Forum dyskusyjne

Swieta I Sylwester w Nepalu

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 20:15 | 04.11.2014

Witam,

Wybieramy sie z zona na 2 tygodnie do Nepalu (21.12.2014 - 02.01.2015) Bedzie to nasza pierwsza wizyta i przyznaje sie bez bicia ze jestesmy kompletnie zieloni w temacie trekingu. Zdaje sobie sprawe ze nie mamy szans zobaczyc zbyt duzo w tak krotkim czasie i z naszymi umiejetnosciami ale moze ktos moglby udzielic kilku rad.

Na ta chwile kupilem tylko bilety lotnicze. Nie wiem czy powinienem zarezerwowac hotel teraz czy raczej wynajac cos na miejscu. Na pewno chcielibysmy zobaczyc Kathmandu i okolice a takze Pokhara no i jakis latwy treking (1-3dni) zeby chociaz troszke posmakowac gorskiego klimatu.

Moze ktos moglby polecic jakies hotele w Kathamndu i Pokhara w ktorych moglibysmy sie zatrzymac.

Mam nadzieje ze nie zawracam za bardzo glowy i z gory dziekuje za kazda pomoc.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:40 | 06.11.2014

Ja na Twoim miejscu rezerwowałbym hotel wcześniej, chociaż na jedną noc, aby wiedzieć dokąd z lotniska ma Cię zawieźć taksówkarz. Pamiętaj, że przejazd Kathmandu-Pokhara zajmuje cały dzień, czyli na sam przejazd do Pokhary tracisz 2 dni. W tym momencie nie za bardzo widzę czas na jakikolwiek trekking, zresztą nie wiem, czy na to pogoda w tym czasie pozwala. Ja na Twoim miejscu obejrzałbym Kathmandu z okolicami oraz Pokharę i byłbym szczęśliwy. Rozejrzyj się za noclegiem w Patan, moim zdaniem warto. Ja jadąc teraz tak był zrobił.
Pozdrawiam Zbyszek

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 10:07 | 07.11.2014

Wielkie dzieki za pomoc Zbyszek.
Mysle ze zarezerwuje cos na poczatek a pozniej zobaczymy.
Byles moze w tych okolicach na przelomie grudnia i stycznia? Myslisz ze pogoda bedzie bardzo zla?
Jesli chodzi o przejazd z Kathmandu -Pokhara to jak najlepiej sie tam dostac?

Pozdrawiam Marcin

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 10:34 | 07.11.2014

Znalzlem w necie firme z Czestochowy PHU "Glob Net" Alicja Kokot. Maja fajny program na 10dni z zakwaterowniem, wyzywieniem i transportem. Czy moze ktos korzystal z uslug tego biura?
Bedziemy w Nepalu pierwszy raz takze byloby to bardzo wygodne dla nas ale nie wiem czy to dobry pomysl? Moze lepiej zrobic to na wlasna reke

iguan007 dołączył
02.01.2012

iguan007 13:57 | 07.11.2014

>Ja na Twoim miejscu rezerwowałbym hotel wcześniej, chociaż na jedną noc, aby wiedzieć
>dokąd z lotniska ma Cię zawieźć taksówkarz. Pamiętaj, że przejazd Kathmandu-Pokhara
>zajmuje cały dzień, czyli na sam przejazd do Pokhary tracisz 2 dni. W tym momencie
>nie za bardzo widzę czas na jakikolwiek trekking, zresztą nie wiem, czy na to

Z hotelem sie zgadzam, ale chyba 2 tygodnie to wystarczajaco duzo czasu zeby jakis lekki trekking zrobic. Poon hill?

suave dołączył
10.04.2004

suave 20:51 | 07.11.2014

Jestem w podobnej sytuacji, jednak już po Sylwestrze planuje w Nepalu spędzić jakiś tydzień i nie za bardzo wiem jak ten czas wykorzystać. Może ktoś podsunie jakiś fajny pomysł nie rujnujący kieszeni?

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 22:31 | 08.11.2014

Ja polecam Backpackers Inn w centrum Kathmandu, hostel bez wielkich wygód, ale pokój czysty z łązienką i tani. Byłam na początku lutego , bez rezerwacji, nie wiem jak w święta, ale nie sądzę, by był to problem. Wszelkie treki i zwiedzania zawsze lepiej załatwiać na miejscu :) W 2 tygodnie zobaczyć można i okolice KTM i Pokhara.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl