , Songkhla
12. Samui Airport , Surat Thani
13. Sukhothai International Airport, Tak Immigration Checkpoint
14. Bangkok Harbour Immigration Checkpoint, Bangkok
15. Sri Racha Immigration Checkpoint , Chonburi
16. Mabtaput Immigration Checkpoint , Rayong
17. Nong Khai Immigration Checkpoint, Nong Khai
18. Samui Immigration Checkpoint , Surat Thani
19. Phuket Immigration Checkpoint , Phuket
20. Satun Immigration Checkpoint , Satun
21. Krabi Immigration Checkpoint , Krabi
22. Songkhla Harbour Immigraion Checkpoint , Songkhla
23. Chiangrai Airport Immigration Checkpoint, Chiangrai
24. Surat Thani Airport Immigration Checkpoint , Surat Thani

fluke79 dołączył
23.09.2007

fluke79 17:16 | 17.10.2007

dziekuje za odpowiedz. Problem w tym ze taka wlasnie lista wisi w ambasadzie, w inetrnecie tez ja widzialem. Jednak pani z ambasady utrzymuje, ze na przejsciach ladowych wiz nie daja.

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 17:21 | 17.10.2007

Ta druga lista pochodzi bezpośrednio ze strony tajskiego MSZ.

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 21:17 | 18.10.2007

niestety pani w ambasadzie nie jest o wszystkim do końca poinformowana, jak ja jechałam to też mówiła co innego, a co innego było na miejscu

Antyczek dołączył
23.10.2007

Antyczek 14:16 | 23.10.2007

a czy jak mam bilety wykupione na 30 dni to bedzie problem z przedluzeniem wizy?

dyes dołączył
26.05.2006

dyes 12:31 | 21.06.2008

Czy ktos orientuje sie, czy mozna dostac wize na dluzej niz 15 dni (np. bedac jeszcze w Kuala Lumpur)? Czy trzeba wyjezdzac z kraju po 15 dniach i wracac z nowym wnioskiem o nowa wize?
pozdrawiam
d.

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 13:02 | 21.06.2008

czy nie lepiej załatwić wizę w Polsce?
z tego co pamiętam z rozmowy z polakami w Tajlandii to na granicy były problemy z wydaniem wizy.

marc65 dołączył
17.10.2007

marc65 18:23 | 21.06.2008

Jesli ktoś mieszka w Warszawie, to latwiej. Ale jesli trzeba ze Szczecina lub Krakowa dwa razy jechać do Warszawy zeby zlożyc wniosek i odebrac wize to sam koszt podrozy expresem wyniesie 400 zl, czyli tydzien pobytu w Tajlandii.

eemmii dołączył
18.02.2007

eemmii 13:36 | 22.06.2008

Bylam w zeszlym roku w tajlandii, wizy chialysmy zalatwiac na granicy. Mam nauczke nigdy wiecej!!! Straszni sluzbisci, stracilysmy 5 h, dodatkowa kase na wylot z tajladii, bo mialysmy lot z isngapuru, a tam planowalysmy sie dostac autobusem.
Obsluga straszna, chcieli nas odeslac do pl albo singapuru.
Teraz juz wiem nigdy wiecej zalatwiania wiz na granicy, wszystko w kraju nawet jakbym miala wysylac paszport przesylka!!

Zycze udanych wakacji

ewe1977 dołączył
07.11.2007

ewe1977 15:31 | 22.06.2008

Do kogo ty masz pretensje? Zeby otrzymac wize na granicy trzeba spełniac pewne warunki m.in. w pełni oplacony i zarezerwowany bilet na wylot z Tajlandii w ciągo 15 dni. Jesli gdzies jedziesz i myslisz, że uda ci sie nagiąć jakiś przepisy, to twoje ryzyko.

eemmii dołączył
18.02.2007

eemmii 18:50 | 22.06.2008

mam pretensje do obslugi na lotnisku, jesli checsz sie przekonac co do celnikow w tajlandii to jedz bez wizy i niehc Ci sie nie zgadza zdjecie...!!!
Turystow traktuja jak konieczne zlo!!

prez64 dołączył
16.02.2008

prez64 00:56 | 23.06.2008

Ja jutro lecę do Bangkoku bez wizy, więc pojutrze coś napisze na ten temat. Ale byłem juz 2 razy i nie było najmniejszego problemu.

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 09:30 | 23.06.2008

nie ma zadnego problemu z wizami na lotniskach co do przejsc granicznych to nie wydają na lodowych ale w kazdej stolicy masz ambasade i nie ma problemu mozna zalatwic nawet w ten sam dzien za doplatą (w hanoi w wietnamie 4h) w phnom penh kobieta chciala wydac w 2h wiec nie jest to mały problem

co do granicy to nei ma mowy o wydaniu wizy, swoją drogą spotkałem taką parke polaków na granicy co nie miala wizy no i sie wróciła do phnom penh pozdro dla tych turystów

iksel1966 dołączył
20.07.2007

iksel1966 11:34 | 23.06.2008

W zeszłym roku byłem w Tajlandii z niemieckim biurem podroży, miałem wykupiona wycieczkę 17 dniową, i dopiero zaczął się cyrk. W biurze nie poinformowali nas o tym iż pobyt powyżej 15 dni należy złożyć prośbę o wizę w ambasadzie:( więc pojechaliśmy... stanęliśmy w kolejce na granicy( myśleliśmy że to tam dostaniemy wizę) po 2 godzinach stania celnik nasz wyrzucił bo Polacy muszą mieć wizy ... niewiedza kosztuje- naiwnie sądzilismy że własnie po to tam stoimy... poszliśmy załatwiać wizę celnik nas wygonił na stanowisko w którym przylecieliśmy samolotem abyśmy potwierdzili powrót do niemiec:)))) - dwa dni wczesniej, że nie wylecimy w 17 dniu ale w 15, dygaliśmy po tym olbrzymim lotnisku aby dostać to potwierdzenie, a wyglądało ono tak ...nakleili nam karteczkę na paszporcie, która zakrywała datę powrotu i napisali datę 2 dni wcześniejszą i tak poszliśmy do celnika, dla którego teraz wszystko było oki, po zapłaceniu za wizę oraz odstaniu ponownych 2 godz , przekroczyliśmy granice Tajlandii, szczerze to miałem mieszane uczucia, odniosłem wrażenie i miałem rację oni nas tam nie lubią( białych) tolerują bo dostarczamy im kasy, i tak to po 12 godzinnym locie oraz 6 godzinnym załatwianiu wizy padnięci wyszliśmy na lotnisko szukać naszego opiekuna do hotelu w Patay, o dziwo dziewczyna z biura podroży czekała tylko na nas i pustym busem dostarczyła nas po 3 godzinach na miejsce. Polacy na granicy traktowani są jakby nie byli w UE( to było żenujące), jesteśmy traktowani jak Rosjanie, których jest tam jak mrówków:)))

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 13:58 | 23.06.2008

bzdura z tym traktowaniem
z moich doświeadczeń podczas pobytów w tajlandii uważam ze jest to bardzo otwarty naród a lotnisko to lotnisko to ze polacy potrzebują wizy a niemcy czy tam na przyklad szwedzi nie to jest inna sprawa, wszystkie problemy to jest wina naszej niewiedzy a nie neiuprzjmości celników tajlandzkich

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 15:31 | 23.06.2008

Moi drodzy. Przepisy sa po to aby ich przestrzegac.
Nie chce sie madrzyc ale taka jest prawda.
Wlusze sie po swiecie od lat i nigdy prze nigdy nie mialam zadnych problemow na granicach, dlatego ze zawsze staram sie / jestem zgodna z przepisami.
Wymagaja zdjecie takie takie maja, nawet jeseli musze doplacic wiecej.
Wole rowniez doplacic za kuriera a nizeli starac sie o wize na lotnisku i przechodzic cyrk.
Tajcy urzenicy w tym przypadku niczym sie nie roznia od innych nacji. Wykonuja swoj zawod. To turysci mysla ze sa madrzejsi idac wiele razy na skroty,. A byc moze uda sie, bo kilka razy sie udalo.
Przepisy sa po to aby ich przestrzegac. Nic dodac nic ujac

prez64 dołączył
16.02.2008

prez64 10:10 | 24.06.2008

3 godziny temu przylecialem do Bangkoku. Otrzymanie wizy odbylo sie bezbolesnie. Od momentu wreczenia paszportu do otrzymania go z wiza uplynely 4 minuty. Plus 1 minuta w kolejce plus 3 minuty na wypelnienie wniossku, razem 8 (slownie osiem) minut ! Szybciej i w dodatku taniej niz w Warszawie. Mialem wprawdzie nowe zdjecie, ale z ciekawosci dolaczylem stare sprzed ponad 6 lat i bez slowa przyjeli. Potrzebny jest bilet na wylot z Tajlandii w ciagu 15 dni, ale wystarczy wlasnoreczny wydruk na domowej drukarce. Jesli ktos kiedys kupowal jakis bilet przez internet i ma zapisana strone z potwierdzeniem wystarczy ja wyedytowac, pozmieniac daty, miejsca wylotow, ceny, numery lotow i wydrukowac. Oni tego nie sprawdzaja ani nigdzie nie zapisuja. Pozdrowienia z Bangkoku.

iksel1966 dołączył
20.07.2007

iksel1966 14:05 | 24.06.2008

Nie wiem z kim o tym rozmawiałeś jakoby oni nas lubili, bo ja rozmawiałem tam z ludźmi którzy żyją tam i mieszkają od kilku - kilkunastu lat i potwierdzam wcześniej co napisałem Oni nas tam nie lubią i nie chcą, po prostu jesteśmy złem koniecznym. I nie mówię o właścicielach biur podroży czy o właścicielach pensjonatów bo oni po prostu nas "kochają" bo z nas żyją , ale mówię o Tajach zwykłych wykształconych lub nie ludziach.
Pozdrawiam
jacek

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 17:42 | 24.06.2008

ja akurat w zadnych pensjonatach ani hostelach nie sypiałem tylko u znajomych a ludzie przypadkowo spotkani na ulicy są naprawde mili spędziłem tam troche czasu i nie uważam zeby traktowali białych jako zlo konieczne. dla mnie to jest paranoja co piszecie no ale to wasza opinia
wiadomą sprawą ze na khao san rd wszyscy z usmiechem chcą w jakis sposób cos wyciągnąc od turysty ale w prowicjach malo turystycznych ludzie sa mili tak po prostu... takie moje zdanie moja opinia
hmmm z drugiej strony moze byłem zbyt krótko aby doswiadczyc "niechęci" (2x ok miesiącu)

carllos dołączył
07.01.2007

carllos 14:11 | 04.08.2008

potwierdzam sa klopoty pomylily nam sie dni i zalecielismy dzien wczesniej wiec facet na lotnisku kazal nam czekac caly dzien na wize.ale jak sie zmienil to poszlismy jeszce raz wydali nam wize na 15 dni z tym ze 16 dzien zostalismy bez wizy.przy wylocje nie bylo zadnego problemu i zadnej doplaty z tym zwiazanej

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 22:34 | 08.09.2008

wizę kupiłam na lotnisku po przylocie, lot powrotny był za 20 dni, mimo to nas wpuścili bez żadnej łaski i poinformowali, że za każdy dodatkowy dzień trzeba będzie po prostu dopłacić 500b- tyle

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl