Forum dyskusyjne

Kolej w Turcji

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

dnatal dołączył
14.12.2006

dnatal 23:14 | 15.12.2007

W lipcu 2008 wybieram się do Turcji,Syrii i Jordanii. Zamierzam dotrzeć do Isatambułu tarsą przez Ukrainę. Turcje zamierzam przejechać pociągiem. I tu moje pytanie . Chcę skorzystać z biletu interrail. Jak wygląda infrastruktura sieci kolejowej w tym kraju? Chciałbym po drodze zatrzymać sie w Kapadocji.. Czy pociągi docieraja do miast granicznych z Syriią?

talisman dołączył
15.12.2007

talisman 23:39 | 15.12.2007

Nie mam doświadczeń w podróżowaniu koleją po Turcji, ale zobacz sobie stronkę:
www.trainsofturkey.com/maps.htm 
Jeśli wierzyć tym mapom, to można dojechać koleją do granicy syryjskiej :]

dnatal dołączył
14.12.2006

dnatal 23:48 | 15.12.2007

Dziękuje za szybka odpowiedź. Wg mapek ze stronki którą mi wskazałeś sieć jest rozległa , ale troche martwi mnie ,że mało jest zelektryfikowanej. A bilety interrail są ograniczone czasowo.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 12:41 | 16.12.2007

siec w turcji wcale nie jest rozległa,nie wiem jak to wywnioskowales z mapki:)najblizej syrii dojedziesz do gaziantep, okolo 20h bodajze ze stambulu.ale standart pociagów jest bardzo ok.

dnatal dołączył
14.12.2006

dnatal 14:11 | 16.12.2007

Może z tą rozległościa przesadziłem :) , ale generalnie pociagi docierają do wszystkich rejonów kraju. Dla mnie najważniejsze jest to ,że mogę pociągiem dotrzeć do Kapadocji i do granicy z Syrią .Yanas czy masz jakąś wiedzę na temat możliwości przekroczenia granicy transportem lokalnym ewentualnie pieszo?

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 15:28 | 16.12.2007

rozumiem,ze pytasz o granice turecko-syryjska?niestety nie mam pojecia jak to wygląda,ale pytaj na forum.travelbit.pl/  to znacznie znacznie lepsze forum niz to.

Benhar dołączył
17.12.2007

Benhar 13:58 | 17.12.2007

Z Adany w kierunku na Gaziantep i dalej na wschod. Bylem a Akczakale przez ktor pociag przejezdza wzdluz granicy az bodajze do Nusaydin. Nie wiem tylko w ktorym miejscu mozna przejsc przez granice. Pociagi w Turcji sa tanie ale beznadziejnie wolne chyba ze jedziesz ekspresem do Ankary lub Adany. Ale wtedy i cena jest odpowiednio wysoka. Ciagle autobusy sa bezkonkurencyjne a obsluga w nich super.

dnatal dołączył
14.12.2006

dnatal 14:43 | 17.12.2007

Podobno autobusy w Turcji sa super , ale ich wadą jest brak toalet. Na dłuższych trasach jest to uciążliwe. Jeszcze jedno pytanie do znjących realia tego kraju. Czy lepiej jest kupić w Polsce bilet interrail , czy może korzystniej wychodzi kupowanie biletów kolejowych na miejscu.

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 15:33 | 17.12.2007

Ogolnie rzecz biorąc komunikacja w Turcji oparta jest na autokarach, nie sa one tak wygodne jak w Ameryce Pd, ale dość punktualne. Podczas 2 tygodni podrozy po Turcji (głownie wschód) ani razu nie widziałem linii kolejowych - co nie oznacza że nie ma tam pociągów...jednak równiez słyszałem ze jak juz znajdzie sie jakies połączenie to pociagi są bardzo powolne.pzdr s.

aniarenia dołączył
08.04.2007

aniarenia 01:08 | 22.12.2007

Powtórzę opinie poprzedników o autokarach w Turcji - są wygodne, punktualne i można dojechać wszędzie. Te lepsze firmy (Metro, Kamil Koc, Pamukkale, Varan) nie są tak znowu tanie, ale podróż jest wygodna, zawsze częstują herbatą, kawą, napojami, a nawet ciastkiem, czy lodami.

W wakacje spędziłam miesąc w Turcji. Co prawda przyjechałam pociągiem z Salonik do Stambułu, ale po kraju jeździłam tylko autobusami i jestem bardzo zadowolona z obsługi i jakości usług. Również nie widziałam torów kolejowych.... Na dłuższych trasach jest przystanek przynajmniej co dwie godziny na jakimś zajeździe-stacji, gdzie można skorzystać z toalety i kupić coś do jedzenia.
Generalnie polecam autobusy, ale znalazłam informacje na forach, że dla z pociągów powinni korzystać ci, którzy mają czas i chcą zobaczyć ładne widoki po drodze.

Polecam super stronkę (po ang.), kopalnię informacji o Turcji www.turkeytravelplanner.com 

oraz stronkę o pociągach w tamtych okolicach www.seat61.com/Turkey2.htm#Turkey%20-%20Greece 

dnatal dołączył
14.12.2006

dnatal 09:59 | 24.12.2007

dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Mam już teraz jakieś rozeznanie.

Benhar dołączył
17.12.2007

Benhar 13:03 | 25.12.2007

Prawda ze nie ma toalet, ale jezdzac po Turcji co jakies dwie godziny byly postoje na parkingach. Niezaleznie od tego czy autokar byl brudny czy nie cala ekipa z parkingu rzuca sie ze szlaufami i go myje, podczas gdy podrozni racza sie pyszna herbata. Bardzo mi sie to podobalo. Po moich poprzednich doswiadczeniach (podrozach) osobiscie wole zaplacic za autobus i dojechac szybko niz tracic urlop na inne ekonomiczne srodki. Dla zainteresowanych ze Stambulu do Sanli Urfy jedzie sie za 30 funtow - 20 godzin. Odleglosc okolo 1000 km. I co bylo super smieszne i fajne co 20 minut steward w bialej koszuli serwowal wode i zbieral zamowienia na kawe czy herbate ktora rozlewal zakladajac do tego plastikowe rekawiczki. Na krotszych trasach nie widzialem rekawiczek ale za to bylo po dwoch stewardow. Ciekawe i mile. Swoja droga przejechalbym sie koleja, tak z ciekawosci. Aha, i pasazerowie sa bardzo mili, mozna z wszystkim pogadac a pozniej wspolnie pic herbate na postoju ktora lubia czestowac. Tyle ze nie jest dobrze widziane zagadywac kobiety.

kasica_b dołączył
29.01.2007

kasica_b 12:59 | 29.12.2007

ja na twoim miejscu zrezygnowlabym z tego biletu.
w te wakcje podrozowalam po turcji i musz erpzyznac ze kolej turecja nie jest ani tania ani wygodna ( biorac pod uwage czas w jakim pokonuje dosyc krotkie odcinki). Przykadowo z Kars do Ankary jechalam pociagiem 28 godz. :( a autokarem ( w ktorym serwuja darmowe napoje , kawkę, herbatke i ciasteczke eheh) tą sama trase mozna poknac z 8 -12 godz.

kasica_b dołączył
29.01.2007

kasica_b 13:02 | 29.12.2007

a no i chyba kwestia najwazniejsza. nie wszedzie mozna dojechac pociagiem :)

kasica_b dołączył
29.01.2007

kasica_b 13:06 | 29.12.2007

jesli jestes zainteresowany daj znac @ przesle Ci rozpiske cenowa podrózy do Turcji ( przez Ukraine, Rumunie) oraz przyaldowe ceny przejazdów autokarami w Turcji kasica_b@o2.pl

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl