Forum dyskusyjne


Wyprawa rowerowa BalticCycle 2008 do Chin

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

balticcycle dołączył
07.06.2006

balticcycle 20:04 | 09.12.2007

Zapraszamy do rejestracji na

MIĘDZYNARODOWĄ WYPRAWĘ ROWEROWĄ
BaltiCCycle
Z OLIMPII DO PEKINU
20.02 – 8.08.2008

Olimpia 20.02 – Ateny 25-27.02 – Istambuł 4-6.03 – Tbilisi 4-6.04 – Baku 14-16.04 – Aszchabad 23-25.04 – Samarkanda 10-12.05 – Osz 20-21.05 – Kaszgar 27-30.05 – Turpan 15-16.06 – Xi’an 19-22.07 – Pekin 8.08

Olimpijski Jedwabny Szlak czeka!!!

________________________________________

Zanim wypełnisz

FORMULARZ REJESTRACYJNY

zapoznaj się z
"Warunkami uczestnictwa"
i
"Zasadami uczestnictwa i odpowiedzialności"
_________________________________________


Autorem trasy jest Sigitas Kučas, lider Fundacji Great Millenium Peace Ride, z którym współpracujemy od początku wypraw BaltiCCycle.

Wyruszając na rowerach w trasę z Olimpii do Pekinu chcemy podkreślić, że nasza kolejna wyprawa BaltiCCycle odbywa się w roku szczególnym – letnich Igrzysk Olimpijskich. Podobnie zrobiliśmy w 2004 roku, kiedy to - aby uczcić Olimpiadę w Grecji - przemierzyliśmy Europę, jadąc z Nordkappu w Norwegii (najbardziej wysuniętego na północ przylądka Europy) do Olimpii w Grecji – kolebki starożytnych igrzysk. Teraz stwierdzliśmy, że warto połączyć koniec tamtej wyprawy z miejscem, w którym będzie się odbywać Olimpiady 2008. Pokusa jest tym większa, że trasa narzuca się sama – starożytny Jedwabny Szlak!

Zaczynamy na antycznym stadionie w Olimpii 20 lutego, by po 171 dniach dojechać do Pekinu w dniu inauguracji Igrzysk. Jadąc z Zachodu na Wschód przemierzymy 9 państw, pokonując około 12 000km.

Pierwszy tydzień spędzimy na Peloponezie, nazywanym miejscem narodzin zachodnioeuropejskiej cywilizacji. W Atenach wsiądziemy na prom, którym przepłyniemy Morze Egejskie do Turcji. Dotrzemy do Istambułu, by jeszcze przez 25 dni podróżować wzdłuż tureckiego wybrzeża Morza Czarnego. Następne dwa tygodnie to już początek prawdziwej wschodniej egzotyki - pedałując przez Gruzję i Azerbejdżan będziemy podziwiać góry Kaukazu. W Baku wsiądziemy na kolejny prom na naszej trasie, który przewiezie nas tym razem przez Morze Kaspijskie do Turkmenbaszi. W połowie kwietnia znajdziemy się w krajach Azji Środkowej.

W Turkmenistanie będziemy jechać przez kwitnące piaski pustyni Kara-kum, wzdłuż Kanału Karakumskiego i podgórza Kopetdag. Na początku maja przekroczymy granicę z Uzbekistanem i skierujemy się ku słynnym historycznym miastom-oazom na Jedwabnym Szlaku – Bucharze i Samarkandzie. Po piaskach i stepach przyjdzie czas na żyzne ziemie Doliny Fergany. Przed końcem maja staniemy na granicy kirgisko-chińskiej w miejscu, gdzie łączą się najwyższe góry Tian Shan z Pamirem. Z Osz będziemy jechać jedną z najstarszych i najbardziej uczęszczanych odnóg Jedwabnego Szlaku, przecinającą pasmo Alay Pamir, oznacza to przeprawę przez przełęcz Erkesh Tam (3536m n.p.m.) i… kilkudniowy odpoczynek w Kaszgarze – największej, średniowiecznej, tętniącej życiem oazie w chińskiej części Azji Środkowej.

Pierwszy miesiąc w Chinach spędzimy w Ujgurskim Regionie Autonomicznym Xinjiang, jadąc do Dunhuang północnym Jedwabnym Szlakiem wzdłuż południowego podgórza Tian Shan i północnym skrajem pustyni Taklamakan. Odwiedzimy bogate miasta-oazy: Kucha, Korla, Yangi, Turpan, Hami. W lipcu wjedziemy do prowincji Shaanxi, która przez ponad dwa tysiąclecia była centrum chińskiej cywilizacji. Odwiedzimy Xi’an, poprzednią stolicę cesarstwa chińskiego, skąd prostą drogą przez prowincję Shanxi dojedziemy do Pekinu.

Na całej trasie z Olimpii do Pekinu jest wiele miejsc słynących z dziedzictwa kulturowego. Jeśli chcesz zobaczyć co z Listy UNESCO możesz zwiedzić po drodze, kliknij tutaj.

Wyprawa jest organizowana według zasad wypracowanych na poprzednich BaltiCCycle.

Dołącz do nas na ile chcesz i gdzie chcesz!!!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj, dzwoń +48 663 266 553, lub pisz – chiny@bicycle.pl.


m83mariusz dołączył
29.01.2007

m83mariusz 03:40 | 14.12.2007

Witam:) Spotkałem Was po drodze w tym roku na przejściu granicznym bułgarsko tureckim :) Hehe fajna z Was ekipka :) Nie wiem czy mnie pamiętacie. Zapraszam na moją stronke www.m83mariusz.prv.pl Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl