Forum dyskusyjne

2 rowery 1 tydzień potrzebujemy rady

kategoria podróże po świecie

kraj Szwecja

2rowery dołączył
02.08.2014

2rowery 00:55 | 02.08.2014

Witam. 5 sierpnia razem z moją ukochaną lądujemy w Göteborgu. Do dyspozycji mamy 7 dni, 2 rowery, namiot i niesamowitą chęć na przygodę:) W ciągu tego tygodnia możemy pokonać ok. 500km i musimy być z powrotem w Göteborgu. Możecie nam zaproponować ciekawą trasę, lub przynajmniej ciekawe lokacje w naszym zasięgu? Przez ciekawe rozumiemy te, które oferują przede wszystkim: piękne widoki, ruiny, zamki i miejsca szeroko rozumiane jako dziwne lub straszne. Z góry bardzo dziękujemy za informacje:)

jikol dołączył
12.07.2011

jikol 11:19 | 02.08.2014

We wtorek wróciłem z tripu rowerowego po Szwecji. W 7 dni przejechałem w sumie 1100 km ze Sztokholmu do Kopenhagi, przez Helsingborg, a potem Malmo i Ystad. Co prawda nie jechałem przez Goteborg, tylko od razu z Jonkoping do Halmstad, ale po drodze sporo Szwedów mi opowiadało, że odcinek nabrzeżny Goteborg-Halmstad jest niezły, można się na plaży kimnąć w samym śpiworze (ja tak robiłem chociażby w samym Halmstad ;-).

Wodę do bidonów bierzcie z punktów luft&vatten na każdej stacji benzynowej, która nie jest samoobsługowa. I koniecznie kupcie sobie w PL jakieś duże opakowanie izotoniku w proszku, np. Isostar, to wbrew pozorom bardzo pomaga, zwłaszcza na konkretniejszych podjazdach. Zapakujcie się w 4 sakwy - 2 przednie i 2 tylne, ja jechałem z samymi tylnymi wielkimi i złapałem gumę 6 razy, przez nierównomierne obciążenie. Nawet nie próbujcie jeździć z jakimkolwiek plecakiem na plecach, bo się zamęczycie i potem zalejecie.

Pozdrawiam i powodzenia. :)

PIOTR72 dołączył
21.07.2014

PIOTR72 13:28 | 02.08.2014

www.tixik.net/elvsborg-castle-3690657.htm 
pl.wikipedia.org/wiki/Wener 
WITAM, BYŁEM KIEDYŚ TAM, ZAMEK TWIERDZA ZARAZ KOŁO GOTEBORGA, KRÓTKI REJSIK PROMEM,,, POTEM JAK OBJEDZIECIE NAJWIĘKSZE JEZIORO SZWECJI TO WAM STARCZY,, A JEST PIĘKNE...WIDOKÓW WAM NIE BRAKNIE,,, GWARANTUJĘ

2rowery dołączył
02.08.2014

2rowery 11:22 | 03.08.2014

Wielkie dzięki za informacje. Powiedzcie jeszcze proszę, czy jest coś, czego powinniśmy być świadomi jeżdżąc po szwecji? Jakieś dziwne przepisy/dzikie łosie:)/niepisane zasady? :)

PIOTR72 dołączył
21.07.2014

PIOTR72 15:55 | 03.08.2014

PRAWIE KAŻDY SZWED MÓWI PO ANGIELSKU, LUDZIE MILI,SUPER,, OGÓLNIE JAKIŚ NIESPODZIANEK NIE MA....JAK WAM BRAK KASY TO PO DRODZE ZBIERAJCIE PUSZKI I BUTELKI, W PRAWIE KAŻDYM SKLEPIE SĄ AUTOMATY GDZIE SIĘ JE WRZUCA I OTRZYMUJE KWIT KTÓRY MOŻNA WYMIENIĆ NA JEDZENIE LUB PIENIĄDZE, FAJNA SPRAWA, MNÓSTWO ROWERZYSTÓW TAK ROBI.... NIE WOLNO WAM JEZDZIĆ PO AUTOSTRADACH, ALE TO CHYBA WIECIE,,,, ŁOSI RACZEJ NIE SPOTKACIE NIE TA WYSOKOŚĆ GEOGRAFICZNA,,,,, WĘDKĘ SOBIE WEZCIE JAK LUBICIE ŁOWIĆ ,,ZA PARĘ KORON WYNAJĄĆ ŁÓDKĘ MOŻNA I WYKUPIĆ POZWOLENIE ,, FAJNA SPRAWA... CZEKAM NA RELACJE PO POWROCIE. PA

olenka871 dołączył
28.07.2014

olenka871 10:35 | 08.08.2014

Jak kiedykolwiek będziecie potrzebować haków do przewozu takich rowerów to podsyłam Wam sklep, w którym ja zamawiałam. Na www.ehaki.pl/  znajdziecie dobrej jakości akcesoria, specjalizują się w tym :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl