Forum dyskusyjne

Prom do Szwecji a pogoda

kategoria podróże po świecie

kraj Szwecja

Miska45 dołączył
05.03.2015

Miska45 09:54 | 09.03.2015

Szanowne grono, takie pytanie - czy aktualna lub przewidywana pogoda ma wpływ na kursowanie promów do Szwecji ze Świnoujścia? Pytam bo robiłam rezerwacje na stronie biura Retravel i oni dla przykładu na www.promy-retravel.pl/promy-szwecja.html  wyświetlają pogodę. Czy to ma wpływ na kursowanie promów? I czy mocno buja? Mam chorobę lokomocyjną, promem nie płynęłam nigdy i nie wiem jak to wygląda...

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 19:40 | 09.03.2015

Zatem trzeba popłynąć, by się pozbyć obaw :)

janusz44 dołączył
13.02.2013

janusz44 21:26 | 09.03.2015

Płynąłem tym promem, ale też promem Gdynia - Karlskrona, którego rejs trwał 11,5 godziny. Bałtyk falował dość znacznie, ale na promach nie odczuwałem bujania. Jeśli by nawet bujało...płynąłem też takim promem, to załoga promu uwija się jak tylko może, by wydawać foliowe torebki i także odbierać użyte od pasażerów, ewentualnie można samemu ulokować torebki z zawartością w koszu, czy toalecie. Podczas falowania morza i występujących dolegliwości u pasażerów, panuje atmosfera pełnego zrozumienia ze wszystkich stron. Nie są widoczne uczucia zawstydzenia, ale solidarności międzyludzkiej. Proszę się nastawić do rejsu pozytywnie.
Dodam, że dolegliwościom towarzyszy też uczucie apatii i zniechęcenia do wszystkiego, ale z chwilą dopłynięcia na spokojniejsze wody przed docelowym portem, uczucie apatii mija jak ręką odjął. Zauważysz to wyraźnie i nastąpi nawet zapomnienie o tym, co było przed chwilą. Tak wygląda to zjawisko.

Miska45 dołączył
05.03.2015

Miska45 11:13 | 10.03.2015

Dzięki... wezmę oczywiście aviomarin.. mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz.. że mdłości miną przed dopłynięciem do celu i już nic mi nie zepsuje podróży :)

manni dołączył
24.06.2011

manni 12:41 | 10.03.2015

Pamiętaj, że po Aviomarinie nie wolno prowadzić samochodu.
Aviomarin powoduje otępienie, senność uczucie zmęczenia. Osobiście bardzo nie lubię tego specyfiku. Jeśli koniecznie coś musisz łyknąć to spróbuj Lokomotiv. Lokomotiv jest preparatem naturalnym zawiera w składzie imbir a więc raczej bez skutków ubocznych. Jeśli pogoda na to pozwala to najlepszym środkiem przeciwwymiotnym jest pobyt na świeżym powietrzu na pokładzie a jeśli jest za zimno i musisz do kabiny to po prostu połóż się w koi. W pozycji leżącej dolegliwości się znacząco zmniejszają.
Moja żona jest dość wrażliwa na bujanie mimo to nawet na trasie Gdańs-Sztokholm nigdy dramatu nie było.
Pozdrawiam.

konrado dołączył
27.01.2015

konrado 09:27 | 17.03.2015

Pływam często do Szwecji ze Świnoujścia liniami Unity Line. Statki (Polonia i Skania) są tak olbrzymie, że kołysania praktycznie nie czuć. Musiałoby być faktycznie paskudnie, żebyś mogła spodziewać się jakiegoś dyskomfortu lokomocynego :) Pozdrawiam

Zsuzsanna dołączył
09.12.2016

Zsuzsanna 09:47 | 09.12.2016

Można skorzystać z imbiru, działa dobrze na mdłości różnego pochodzenia (od kołysania na morzu, przez migreny aż po stan błogosławiony ;)) i nie trzeba się martwić o prowadzenie auta. Plus jeszcze taki, że wyjdzie zdrowiej niż tabletki.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl