Forum dyskusyjne

Najlepszy przewodnik w Nepalu

kategoria polecam

kraj Nepal

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 10:44 | 04.01.2015

Witam
Wlasnie wrocilismy z naszej podrozy po Nepalu.
Chcialem tylko napisac ze jezeli ktos szuka uczciwego przewodnika w Nepalu to moge polecic Jhamka. To Nepalczyk z prawie 20 letnim doswiadczeniem i sercem na dloni.To wspanialy czlowiek dzieki ktoremu nasza wycieczka byla wyjazdem zycia.

Jezeli ktos bedzie zainteresowany prosze o kontakt to podam jego maila.

Pozdrawiam

suave dołączył
10.04.2004

suave 17:59 | 05.01.2015

W której części Nepalu działa ten przewodnik??

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 19:38 | 05.01.2015

Witam
Jhamka mieszka w Kathmandu. Mowi po angielsku, moze nie perfect ale nie ma problemu z porozumieniem.
Organizuje program w zaleznosci od potrzeb klienta...trekking, zwiedznie Kathmandu, Nagarkot,Pokhara czy Chitawan national park.

Podaje jego maila jezeli jestes zaintersowany, mozesz sie powolac na Marcina z Londynu. Pozdrawiam

cpjhamk@hotmail.com

cpjhamk@gmail.com

benbm dołączył
09.06.2002

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 20:08 | 06.01.2015

Tak jak napisalem...zalezy co cie interesuje.
Masz mail to napisz co chchesz zobaczyc, w jakich hotelach chesz spac i na jak dlugo chesz przyjechac.

Jesli chodzi o mnie to zaplacilem u Jhamka polowe ceny za podobny program w dwoch agencjach. Mysle ze nie znajdziesz nikogo tanszego

Spiceupyourlife dołączył
02.12.2012

Spiceupyourlife 22:56 | 23.01.2015

Czesc Marcin, masz jakis hotel godny polecenia w Kathmandu i Nagarkot?

ronia31 dołączył
24.01.2015

ronia31 11:18 | 24.01.2015

Jaki jest koszt wynajęcia takiego przewodnika ? Jest z Wami przez cały czas ?

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 21:37 | 24.01.2015

Witam
Jak juz pisalem cena zalezy od tego co chcesz zobaczyc, na jak dlugo, ile osob itp. Ja pojechalem z zona i Jhamka byl z nami caly czas poczawszy od odboiru z lotniska...oczywiscie w hotelu bylismy sami:)

Jego maila juz podawalem wczesniej takze w kwesti programu i ceny prosze kontaktowac sie z Jhamka

Pozdrawiam

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 21:53 | 24.01.2015

Hejka
W Kathmandu bylismy tylko 3 dni...ogolnie bardzo glosno i brudno. Trzeba zobaczyc ale 3 dni max. My zatrzymalismy sie w Nepalaya. Nie byla to zadna rewelacja ale na warunki nepalskie spoko. Zawsze ciepla woda, maja generator, winde i w miare cicho w nocy.
W Nagarkot spalismy w View Point. Ogolnie o.k. Polozenie hotelu niesamowite
Pozdrawiam

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 11:32 | 06.04.2015

Byłoby super, gdybyś mimo wszystko podał cenę jaką zapłaciliście, np za dobę, czy może za takie 3 dni w Kathmandu? Da to pojęcie do jakiej kwoty można się targować. Mój zaprzyjaźniony przewodnik po Birmie cenę wyjściową podawał czasami nawet ponad dwukrotnie wyższą od finalnej, dlatego dobrze jest mieć punkt odniesienia:)
Będę w Kathmandu i Pokharze przez 11 dni w sierpniu, jeśli cena będzie ok, to może zdecydujemy się na tego kolesia.
Pozdrawiam:)

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 22:50 | 06.04.2015

Kathmandu w 3 dni!, nie żartuj, to niewiele zobaczyliście.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska dołączył
21.05.2011

iguan007 dołączył
02.01.2012

iguan007 11:54 | 07.04.2015

>Kathmandu w 3 dni!, nie żartuj, to niewiele zobaczyliście.

A z ciekawosci, ile dni Twoim zdaniem potrzebujesz na samo KTM? Mi jakos specjalnie do gustu nie przypadlo. O ile Nepal mi sie podoba, o tyle KTM juz raczej nie i chialem jak najszybciej stamtad uciekac. Przyznaje, na architekturze sie nie znam wiec kolejne swiatynie juz na mnie wrazenia nie robia. Moze to w tym problem.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 13:31 | 07.04.2015

Zależy kto ile widział przez te 3 dni.
Dolina ma sporo ciekawych miejsc. W okolicy Nagarkotu czy Dhilikiel można zaszyć się na 1-2-3 dni. Buddhalikanta i Park Sivapuri także 1-2 dni, po 1 dniu na każde stare miasto. Do tego światynie : Gokarna, Dakshin Kali, Ichangu Narayan czy inne, można wypożyczyć rower i ciekawiej pozwiedzać. Bouddanath i okolice 1 dzień, Thamel i okolice także 1 dzień. Jest co robić, pytanie co kogo interesuje i w jakim tempie.

iguan007 dołączył
02.01.2012

iguan007 13:41 | 07.04.2015

>Zależy kto ile widział przez te 3 dni.
>Dolina ma sporo ciekawych miejsc. W okolicy Nagarkotu czy Dhilikiel można zaszyć się
>na 1-2-3 dni. Buddhalikanta i Park Sivapuri także 1-2 dni, po 1 dniu na każde stare
>miasto. Do tego światynie : Gokarna, Dakshin Kali, Ichangu Narayan czy inne, można
>wypożyczyć rower i ciekawiej pozwiedzać. Bouddanath i okolice 1 dzień, Thamel i
>okolice także 1 dzień. Jest co robić, pytanie co kogo interesuje i w jakim tempie.

Myslalem, ze mowa o samym miescie. Okolice to inna sprawa.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 17:21 | 07.04.2015

Kathmandu to trzy miasta, gdzie tysiącletnia historia leży na bruku. Wszędzie gdzie nie spojrzysz lub staniesz historia, ale nie taka plastykowa dla turystów z „góralem” przebranym za misia z napisem nie dotykać . Wszystko jest otwarte, wszystko można dotknąć, powąchać i spróbować. Musisz wejść w podwórka, zobaczyć jak żyją miejscowi, pójść z nimi do knajpy, zajarać sziszę, pogadać. Przejść pieszo z jednego miasta do drugiego, a nie zasuwać taksówką z przewodnikiem w ręku. A tak na marginesie, nie należy się dziwić, że jest głośno w mieście z niską zabudową w którym żyje milion ludzi, a jak twierdził mój miejscowy znajomy drugi milion przebywa nielegalnie. Nie odniosłem też wrażenia, że miasto jest brudne, koryto rzeki to ściek, ale samo miasto nie jest brudniejsze niż inne. Miasto jak każde inne może się nie podobać, ale pozwolę sobie niezgodzie się z poglądem, że trzy dni to max. Ja spędziłem w Kathmandu dwa tygodnie i zdecydowanie czuję niedosyt. Każdego, kto ma możliwość, namawiam na zdecydowanie dłuższy pobyt.

iguan007 dołączył
02.01.2012

iguan007 20:06 | 07.04.2015

Oczywiscie nie bede sie sprzeczal bo nie o to tutaj chodzi. Dlatego to moja ostatnia wypowiedz w tym temacie, nie chce jakiegos flejma. Bylem w Kathmandu tylko tydzien, ale akurat dla mnie bylo to stanowczo za dlugo. Piszesz, ze mamy do czynienia z historia a nie "misiem" dla turystow. Ja tam tego "misia" sporo widzialem. Od tlumow naganiaczy po tony watpliwej jakosci "pamiatek". 2-3 dni mi w zupelnosci wystarczyly do zobaczenia ciekawszych miejsc (pisze o samym miescie, nie okolicach). I nie zasuwalem, jak piszesz, "taksowka z przewodnikiem w reku". Fakt, korzystalem z przewodnika i portali turystycznych zeby przeczytac co warto zobaczyc. Poruszalem sie pieszo/rowerem. Moje (zaznaczam - subiektywne) wrazenie jest takie, ze jest to dosc egzotyczne dla Europejczyka miasto, ale zachwytu nie wzbudza. Duzo lepszy "klimat" maja dla mnie male wioski w gorach.

Piszesz, ze nie uwazasz ze miasto jest brudne. To nie do konca prawda:
"Pollution, a most discussed topic in Nepal, has been considered as a bigger threat to the mankind and other living beings. Rapid population grown and the increasing industrialization are considered to be the major causes of pollution. Garbage left in the streets and thrown in the riverbanks haphazardly are another ways of air and soil pollution. This poses extreme health hazards to the surrounding people. Only about 19% of urban households including the low-income households have their trash collected by waste collectors. After the garbage collection, such trash are then accumulated in piles in the nearest vacant lands or sometimes even in the side of the river. Only about 70% of trash is organic material while 20% of them is other recyclable materials like paper, plastic and metal. The data shows that 90% of the waste could be recycled than just being dumped."
www.micnepal.org/EventsActivities/CityApp/ProblemStatementforWa  steManagement.aspx
www.everestuncensored.org/garbage-a-big-problem-of-kathmandu/ 

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 20:23 | 07.04.2015

Howgh! Parafrazując stare polskie przysłowie można powiedzieć, że "Każdy ma takiego misia jakiego szuka".

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 00:22 | 08.04.2015

>Kathmandu to trzy miasta,

Dokładnie cztery większe:
Kantipur,
Patan,
Bhadgaon,
Kirtipur

o Kirtipurze często się zapomina a miasto to najdłużej stawiało opór Prithvi Narayan Shah'owi, który zjednoczył Nepal.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl