Forum dyskusyjne

Brazylia a bezpieczeństwo

kategoria podróże po świecie

YinYang dołączył
09.12.2007

YinYang 00:15 | 09.12.2007

Witam serdecznie forumowiczów :)

Mam pytanie - mianowicie z wakacje 2008 lecę do Brazylii na dwa tygodnie na wakacje - konkretnie do Fortalezy.

Bardzo Was proszę o jakiekolwiek informacje dotyczące bezpieczeństwa w Fortlezie jak i samej Brazylii ? Czy można spokojnie poruszać się po mieście, plażować oraz kamerować,czy robić zdjęcia bez obaw o utratę sprzętu :) Może to wszystko na wyrost powiedziane ale jakie są wasze odczucia odnośnie bezpieczeństwa po pobycie w tym mieście, kraju...

dzięki serdecznie :)
Pozdrawiam,
Tomek.

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 15:27 | 11.12.2007

Oczywiście ze mozesz robic zdjęcia...natomiast zawsze musisz pamietac ze to jest Brazylia...wiec lepiej nie kusic losu paradując z widocznym aparatem.Ja w takich miejscach czesto nosze aparat w normalnym plecaku i wyjmuje w momencie zrobienia zdjęcia. Mozesz do tego wykupic ubezpieczenie w Hestii lub PZU (inne towarzystwa tego nie oferuja) z opcja ubezpieczenia bagazu na wypadek kradziezy do 1000 EUR.
pzdr
s.

borki dołączył
02.09.2007

borki 14:49 | 29.02.2008

Cześć,

cały listopad 2007 spędziłam w Brazylii w grupą przyjaciół podróżując różnymi środkami lokomoacji (od samolotów po autobusy)....generalnie było bardzo bezpiecznie, ale oczywiście warto zachować minimalne środki ostrożności tj. nie nosić ze sobą wszystkich pieniążków, zamiast oryginału paszportu wystarczy ksero...i oczywiście nie należy afiszować się kamerą, aparatem fotograficznym.....większość ludzi jednak jest bardzo uprzejma.....

serdecznie pozdrawiam,
Aga

renba dołączył
31.12.2006

renba 22:55 | 29.02.2008

Trzeba uważać, żeby nie wchodzić na teren faweli. Bardzo często Brazylijczycy upominają, żeby nie iść dalej plażą, czy daną uliczką. Należy to traktować poważnie. Ja zignorowałam takie ostrzeżenie na plaży w Fortalezie - bo otoczenie wyglądało tak niewinnie. Zwykła, zatłoczona plaża gdzie przeważały rodziny z dziećmi. Niestety zostałam napadnięta. Patrol policji obserwował napad z odległości 100 m, ale nie mieli prawa interweniować na plaży pryznależacej do faweli. Takie już panują między nimi układy.
A tak poza tym to Brazylia jest fascynująca. Trzeba jedznie przestrzegac pewnzch zasad

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl