Forum dyskusyjne

pekin-xian-chengdu-tybet-szanghaj

kategoria podróże po świecie

kraj Tybet

lenka dołączył
04.03.2005

lenka 11:37 | 04.03.2005

cześć,

bardzo proszę o jakiekolwiek informacje dotyczące załatwiania zezwolenia na pobyt Tybecie, przelot z Chin (najlepiej z Xian lub Chengdu) do Lhasy, miejsca warte odwiedzenia. Chodzi mi o czas oczekiwania na zezwolenie, cenę biletu samolotowego i samego pobytu w Tybecie, czy są problemy z powrotem (np. z Lhasy przelot do Szanghaju), czy sierpień to odpowiednia pora na miesięczną podróż po Tybecie, Syczuanie i okolicach Pekinu, Xian, Szanghaju.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Z góry dziekuję.

Cate dołączył
23.03.2005

Cate 13:45 | 23.03.2005

Wybierasz się sama ? W tym roku w sierpniu ?
A co wiesz o pogodzie w Tybecie w sierpniu ? Ja sie poważnei zastanawiam - podoba mi się twoja trasa, bo myslę o dokładnie takiej samej ...
pzdr.

izka dołączył
19.05.2004

izka 12:25 | 29.10.2005

Hej, niedawno właśnie wróciłam z Tybetu.Było niesamowicie, ludzie klimaty, poprostu super!!!Nasza trasa była następująca Hong Kong - Urumq
i - Kaszgar - przejazd przez pustynie Taklaman - Chengdu - Kunming - Dali - Zhongdiang i 7 dni jeepem do Lhasy.Droga była nieziemska, na pozwolenie czeka się ok 5 dni, jest to dużo droższe niż przelot z Chin do Lhasy, ale naprawde warto!!!w tybecie spędziłam 3 tyg., sierpeiń jak najbardziej!!!pozdro i udanej wyprawy

rmjk dołączył
26.03.2005

rmjk 23:55 | 26.03.2005

chetnie sie dolaczymy czyli ja i moja kobieta.mamy po 40 lat wolny czas w tym okresie ,checi i trche kasy na taka eskapade
pozdrawiam
monika i robert

papciosmurf dołączył
12.10.2005

papciosmurf 15:41 | 12.10.2005

Pojechaliście ? Wrociliscie ? Jak bylo ? Napiszcie cos ;-)

lenka dołączył
04.03.2005

lenka 20:11 | 26.10.2005

Było cudownie !!!!!!!!!!!!! Każdemu polcam, ale trzeba uzbroić się w anielska cierpliwość do chińczyków, ich rozlazłości i braku znajomości angielskiego i tego, że są wszedzie w niewyobrażalnych ilościach. Zrealizowalismy dokładnie naszą trasę, wraz z przelotem do Tybetu, gdzie zostaliśmy kilka dni, zwiedzając zarówno Lhasę jak i okolice. Cudo. Najpiękniejsze miejsce na ziemi, wspaniali ludzie i niesamowita atmosfera. Jechać do Chin i nie polecieć do Tybetu...dobrze, ze zostawiliśmy sobie pobyt tam prawie na koniec bo po tym co tam zobaczyliśmy wszystki było bardzo zwyczajne i blade.
Co do cen - jedzenie i schroniska tanie, obiad na 2 osoby ok. 10 zł, nocleg na osobę od 5-35 zł, zależy od meijsca, ale ceny wstepów zabijają. Armia terakotowa, zakazane miasto czy wielki budda w leshan itd. wszystko po ok. 40-50 zł za 1 osobę. A zę zwiedzalismy duzo całkowicie sie tym spłukaliśmy.
W każdym razem jesli masz okazję - leć !!! Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl