Forum dyskusyjne

Annapurna - trekking

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

ama dołączył
02.11.2007

ama 15:35 | 03.11.2007

Wybieramy się grupką znajomych (bez pośrednictwa firmy turystycznej) w Himalaje w październiku 2008. Chcemy zrobić trekking do Sankruarium Annapurny plus wejście na sześciotysięcznik - Dapa Peak. Kilkoro z nas było już w Nepalu na trekkingu w Dolinie Khumbu.
Potrzebujemy informacji:
1) gdzie w Pokharze załatwić dobrych tragarzy i jaka jest cena?
2) najtańszy przelot z Polski do Kathmandu.

gwiazdorix dołączył
12.10.2007

gwiazdorix 21:09 | 30.12.2007

Nie mogę wam dużo pomóc, ale mam troche informacji. Tragarze to koszt 3USD dziennie za jednego, ale trudno ich wynająć bezpośrednio w Pokharze. Lepiej trafic na szlak i tam próbować. Agencja to koszt około 10USD.
Przelot zależy od chwili. My próbowaliśmy zarezerwowac bilety przez internet ze strony www.jetlite.com/  niestety było za poźno i sie nie udało. Bilet z Delhi do Kathmandu kosztował około 700PLN w obie strony. Słyszałem, że bezpośrednio do Nepalu można lecieć Austrian Airlines - niestety nie udało mi się znaleźć korzystnej oferty. My lecieliśmy do Delhi Finnairem (2200PLN - podobno ukraiński Aerosvit był tańszy), apotem pociągem, autobusem i vanem do Pokhary. Ciężko, około 36h podróży, ale tanio i ciekawie. Chcecie więcej informacji - dajcie znać.

joge dołączył
26.10.2006

joge 12:16 | 31.12.2007

Najtaniej wyszło tak:

Warszawa -Delhi -> areofłot ok. 2200
Delhi-Kathmandu -> Sahara Airlines -> ok. 100-120 dol. w jedną stronę. (świetne linie-polecam)

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 16:38 | 31.12.2007

Sprawdzcie qatarairways , lecą bezpośrednio do kathmandu

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 17:45 | 31.12.2007

Do Indii spokojnie mozesz poleciec za około 1700zł.

grzes6464 dołączył
02.01.2008

grzes6464 15:42 | 02.01.2008

ja tez planuje się wybrać z żona w październiku na trekking w okolice Annapurny. Z tego co się dowiadywałem to połączenie przez Dehli jest najtańsze ale troche męczące, trzeba się przemieścić z lotniska międzynarodowego na krajowe. warto kupić przewodnik "Himalaje Nepalu":))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl