Forum dyskusyjne

przysmak z wełny owczej

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

talisman dołączył
15.12.2007

talisman 22:49 | 17.12.2007

witam :)
bedac w turcji jadlam lokalny przysmak, ktory ponoc wytwarzany jest z owczej welny.. czy ktos jadl cos podobnego? czy to naprawde jest produkowane z welny czy po prostu przypomina wygladem welne. czy ktos wie jak sie to nazywa?:) dzieki za wszelkie informacje.

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 13:30 | 20.02.2008

a na pewno chodziło o wełnę...? kojarzą mi siędwie rzeczy przypominające wygladem wełnę - jedno to coś jakby wata cukrowa w kłebkach, ale raczej nie ma nic wspólnego z owcą ;-) nie pamietam nazwy (jakoś na 'p'), la ejest do kupienia w różnych delikatesach w Polsce, leży zazwyczaj obok halvy.... a druga 'wełna' to bardzo intensywny w smaku ser - też w takich niteczkach, produjkujągo na pewno w Gruzji i w Pn - Wsch Turcji (raczej do kupienia w małych sklepikach, ale raz udalo mi się kupić w markecie - w Vanie.

Bob1960 dołączył
27.09.2011

Bob1960 22:30 | 04.10.2011

Mieszkałem w Turcji kilka lat, znam ichnią kuchnię i nie słyszałem o jakiejkolwiek potrawie z wełny. Ktoś po prostu zażartował z ciebie. Być może chodziło o Pismaniye (czyt. Piszmanije), Kunefe (czyt. Kiunefe) lub ser Orgu Peynir (czyt. Eriu Pejnir).

Julcia dołączył
08.05.2011

Julcia 11:04 | 08.10.2011

Ja również obstawiam ser. W smaku dosyć słony i ostry, ale warty spróbowania.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl