Forum dyskusyjne

zwiedzanie Mauritiusa

kategoria podróże po świecie

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 15:50 | 07.12.2007

hej, czy mogę liczyć na podpowiedź co warto zobaczyć na Mauritiusie? Wybieram się tam w styczniu i chcę zwiedzić tę wyspę na własną rękę :-)
Będę wdzięczna za wskazówki, pzdr :-)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 16:26 | 07.12.2007

Czy to aby na pewno dobry okres na zwiedzanie??Wydaje mi się,ze to okres monsunów..a wtedy atrakcje przyrodnicze tracą wiele ze swej atrakcyjności..Przy okazji-ile kosztował Cię bilet?Myślałem o zwiedzaniu Madagaskaru via Mauritius..BA miał dobre ceny na Mauritius swego czasu,nie wiem jak to teraz wygląda..pewnie jest też sporo czarterów?
Pozdrawiam!K

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 09:10 | 10.12.2007

wiem, że to pora monsunów, jednak temperatura dla mnie idealna, tym bardziej, że w PL katastrofa za oknem :-) w tym samym okresie byłam na Sri Lance i pogoda dopisała wyśmienicie :-) Koszt wyjazdu jest niewielki, jak na tak daleką podróż, bo bilet z Condora to raptem 360 euro, a nocleg w hoteliku to bagatela 30 euro/tydz. Problem jedynie stanowi dojazd do i z Frankfurtu.... :-( Gdy już wrócę postaram się załączyć na stronce kilka zdjęć i będę mogła już w szczegółam opowiedzieć jak tam jest :-)
Pozdrawiam. Agata

marcopolo dołączył
25.07.2006

marcopolo 01:20 | 23.12.2007

Sprawdz www.corsairfly.com  loty z Paris Orly do Antananarivo lub Nosy Be. Czasami maja ceny pomiedzy 600-700 Euro. Na Orly dolecisz Norwegianem z Warszawy.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 16:26 | 07.12.2007

Czy to aby na pewno dobry okres na zwiedzanie??Wydaje mi się,ze to okres monsunów..a wtedy atrakcje przyrodnicze tracą wiele ze swej atrakcyjności..Przy okazji-ile kosztował Cię bilet?Myślałem o zwiedzaniu Madagaskaru via Mauritius..BA miał dobre ceny na Mauritius swego czasu,nie wiem jak to teraz wygląda..pewnie jest też sporo czarterów?
Pozdrawiam!K

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:07 | 10.12.2007

Super!Na jak długo wyjezdzasz?
Podobno mozna kupic tani bilet kolejowy od granicy na lotnisko i z powrotem..cos o tym czytalem,warto się dowiedziec.
czekam na relacje i zdjecia.
Pozdrawiam!K

KM dołączył
14.11.2007

KM 21:07 | 10.12.2007

ja bylamna mauritiusie w sierpniu. Przepiekna wyspa! Koniecznie zobacz Chamarel (kolorowa ziemia - ciekawostka geologiczna), Grand Bassin (swiatynie hinduskie), ogrod botaniczny Pamplemousse, bardzo polecam takze nurkowanie lub chociaz snorkowanie. Woda jest krystalicznie czysta, rafa - super. Lokalna atrakcja to spacery po dnie oceanu w specjalnym kasku. Na miejscu nie oplaca sie wynajmowac samochodu, lepiej wziac taksowke - ustalasz z kierowca cene za caly dzien (mozna sie targowac) i przy okazji masz przewodnika. Nie zamawiaj taxi przez hotel, czy przez tour operatora - w okolicach hoteli stoja taksowki i maja zupelnie inne ceny :) Taxi na caly dzien to ok. 30 euro (a w samochodzie mozecie przeciez jechac w trzy, nawet cztery osoby). Mala porada - taksowkarze maja czesto prowizje od sklepow z pamiatkami za 'przywozenie' turystow, beda wiec proponowali Ci przystanki przy roznych sklepikach. Jesli nie jestes zainteresowana - po prostu grzecznie, lecz stanowczo odmawiaj. Ludzie sa bardzo zyczliwi, serdeczni, goscinni.

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 08:43 | 11.12.2007

Hej, wybieram się na tydzień, gdyż jesienią zamierzam wybrać się na dłużej, a urlop niestety tylko 26 dni :-( a z dojazdem do Frankfurtu to naprawdę problem, bo samolot - to koszt taki jak na Mauritius :-), PKP też ok 600 pln, a autokary - mam raptem 1,5 h na dostanie się na lotnisko....taki stres przed urlopem, to trochę kiepsko ;-) oczywiście znając moje szczęście, to pewnie ktoś zastrajkuje, zrobją objazd itp.....Ostatnio trafiłam na strajk ICE w Niemczech - na trasie Frankfurt-Berlin przesiadałam się 4 razy!!! dzięki więc za pomysł z biletem za granicą :-) jak już sie uporam z całą organizacją opiszę wszystko na przyszłość dla innych :-) pzdr. Agata

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 08:49 | 11.12.2007

hej, dobrze wiedzieć, że taxówki bardziej opłacalne, bo zamierzałam właśnie wynająć jakiś samochód....no i kierowca za przewodnika znacznie ułatwi zwiedzanie :-) Dzięki za inf co warte oglądnięcia :-) teraz będę wertować internet by czegoś więcej się o tych miejscach dowiedzieć....pozdrawiam serdecznie. Agata

megi5555 dołączył
04.10.2007

megi5555 12:21 | 12.12.2007

Jak kupilas bilet za 360 Euro? Ja przed chwilą sprawdzalem i najtanszy z Frankfurtu kosztuje 600 Euro. I to tylko w jednym terminie. Sprawdziłem caly styczen, luty i marzec.

megi5555 dołączył
04.10.2007

megi5555 12:23 | 12.12.2007

coś ta nowa strona szwankuje, komentarze są wysylane po kilka razy.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 12:48 | 12.12.2007

Tak znamy problem bedziemy go starali sie rozwiazac w miare szybko
pozdrawiam
GlobAdmin

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 15:49 | 12.12.2007

hej, bilet kupiłam w tzw"akcji" Condora - tanie niemieckie linie lotnicze. Logując się u nich dostajesz później @ z inf. np.13.XII. o godz.12.00 będzie "akcja" na 6 biletów. Nigdy nie wiadomo dokąd....siedzi się wtedy przed kompem i w sekundę decydujesz się na lot :-D terminy są narzucone, ale w sumie to nie problem przy tak niskiej cenie za bilet lotniczy...w mojej pracy już są przyzwyczajeni, że w dziwnych porach roku jadę na urlop :-) Czasami do ceny biletu wliczony jest transfer ICE Berlin-Frankfurt, co bardzo ułatwia podróż z Polski....tym razem mi się nie udało i mam teraz mały problem by zgrać połączenia powrotne :-(( Sprawdziłam Twoje konto - byłeś w Maksyku !! hmm...moje marzenie :-) jak tam się dostałeś? z biurem podróży czy solo? będę wdzięczna za inf. pozdrawiam.

korvacs dołączył
22.03.2004

korvacs 16:35 | 15.12.2007

cześć,
gratuluję dobrego zakupu lotniczego. Zaiste - "Eintagsfliegen" Condora to często świetne oferty. A tak przy okazji, Condor nie jest tanią linią lotniczą. Mają wszystko to, co regularne linie (posiłki, rozrywka pokładowa, itp.), a różnią się głównie tym, że są linią czarterową i obsługują przede wszystkim biura podróży.
Wracając do tematu, nieskromnie zaproponuję zajrzenie na naszą stronę: www.tropikey.com/mauritius.html. 
Tam jest nasz opis wyjazdu na wyspę w ub. roku. Możesz mieć po jego przeczytaniu pewne negatywne odczucia, ale nie przejmuj się. Teraz, po prawie 2 latach, uważam, że było naprawde bardzo fajnie. Tak więc, wyspa na pewno będzie ci sie podobać.
I jeszcze jedno. Nie do końca zgadzam się, że taxi jest lepsze, niż samochód. My za Nissana Micrę (tam March), płaciliśmy ok. 20 Euro za dzień (+ benzyna) i mieliśmy całkowitą swobodę. Nie ciągnął nas też nikt do sklepików, w ktrych taksówkarz ma prowizję za przywiezionych klientów (słyszałem, że jest tak w wiekszości przypadków taksiarzy).
Udanej podróży!
Bartek

mors dołączył
15.01.2007

mors 12:35 | 29.03.2008

Witam,jak się zalogować do Condora?Nie mogę znalezć odnośnika,dzięki,pozdrawiam

korvacs dołączył
22.03.2004

korvacs 11:48 | 31.03.2008

cześć,
jeśli chcesz się zarejestrować, musisz wejść na zakładkę "My Condor" i tam wejść w "Neu registrieren". Jeśli natomiast chodzi ci o otrzymywanie ich newsletter'a, to musisz wejść w zakładkę "Service", a potem w kolejną zakładkę "Newsletter". Opis dotyczy wersji niemieckiej.
Pozdrawiam, Bartek

korvacs dołączył
22.03.2004

korvacs 11:48 | 31.03.2008

cześć,
jeśli chcesz się zarejestrować, musisz wejść na zakładkę "My Condor" i tam wejść w "Neu registrieren". Jeśli natomiast chodzi ci o otrzymywanie ich newsletter'a, to musisz wejść w zakładkę "Service", a potem w kolejną zakładkę "Newsletter". Opis dotyczy wersji niemieckiej.
Pozdrawiam, Bartek

mors dołączył
15.01.2007

mors 11:06 | 01.04.2008

Dzięki za pomoc,pozdrawiam ,Krzysztof

mors dołączył
15.01.2007

mors 23:29 | 09.08.2008

witam,czy rzeczywiście trzeba miec potwierdzoną rezerwację hotelu przy wjezdzie?Nie lubię siedzieć w jednym miejscu,a ponadto planuję wypad na Reunion.Dzięki,Krzysztof

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 09:32 | 11.08.2008

hej, mnie nie pytali o rezerwację noclegu, natomiast musiałam pokazać bilet powrotny. Niektórych pytają jeszcze o odpowiednią ilośc pieniędzy...wszystko zależy od osoby, która Cię "legitymuje" na lotnisku :-) znajomy z globtrotera obawiał sie czy go wpuszczą, bo nie miał zabukowanego biletu powrotnego - i udało mu się :-)) jest tam już któryś miesiąc! pozdrawiam i powodzenia

mors dołączył
15.01.2007

mors 16:59 | 29.08.2008

Dzięki,trochę mi ulżyło,pozdrawiam

senia dołączył
20.06.2008

senia 08:31 | 25.07.2015

Wprawdzie wątek sprzed potopu, ale... czy ktoś był ostatnio i może polecić przyzwoite i tanie noclegi? Tylko nie z booking albo hotels, bo to mam już ogarnięte.

przewodnik polskojęzyczny po Mauritiusie dołączył
22.02.2015

przewodnik polskojęzyczny po Mauritiusie 16:53 | 25.08.2015

Cześć, tu Kasia. Tak, wątek sprzed potopu, ale chciałam przypomnieć, że Mauritius nadal istnieje i ma się nieźle! ;-) Każde zatem pytanie na jego temat jest ważne i interesujące! Chociaż o "tanie" noclegi będzie tutaj niełatwo, wyspa bowiem pozostaje jedną z najatrakcyjniejszych destynacji na świecie, a turystyka "plecakowa" po prostu nie istnieje, zapewniam wszystkich obieżyświatów, że można jeszcze się tutaj zdziwić :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl