Forum dyskusyjne

Zostać na dłurzej

kategoria inne

kraj Meksyk

Kid dołączył
15.07.2007

Kid 23:14 | 18.12.2007

Witam wszystkich podróżników,mam problem i mam nadzieję że ktoś może mi poradzi. Zamierzam wyjechać na około 3 lata do Meksyku na pułwysep Jukatan,nie znam języka ale mam czas i troszkę grosza,zastanawiam się jak to zrobić,co z wizą,ile kosztuje tam życie itp,byłbym wdzięczny za żetelne informacje. ps: naturalnie z tego punktu chciałbym robić wypady do całej Ameryki Południowej i Karaiby.

Kid dołączył
15.07.2007

Kid 23:18 | 18.12.2007

A może ktoś ma podobne plany na lata 2008 --- 2010 to proszę o kontakt,razem może być rażniej,pozdrawiam.

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 00:26 | 19.12.2007

dłurzej żetelne pułwysep ??? a co z ortografią ?

wiatr1 dołączył
10.08.2007

wiatr1 09:29 | 19.12.2007

małostkowość to cecha ludzi zakompleksionych , brzydkie są takie uwagi markoo , poza tym dysortografia to schorzenie a szydzenie z cudzej choroby to już obrzydliwe , wiec pomyśl zanim chlapniesz dziobem

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 18:11 | 19.12.2007

To nie naśmiewanie się , ani nawet krytyka. Jeśli coś mi się nie podoba mam prawo wyrazić swoje zdanie. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem.
Kompleksów zero jeśli chodzi o moją osobą

korvacs dołączył
22.03.2004

korvacs 18:47 | 19.12.2007

cześć,
oj, dołączyłbym... Od dłuższego czasu kombinujemy, jak takie coś sobie zorganizować. Szkopuł w tym, że (a) mamy córkę, która musi chodzić do szkoły, (b) pieniędzy nie mamy na tyle duzo, by wystarczyło na 3 lata byczenia :-(
ale pomysł przedni! Choć osobiście wolałbym sie zaczepić nie w Meksyku, a na którejś z wysp, np. na Curacao albo Tobago.
W każdym razie, trzymam kciuki! A gdybyś znał kogoś, kto by rozwiązał nasze problemy (a) i (b), daj nam znać ;-)
Wtedy na pewno dołączymy...
Pozdrawiam, Bartek
www.tropikey.com 

milet dołączył
18.01.2005

milet 19:20 | 19.12.2007

Wstyd robić błędy i już. Jak ktoś ma dysortografię to może korzystać ze słownika. Jak widzę takie byki to myślę, że piszący albo olewa czytającego albo że z trudem skończył szkołę podstawową. W obu przypadkach rozmowa nie ma sensu.

Kid dołączył
15.07.2007

Kid 00:10 | 20.12.2007

Witam wszystkich bardzo serdecznie i ośmielę się donieść że faktycznie mam problem z ortografią ( ale to jest muj problem i ktoś kto tego nie zna to niech nie wydaje tak krytycznych opini bo pewnie i u niego by się coś nie coś znalazło ) ja przynajmniej po mimo tego problemu radzę sobie dość skutecznie nie tylko w życiu zawodowym ale i na innych płaszczyznach.Wracając do tematu to żeczywiście należy mieć spełnione pewne warunki żeby muc realizować takie plany , w moim przypadku został do spełniena ostatni czyli zebrać pakiet niezbędnych informacji na ten temat a najlepiej uzyskać je od kogoś kto tam był,żyłdłuszy czas wśrud"tubylców" i ma pewne doświadczenie,wiedza książkowa jest nie wystarczająca w tym zakresie z tąd moja prośba do osób które mogły by się tą wiedzą podzielić jak sądzę nie tylko ze mną,z góry dziękuję i pozdrawiam.

Kid dołączył
15.07.2007

Kid 00:27 | 20.12.2007

Informacjia dla markoo.
Nie gniewam się za twoje uwagi bo są oparte na prawdzie,no cusz nie każdy rodzi się doskonały i bez skazy ( dyzortografoa jest moją piętą Achilesową ) ale pocieszę Cię że inne moje zdolności i umiejętności doskonale mi to rekompensują,dziękuję innym forumowiczom za wpisy,pozdrawiam

blueberry nights dołączył
07.08.2007

blueberry nights 01:12 | 20.12.2007

Dla wszystkich, ktorych problemem jest dysortografia, a chcieliby uniknac popelniania bledow np. na forach internetowych: 1) przerzucic sie z IE na Firefox - ma on wbudowany slownik, ktory podkresla byki ;) A takze dodatek Spellbound do tej przegladarki: mozillapl.org/baza_rozszerzen/inne/spellbound 

Bzzyksoft dołączył
12.07.2007

Bzzyksoft 00:30 | 23.12.2007

A ile pieniędzy na te 3 lata przeznaczasz ? Ile kosztuje utrzymanie w meksyku ?

12250 dołączył
21.06.2005

12250 02:13 | 23.12.2007

Niedawno wróciłem z Meksyku. Trochę informacji ogólnych. Nie jest to kraj, w którym chciałbym mieszkać aż tak długo. Na Jukatanie pogoda, owszem, jest OK. Teraz jest ciepło i niezbyt wilgotno. Mniej odpowiada mi tamtejsza kuchnia. Nie mogę przyzwyczaić się do ich "naleśników". Za dużo w nich mąki kukurydzianej. Hinduskie odpowiedniki są znacznie lepsze. To co my nazywamy "kuchnią meksykańską" nie ma nic wspólnego z potrawami jadanymi przez Meksykanów. Pierwszy z brzegu przykład. Oni jedzą czerwoną fasolę ale miksują ją i podają w formie brązowej papki. Jak to wygląda na talerzu? Nie trzeba dużej wyobraźni. Ja zdecydowanie wolę polskie wersje potraw meksykańskich. Co do wizy. Polacy oczywiście nie potrzebują jej ale to dotyczy pobytu turystycznego do 90 dni. Aby ominąć ten przepis możesz przed upływem 3 miesięcy pojechać do Belize, Gwatemali (polecam !) albo innego sąsiedniego kraju i wrócić. Jakie są tam koszty utrzymania? Nie wiem jak jest z wynajęciem mieszkania. My spaliśmy w hotelach. Za pokój 2 osob. z łazienką w posadzie koło Chichen Itza daliśmy ok 25 $. Nocleg w jedynce niedaleko Cancun kosztował niewiele mniej. Ceny żywności są niższe niż w Polsce (o 10 - 30%) ale spodziewałem się, że będzie taniej. Niektóre artykuły są nawet droższe - np małe piwo (w sklepie) ok 1 $, (w restauracji) ok 2 $. Koszty transportu. Znacznie taniej niż w Polsce. Kilka kilometrów po mieście za 2 $. Z centrum Meridy na lotnisko - 7 $. Autobus II klasy z Palenque do Cancun (ok 900 km) za 27 $, a to samo w I klasie za 47 $. Te tańsze nadają się tylko do podróży na krótsze dystanse, bo nie są zbyt wygodne. Jacy są Meksykanie? Ja nie miałem żadnych zastrzeżeń. Mili, sympatyczni, jak mają za co to lubią bawić się. Jeszcze język. Hiszpańskiego można nauczyć się na miejscu. Są nawet specjalne szkoły dla obcokrajowców. Nie pytałem się ile kosztuje kurs ale to nie są chyba "ogromne pieniądze".
Jeszcze o ortografii. Choroba chorobą ale ona nie może być powodem, że "nic nie robię z tym fantem, bo mam wytłumaczenie". Wręcz przeciwnie ! Należy szanować czytającego i baczniejszą uwagę zwracać na wyrazy z pisownią których można mieć problemy. Skorzystaj z rady "blueberry nights".
Powodzenia. Pozdrawiam.

Kid dołączył
15.07.2007

Kid 10:10 | 24.12.2007

Witam i bardzo dziękuję za te info,mam nadzieję że z okazji świąt trochę rodaków zjedzie do kraju i może ktoś też się wpisze i opowie jak tam jest.Pozdrawiam forumowiczów i życzę zdrowych i spokojnych świąt.

Kid dołączył
15.07.2007

Kid 10:20 | 24.12.2007

No właśnie tego chcę się dowiedzieć,a ile pieniędzy czeba mieć na utrzymanie się przez 3 lata?,sądzę że rocznie 35tyś powinno wystarczyć ale jak braknie to są rezerwy,nie chciałbym mieszkać cały czas w hotelach choć jakiś pensjonat byłby w moim zasięgu bez problemu tylko że mi zalerzy na mieszkanu razem z " tubylcami " i poznanu ich stylu życia,kultury itp.

netykieta dołączył
19.02.2012

netykieta 14:53 | 19.02.2012

Skoro wiesz, ze masz problem z ortografią to dlaczego nie używasz słownika? możesz pisać tekst w wordzie, a potem wkleić go tutaj.Taka operacja zajmie Ci zaledwie trzy sekundy dłużej,a tekst będzie do strawienia.Ty masz po prostu gdzieś czytających, a jednocześnie oczekujesz od nich pomocy.Dodam jeszcze jedną uwagę, z której sobie zapewne nie zdajesz sprawy.
Otóż Twój problem nie dotyczy już jedynie Ciebie w chwili gdy piszesz publicznie, ponieważ czytając non stop takie błędy,osoby,które piszą poprawnie zaczynają mieć same problem z poprawną pisownią.nie bez powodu zaleca się czytanie książek tym, którzy mają problem z wysławianiem i pisownią.W ten sposób zapamiętujemy podświadomie zasady pisowni/ ortografię,gramatykę.
Przyznam ,że zaczyna mi się często już mieszać w głowie,podświadomie bowiem zapamiętuję te wasze koszmarne błędy.O zgrozo błędy pojawiają się już nawet w książkach !!
Więc może bądź tak uprzejmy i wrzuć tekst do Worda lub korzystaj z Firefoxa zanim wkleisz cokolwiek i gdziekolwiek w internecie.
Zwyczajna NETYKIETA tego po prostu wymaga.Szanujmy się w obie strony zamiast zarzucając małostkowość innym.To NIE JEST małostkowość,to szacunek dla własnego języka i osób czytających.Czy tak trudno zrozumieć osoby, które chcą pisać i mówic poprawnie w języky polskim??
Pozdrawiam

amat1 dołączył
28.10.2011

amat1 19:52 | 19.02.2012

Z ortografią masz świętą rację, tylko szkoda że i z tobą coś nie tego :) Na rachunkach się nie uważało i cyferki się mylą?
Tu już słownik nie pomoże. Poproś kogoś starszego. Wytłumaczy Ci jak to jest z datami

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl