Forum dyskusyjne

Miesiąc w Indiach

kategoria podróże po świecie

juriusz dołączył
19.03.2007

juriusz 12:16 | 30.10.2007

Wybieram się do Indii, przylot do Bombaju 5 stycznia 2008, wylot 4 lutego, również z Bombaju (chciałem z Delhi, ale różnice cenowe były znaczne - lece Swissem, bilet wyszedł za 1878 zł. chyba nieźle?).
Z tego co przeglądam to jest tu wiele osób, które dobrze znają ten kraj. Wiem, że miesiąc to stosunkowo mało na taki ogromny obszar, dlatego bardzo proszę o jakieś wskazówki, chcę zobaczyć jak najwięcej i nie przeszkadzają mi tragiczne warunki, ani szybkie tempo zwiedzania, wręcz jest wskazane. Kilka konkretniejszych pytań:
Kierować się raczej na północ czy na południe?
Czy opłaca się w którymś miejscu zjechać na plażę i chwilę na niej poleżeć? W sensie czy jest jakaś ładna, czy może położona koło czegoś wartego odwiedzenia?
Jak wygląda sprawa z lokalnymi alkoholami? Znajdę fajny lokal, gdzie miło posiedzę przy piwie, lub kieliszku wina czy raczej zapomnieć o takich atrakcjach?
Co koniecznie wziąć na tą porę roku?
Jak wygląda o tej porze roku sytuacja w pociągach? Kupować bilety z wyprzedzeniem jak tylko mogę najwcześniej, czy też są szanse, że na kilka godzin przed podróżą dostanę?

Będę bardzo wdzięczny za wszelaką pomoc :)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:43 | 30.10.2007

Miejsce wylotu i przylotu sugeruje,że korzystniej byłoby zwiedzic południe.Niezłe plazę masz w Varkala/Kerala/,Danushkodi/koło Rameswaram/Tamil Nadu/albo Goa.najwięcej białych na Goa,potem Varkala,a Danushkodi to prawie puste miejsca.Tutaj tez może byc problem z noclegiem.:)
Alkohole sa dostepne w specjalnych sklepach/najczęsciej ciepłe:0,w niektórych supermarketach i oczywiście w niektórych knajpkach...Typowej winiarni czy iwiarni raczej nie znajdziesz...Moze w ''wypasionych''hotelach?Nie wiem...A propos..hotel tam oznacza miejsce z jedzeniem,a nie noclegownię:)
Zalezy od trasy..na niektóre połączenia zawsze brakuje biletów...Zawsze zostaje bardzo dobrze rozwinieta siec autobusowa..
Powodzenia!
Krzysztof

juriusz dołączył
19.03.2007

juriusz 11:01 | 31.10.2007

Dzięki wielkie za pomoc, to jeszcze pozwolę sobie dopytać: na jakich trasach mogą być kłopoty z biletami, a gdzie powinno być w porządku? Jak autobusy wychodzą cenowo i czasowo? Bo rozumiem, że dostępność lepsza niż pociągów?

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 21:57 | 01.11.2007

Autobusy są duzo tańsze, szczególnie te lokalne a nie turystyczne jednak podróżowanie nimi jest koszmarne, ze względu na drogi i jakość samych autobusów. Jeśli chodzi o pociągi to też czytałam dużo o utrudnieniach ze znalezieniem biletu na ostatnią chwilę np. szczególnie na trasie powrotnej z Nepalu - Gorakhpur-Delhi jednak bez większych kłopotow nabyłam bilet na ten sam dzień mimo, iż był to okres festiwalu ( jakieś 2 tyg temu). Zawsze zostaje możliwośc kupienia biletów w klasie tańszej czyli sleeper bez klimatyzacji, cena 50% niższa, da się przeżyć choć z pewnością nie jest to Orient Expres...

vistabela dołączył
24.09.2007

vistabela 12:30 | 07.11.2007

Hej ja wróciłam w tamtym tygodniu było super zwiedziłam Thamil Nadu i Keralę
Co do plaży to polecam Varkalę przepiękny klif, wspaniali kelnerzy (mają już nawet polskie kawałki :)) i stosunkowo tanio
Co do biletów kolejowych to niestety są problemy trzeba pytać o nie wcześniej ale raczej nie ma przeszkód żeby kupić bilet na całej linii ; schody zaczynają się dopiero wtedy jak chcesz wysiąść w połowie trasy :(
koniecznie zobacz świątynie na południu - Maduraj, do Trichi nie proponuję ci się wybierać bo to miejsce pielgrzymkowe i nie ma miejsc w hotelach
życzę udanej podróży :)
a koniecznie weź sobie coś od deszczu i ręcznik resztę można sobie spokojnie tam kupić

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl