Forum dyskusyjne

zarabianie w czasie podróży

kategoria podróże po świecie

lobo dołączył
10.03.2005

lobo 14:37 | 12.03.2005

zna ktoś może skuteczny sposób na zarabianie w trakcie podróży? szkoda żeby tracić czas na zarabianie pieniedzy pracując tutaj tylko po to by podróżować. mam nadzieje ze jest jakiś sposób na zdobycie kasy w trakcie włóczęgi po świecie

ManfredMamut dołączył
19.05.2011

ManfredMamut 14:01 | 08.02.2013

Witam
Wiele osób w czasie podróży także zajmuje się fotografią. Ja znalazłem skuteczny sposób jakim jest sprzedaż zdjęć w bankach zdjęć. Zawsze można dorobić trochę pieniędzy na sprzedaży zdjęć które i tak bardzo często zalegają na twardych dyskach.
Ja sprzedaję na wielu bankach ale najbardziej dochodowym i tak jest shutterstock

submit.shutterstock.com/?ref=916634 

pozdrawiam

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 16:01 | 08.02.2013

Zależy gdzie chciałbyś jechać - ja mam doświadczenie z Azją. W Kambodży oferowano mi pracę za barem (kokosów wielkich by z tego nie było, ale trochę można uciułać i przede wszystkim odpocząć chwilę od długiej włóczęgi), a jeszcze częściej pracę nauczyciela angielskiego i tu zarobki (zwłaszcza jeśli masz TEFL-a) to już całkiem przyzwoita kwota. Angielskiego bez większych kwalifikacji można uczyć też w Laosie, bo w Tajlandii to już tylko z TEFL-em. W Chinach rozpaczliwie poszukują nauczycieli angielskiego - i można na tym całkiem nieźle zarobić. W Chinach również spotkałam się z mniej zobowiązującymi pracami krótkoterminowymi (np. na tydzień, dwa) za mieszkanie i wyżywienie, jak np. pomoc w barze w guesthousie, albo 2h konwersacje angielskiego. Jeśli chodzi o konkretne zarabianie i odkładanie na dalszą podróż to podobno najlepsza jest Australia i prace np. na farmach przy zbiorach jabłek, szparag itp. W Azji spotkałam wielu podróżników - również z "bogatej" Europy Zachodniej :D - którzy w ten sposób zarobili na swoje podróże, ale sama do Australii nie zawędrowałam.

Poza tym ludzie dorabiają w podróży na wszelkiego rodzaju talentach (rysowanie, granie na instrumencie - najlepiej jakimś nietypowym, robienie rzeźb z piasku) i zdobytych umiejętnościach (instruktorzy nurkowania, kitesurfingu, tandemy paralotniarskie, sprzedaż zdjęć zrobionych resortom z lotu ptaka podczas lotów paralotnią, taniec z ogniem, robienie wielkich baniek mydlanych - może brzmi śmiesznie, ale poznałam parkę, która w ten sposób finansowała naprawdę imponującą podróż).

Są oczywiście prace bardziej poważne i dużo lepiej płatne, ale wymagają one osiadłości na jakiś czas i - jak to w życiu bywa - odrobiny szczęścia na dobry początek. Takie prężne ośrodki rozwoju w Azji to Hong Kong, Szanghaj, Kuala Lumpur, Singapur, które dają wiele możliwości.

Nic tylko pakować walizki i ruszać w świat! :D

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl