Forum dyskusyjne

Emigracja na kilka miesięcy do pięknego kraju Wenezueli

kategoria podróże po świecie

martines1 dołączył
03.12.2007

martines1 22:35 | 06.12.2007

Witam!
Chciałbym na jakiś czas wyjechać do Wenezueli i mam w tej kwestii kilka pytań. Chodzi tu o wypoczynek połączony z pracą, a pracuję przez internet więc wystarczy stałe łącze od czasu do czasu, aby co nie co wykonać. Dochód nie jest z tego duży, ale wystarczający do TANIEGO hotelu (niestety). Jeśli macie ciekawe miejsca które polecacie chętnie posłucham. Ponadto interesuje mnie skąd najlepiej wylecieć, żeby było tanio etc.

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:08 | 07.12.2007

kiedys nurkowalem na Aruba i podkusilo mnie pojechac do Venezueli spedzilemtam caly dzien wloczac sie ze sprzetem foto po ulicach i powiem ci ze nie widze tej kombinacji dobrze tzn tani hoteli computer oczywiscie mowie o Caracas trudno mowic o bezpieczenstwie szczegolnie teraz jak Fidel2 rzadzi tam

acepiv dołączył
03.09.2012

acepiv 23:28 | 03.09.2012

Dodam,ze mieszkam w Caracas.Jakakolwiek informacja, prosze skontaktuj sie majlowo acepiv@yahoo.com

tomaniu dołączył
19.06.2007

tomaniu 14:33 | 07.12.2007

Hejka, swego czasu chyba 2004 albo 2005 wyjechała grupa naszych do wenezueli i częsć ich tam podobno mieszka. Spróbuj znależć w arch. na gazecie.pl -forum, narka tomaniu

acepiv dołączył
03.09.2012

acepiv 23:27 | 03.09.2012

Przegladam forum na globtroterze i ciekawi mnie czy zrealizowales swoj pomysl odwiedzenia Wenezueli.

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 16:23 | 17.10.2012

Wyjechałem, ale na miesiąc z hakiem. Relacje z wyjazdu i uwagi zawarłem na stronie: ameryka-poludniowa.pl/ 

Było genialnie, choć Wenezuela nie jest zbyt bezpiecznym krajem i przekonałem się o tym na własnej skórze. Ale jak widać wróciłem w jednym kawałku także można tam śmiało jechać, tylko bardzo ostrożnie podróżować.. Walory przyrodnicze i ludzie to bajka, co kilka tygodni są promocje lotnicze teraz bodajże Lufthansa. Niezapomniana przygoda.

edytam dołączył
27.12.2003

edytam 12:21 | 17.10.2012

Bez wizy mozesz byc jako turysta max 3 mce w Wenezueli. Ten kraj glownie zwiedza sie dla dzikiej przyrody typu Delta Orinoco, Salto Angle, Gran Sabana i Roraima, Rio Caura, Amazonia, Merida czy Los Llanos no ale to nie bedzie tanio. Na tani pobyt nadaje sie cale wybrzeze karaibskie np Polwysep Paria czy park Mochima okolice pomiedzy Cumana a Puerto La Cruz. Najbardziej cywlilizowana jest oczywiscie wyspa Margarita. Tania to Wenezuela juz nie jest, byla do 2006 roku srednio, obecnie ceny konsumpcji sa takie same jak w Polsce a nawet drozej. Jak chcesz pomieszanie Indian, cywilizacji, gwaru latynoskiego i dzika przyrode to moja ukochana Gran Sabana swietnie do tego pasuje, mozesz tu spac u Indian w churuacie w hamaku za drobna oplata lub w miasteczku Sta Elena (tu dostep do internetu) wynajac pokoj w miasteczku lub na obrzezach na lonie natury w tzw posadach.
pozdrawiam. Edyta

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 16:41 | 17.10.2012

Już byłem. Potwierdzam Gran Sabana z Roraimą jest piękna. Same miasteczko Santa Elena choć malutka to nie należy do bezpiecznych od jakiegoś czasu nawiedzają je gangi z Brazylii, które łowią między innymi turystów. Ostatni tydzień spędziłem oczywiście na Karaibach, w Parku Narodowym Henri Pittiera o którym wyczytałem, że gdzieś w sercu lasów deszczowych kryje się bardzo ciekawa baza ornitologiczna. Tyle gatunków ptaków, węży i innych stworzeń nie widziałem w życiu co przez te kilka dni pobytu w Rancho Grande. Była to świetna odskocznia od tej "turystycznej" części Wenezueli. Organizacja wycieczek w dolinie Los Ilianos czy na Roraimę była bardzo dobra, dużo wrażeń, a jakby to wszystko zliczyć to cenowo wcale tak źle nie wychodzi.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl