Forum dyskusyjne

Samochodem po Chorwacji

kategoria podróże po świecie

Ruda66 dołączył
05.07.2014

Ruda66 14:17 | 08.09.2014

Witam wszystkich.
W niedzielę wybieram się "w ciemno" na Chorwację.
Większość wątków i wskazówek dotyczących cen i noclegów - tu na Globie - jest sprzed roku - trzech lat. Jeśli macie jakieś świeże informacje w temacie tanich noclegów (nie potrzebuję wypasionych apartamentów), opłat za przejazd autostradami, cen paliw, podzielcie się. :) Będę wdzięczna.

[konto usuniete] dołączył
24.08.2014

[konto usuniete] 01:06 | 13.09.2014

Z Polski najszybciej można dotrzeć do Chorwacji samochodem przez Słowację i Węgry. W miarę wygodne są też dłuższe trasy: przez Czechy (lub Niemcy) do Austrii i na Słowenię — płatnym tunelem Karavanke; dalej też trzeba zapłacić winietę za odcinek Maribor-Ptuj — lub Węgry. W tym przypadku najlepiej przenocować w Czechach, bo czasem trudno znaleźć dobry hotel w małych prowincjonalnych, austriackich czy słoweńskich, miasteczkach.
Po dotarciu samochodem do Chorwacji nie ma już ograniczeń w podróżowaniu po kraju, ale trzeba pamiętać, że jeśli chcemy odwiedzić Dubrownik drogą lądową, musimy przejechać przez terytorium Bośni i Hercegowiny (która nie jest członkiem UE ani strefy Schengen). Więcej: www.plan4fun.pl/przewodniki/chorwacja/kraj/wlasny-samochod/hr/4  294

Ruda66 dołączył
05.07.2014

Ruda66 22:37 | 14.09.2014

Adamk76, bardzo Ci dziękuję za cenne wskazówki.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:50 | 13.09.2014

Jedyne co się zmienia w tym czasie to ceny ....i to jakimś dziwnym trafem zawsze w górę. Nie wiem jak chcesz jechać, ale jak podzielisz sobie dojazd na 2 dni, to faktycznie idealnie nocować w Czechach, przy granicy z Austrią (jest sporo niedrogich pensjonatów w Mikulovie - Valticach - Breclav. Po całej Słowacji również sporo niezbyt drogich pensjonatów, tabliczki widać z drogi ....Powodzenia PS Ja w razie czego jechałem trasą mocno okrężną (przez Wachau, Graz i całą Slowenię, zwiedzając co nieco po drodze ....) jak chcesz podeślę Ci namiary ...

Ruda66 dołączył
05.07.2014

Ruda66 22:36 | 14.09.2014

Smok-1, namiary mogą się przydać. Dziękuję. Wyjazd odrobinę odsunął mi się w czasie. Planuję przejechać przez Słowację i Węgry (droga wzdłuż Balatonu). Pierwszy nocleg już zaklepałam u znajomej chorwackiej rodziny. Tuż za granicą z Węgrami. Reszta trasy następnego dnia.

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 18:49 | 16.05.2015

Dojechaliście? :) Trasą?

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 09:19 | 26.12.2016

Opisz.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl