Forum dyskusyjne

NEPAL W 3 TYGODNIE

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

diana dołączył
08.04.2009

diana 15:50 | 11.01.2015

24 marca lecimy do Nepalu z naszym prawie 2.5 letnim synem. Będziemy tam 3 tygodnie. Co możemy zobaczyć. Dolina Kathmandu z pewnością, Chitwan również. Co jeszcze ??? I jakie są ceny wypożyczenia auta ? kontaktowałam się z miejscową wypożyczalnią, dali nam cenę 40 usd, ale pewnie da sie taniej wypożyczyć.

suave dołączył
10.04.2004

suave 08:38 | 16.02.2015

Możecie zobaczyć bardzo wiele, to przepiękny i magiczny kraj. Ludzie życzliwi jak nigdzie. Ich łagodność i wrodzona chyba nieśmiałość sprawi że psychicznie będziecie się czuć bezpiecznie i komfortowo choć od domu będą was dzielić tysiące kilometrów. Wróciłem w zeszłym tygodniu i już tęsknie za rychłym tam powrotem. Polecam przepiękny rejon Annapurmy. Same Katmandu przytłacza podobnie jak miasta w Indiach, ale góry, przyroda, ludzie tam żyjący i jakaś wszechobecna tam harmonia - to właśnie po to tam się jedzie.
Chitwan - odradzam wycieczkę zorganizowaną jaką można kupić w Katmandu nie dość że się wybulicie to zobaczycie tylko pobliskie krzaki, może śpiącego krokodyla i spętane okrutnie słonie przywiązane do bali. Jeśli już to na własną rękę poznać życie przygranicznych z parkiem wiosek wykupić sobie bilet wstępu zapłacić indywidualnie za przewodnika i jeden dzień poświęcić na sam park. Osobiście zobaczyłem więcej zwierząt poza parkiem niż w samym parku gdzie trzydniowa wyprawa zorganizowana obejmowała dosłownie 5-6 godzin bezsensownej "wędrówki" po przybrzeżnych krzakach. A szumne safari na słoniu po parku to jest jakaś parodia - szczerze odradzam, strata pieniędzy. To tylko moje wrażenia.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 12:20 | 16.02.2015

Dolinę Kathmandu spokojnie można zwiedzać nawet tydzień. Jest mnóstwo miejsc, w których można się schować i odpocząć (od Kirtipuru, Nagarkotu, Dhulikielu, Machchegaun, Shivarpuri itp.). Chitwan jest jednym z najładniejszych i najstarszych parków narodowych Azji (1973r), zamieszkuje go ponad 480 nosorożców (w latach osiemdziesiątych było ich około 300) , ponad 120 tygrysów bengalskich (w latach 80-ych było ich raptem 40) , około 30 dziko żyjących słoni i do tego ptactwo (np. ibis, kormoran, czaple, zimorodki, ptactwo drapieżne), ryby, krokodyle a nawet delfiny, małpy, pawie itd itd. Plus roślinność. Chitwan nie jest formą ZOO tylko naturalnym środowiskiem dla tych zwierząt, stąd nie zawsze ma się szczęście, aby zobaczyć coś z bliska. Byłem w Chitwan kilka razy i jedynym minusem tego parku jest coraz większa rzesza turystów z Chin jak i z samego Nepalu, którzy nie do końca potrafią się zachować w takich miejscach (głośno rozmawiają, śpiewają ... w sumie dobrze się bawią, ale przy nich nie ma szans pooglądać zwierząt, bo je płoszą). Mam krótki filmik co można w Chitwan zobaczyć ale, że jest on komercyjny (zawiera dane firmy) nie chcę tutaj wklejać. Mogę wysłać na prv.

Aaa co do słoni przywiązanych, dziennie minimum 8h są one ze swoimi opiekunami w dźungli, a przywiązywane są tylko, aby nie wchodziły do turystów.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 12:21 | 16.02.2015

www.globtroter.pl/zdjecia/108151,nepal,chitwan,chitwan,,,saurah  a,slonie,i,splyw,na,bhudi,rapti,.html

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl