Forum dyskusyjne

pytanie dotyczace kast w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 15:31 | 08.11.2007

pytanko dotyczy konkretnie o rodzaje kast, i ich przedstawicieli- a dokladnie zdjec tychze przedstawicieli. Jesli macie wrzuccie na stronke, lub dajcie linka jesli juz cos takiego jest.
Mnie tez intryguja zaturbanieni,do jakiej kasty naleza i jakie maja prawa.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:17 | 08.11.2007

Za duzo by trzeba napisać...prościej wpisać w google hasło kasty lub kasty w Indiach,Indyjskie kasty itp.Otrzymasz wyczerpujace odpowiedzi..To bardzo ciekawy temat,warto poczytać:0
Pozdrawiam!Krzysztof

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 09:42 | 12.11.2007

Krzysztof bez obrazy, ale to bardzo malo wybitnma odpowiedz bo dokladnie to zrobilam i gaszcz info nie dostarczyl mi tego co chcialam a chcialam zdjecia przedstawicieli kast o samych kastach moge poczytac.pozdrawiam

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:48 | 12.11.2007

Przepraszam,czytałem Twój post duzo wcześniej niz odpowiedzialem i zapomnialem,ze pytałas o zdjęcia...
Moze będę mógł pomóc..
Podaj mi link do chociaz jednego zdjęcia z ludźmi,o ktorych piszesz,lub opisz dokładnie taką osobe..
Pozdrawiam!K

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 00:38 | 13.11.2007

Zaturbanieni??Chyba nie masz na myśli Sikhów???

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 09:55 | 13.11.2007

tak, po pierwsze chodzi mi o zaturbanionych:) interesuje mnie ich pozycja w spoleczenstwie, mam wrazenie ze wysoka, a jednoczesnie, widzialam ich jako sluzacych, taksowkarzy i duzo kreci sie na miescie, na lotnisku.
Dwa, to wedrowcy z kolorowymi czolami, w pomaranczowych szatach.
Mozna ich spotkac w

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 09:56 | 13.11.2007

w Indiach Nepalu, na ogol cos mamrocza, smieja sie i prosza o datki:)

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 10:04 | 13.11.2007

kasy1, spojrzalam w neta i tak :)- dokladnie chodzi mi o sikhow. masz foty, wiesz cos na ten temat? bylabym wdzieczna. poza tym spotkalam sie tez z nakryciem glowy, gdzie na przodzie jest uformowana kula- z wlosow? ?czy cos innego?Interesuje mnie znaczenie tych turbanow....:)jakby co pisz na mojego maila:)

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 10:20 | 13.11.2007

W necie znalazlam chyba dosc dobry opis: Sikhizm, jedna z religii powstała w XV w.Najistotniejsze to Khalsa, wiara w wybrana rase zolnierzy- swietych przestrzegaja kodeksu moralnego (brak alkoholu, papierosow, srodkow odurzajacych), biora udzial w krucjatach o prawosc.
5 charakterystyczncyh znakow cechuje:
kesh- dlugie wlosy pod turbanem
kangha- grzebien
kaccha- specjalny ubior noszony przez zolnierzy
kirpan- sztylet, miecz, szabla
karra- bransoletka stalowa.
Pelnia znaczaca role w zyciu gospod i politycznym Indii. I to by wyjasnialo czemu tak wielu z nich widzialam na lotnisku, w dzielnicy dyplomatow, jako handlarze.
Wojownicy, ludzie wladzy.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:32 | 13.11.2007

No to problem mamy z głowy:).Oczywiście Sikhowie to nie kasta...
Tutaj masz trochę zdjęć..
www.trekearth.com/search.php?offset=2&phrase=sikh&type=photos 

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:33 | 13.11.2007

W googlach mozesz wyszukiwać też same obrazy..pamiętaj!:)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:37 | 13.11.2007

Ci w koorowych szatach,proszacy o datki to pewnie pielgrzymi,albo sadhu...

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 13:31 | 14.11.2007

dzieki Kasy1, naprawde dobra stronke mi wyszukales, swietne zdjecia i do tego opisy. Jesli chodzi o pomaranczowo szatowych, hm byc moze sadhu, choc tych pewnie rzadziej mozna spotkac, badz pielgrzymi........dzieki za pomoc:) w zaspokojeniu mojej ciekawosci, kropla w morzu roznorodnosci Indii:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl