Forum dyskusyjne


ciekawe miejsca

kategoria podróże po świecie

kraj Szwecja

robertmoria dołączył
11.09.2005

robertmoria 21:44 | 12.11.2007

planuje podróż po krajach północy, w związku z tym potrzebne mi są info.. o ciekawych miejscach zarówno kulturowo jak i przyrodniczo na odcinku w SZWECJI od Ostersud aż do Fińskiego Oulu..


colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 09:28 | 13.11.2007

W 2001 roku bylismy ( z rodzina, samochodem) w Skandynawi.Najdalej dotarliśmy do Rowaniemi w Finlandi. Ogólne wrażenia to: raczej nudna Szwecja, 90/h czy o ile dobrze pamietam najwyżej 110/h, fotoradary we wjeździe do kazdego miasta, wyludnione całe obszary po 15-stej poprostu żywego ducha. A lasów Ci u nas tez dostatek. Kilka ładnych malowniczo zatok w rejonie Umea i to wszystko, acha dosyć ciekawy Sztocholm 5 w skali do 10 wśród europejskich miast jakis statek :)))) i juz.
W Finlandi miejsce niby odpoczynku santa claus,a Rowaniemi, wybieg z reniferami, jaskinia dla dzieci ot i wszystko, acha lasy lasy lasy ...
Norwegia to temat na ksiązkę, ale ja pisac nie potrafie...Oslo, Trondheim oraz drewniane Bergen warto zaliczyć. Największym skarbem jest tam jednak przyroda. Droga z Bergen do Oslo przez Geilo i Gol oraz podróz samym zachodnim wybrzeżem Norwegi (liczne promy) to bajka w porównaniu ze Szwecją,niezliczone wodospady, granie skalne powyżej 1km wchodzące wprost do fiordów bardzo duze różnice w wysokości,
Najbardziej jednak zaskoczył klimat: w czerwcu niemal stała temperatura w dzień i w nocy słoneczko nie zachodzi juz na wysokości Bergen i Oslo, nawet przy temperaturze 12 stopni nie odczujesz chłodu jak w naszych Sudetach np :), doskonały microklimat w Sztokholmie. Niemal wszyscy posługuja trzema jezykami, od dziecka po babcie nawijającą swobodnie po angielsku, W Finlandi troche gorzej z jezykami ale młodzież kumata :)
Mam mnóstwo zdjęc ale w analogu a klisze wcieło...szkodaStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl