Forum dyskusyjne

Koleją Transsyberyjską w zimie

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

jackhammer11 dołączył
28.03.2013

jackhammer11 11:30 | 02.11.2014

Witam

Od wielu lat już planuję wyjazd Koleją Transsyberyjską, wstępnie do Irkucka. W przyszłości również Pekin lub Władywostok.
Co roku nie mogę się zebrać, jednak w tym roku postanowiłem: jadę! :) Chcę tam jechać koniecznie w zimie, zobaczyć zamarznięty Bajkał.
Wyjazd chciałbym odbyć w styczniu lub lutym, w formie samolotem lub pociągiem do Moskwy, stamtąd Koleją do Irkucka. Na miejscu 3-4 dni, Irkuck, Listwianka, Olchon, może narty lub trekking, do ustalenia. Powrót samolotem do Moskwy-Warszawy. Myślałem, żeby to może połączyć z Sylwestrem, ale raczej jestem za podróżą po Sylwku.
Jeśli ktoś chętny, bardzo proszę o wiadomość na maila xorwyr małpa gmai l.com

jedjed dołączył
07.01.2008

jedjed 13:59 | 02.11.2014

Hej!

Pomysł wyjazdu w zimie, moim zdaniem, bardzo słuszny. Ale jeśli celem ma być zamarznięty Bajkał, to podróż trzeba by odłożyć na drugą połowę lutego albo, lepiej, przełom lutego i marca.

Zwykle (średnio) całe morze zamarza pod koniec stycznia i potem trochę trzeba poczekać aż pokrywa lodowa zrobi się odpowiednio gruba do jeżdżenia. (W zeszłym roku Bajkał zamarzł wyjątkowo późno, na południu bodajże w drugiej połowie lutego i pod koniec miesiąca w Listwiance jeszcze nie można było samochodami.) W styczniu, kiedy jest zimno, ale nie ma lodu, wrażenia znad Bajkału mogą być średnie.

No i warto spędzić tam trochę czasu, nawet więcej niż 3-4 dni, czy to rejonie Listwianki i KBZD, czy też pojechać na Małe Morze (albo lepiej: przeprawić się z Olchonu do Ust'-Barguzina), żeby się tym zimowym Bajkałem nacieszyć!

Dla inspiracji linkuje zdjęcia z zeszłej zimy: szerokietory.pl/lang.pl/no/fotogaleria/21 

I trochę informacji praktycznych o podróżowaniu Transsybem i nad Bajkałem:
szerokietory.pl/lang.pl/no/przewodnik 

jackhammer11 dołączył
28.03.2013

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl