Forum dyskusyjne


Motorem po Nepalu plus kilka dodatkowych pytań

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

biperion dołączył
07.09.2014

biperion 09:53 | 24.02.2015

Witam,

Czy ktoś próbował pokonać trasę Kathmandu - Chitwan wypożyczonym motorem?

W Azji motorem jeździłem po małych wysepkach, a także po Krecie w Grecji, więc stąd moje pytanie, czy taka podróż jest w miare bezpieczna? Chciałbym pojechać jednym motorem w 2 osoby. Czy możecie polecić inne trasy?

Kolejne pytanie, jak to jest z bezpieczeńswem w Nepalu? Generalnie nie jestem fanem trekkingów górskich, więc raczej wolę skupić się na miastach, jak to jest ze spacerowaniem nocą z dziewczyną (lubię się zapuszczać i oglądać jak nocą żyje miasto)?
Czy tylko dzielnice turystyczne, a dalej lepiej się nie zapuszczać?


paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 11:44 | 24.02.2015

Jest bezpiecznie,ale zanim zaczniesz spacerować nocą sprawdź czy odwołano godzinę policyjną. 2 lata temu jeszcze obowiązywała.


Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 18:22 | 24.02.2015

Kathmandu jest bardzo aktywne nocą. Bez problemu można zwiedzać Durbar Sqaure, Bouddanath, Swayambunath i inne. Po 18 wstęp jest bezpłatny. Na ulicach jak u nas w ciemne zakamarki się nie wchodzi.
Co do motoru : trasy poza Kathmandu bywają bardzo zatłoczone przez ciężarówki, do tego trzeba co jakiś czas płacić lokalne myto.
W wypożyczalni nastaw się na zostawienie paszportu lub dolarowego depozytu.

Godziny policyjnej nie kojarzę ... od dawna, bardzo dawna. Co innego banda, gdy nie wolno poruszać się pojazdami z silnikiem.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl