Forum dyskusyjne

gdzie do Chorwacji

kategoria podróże po świecie

dominiusz30 dołączył
06.04.2012

dominiusz30 00:30 | 28.03.2015

Witam
Zwracam się do was z prośbą o polecenie miejsca na wakaje w Chorwacji. Chcemy się wybrać w drugiej połowie sierpnia. Będę tam jechał samochodem z Polski więc nie chcial bym jechać za daleko. Słyszałem że opatija jest ładna i ma dobre plaże. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wakacji z tego miejsca. Chciałbym żeby miejsce było dobrą bazą wylotową na wycieczki. Jeżeli zdecydował bym się na Opatije prawdopodobnie pojechał bym na jeziora plitwickie, do Lublany, może wycieczka do wenecji i pewnie tdo tych ogromnych jaskiń. Co o tym myślicie? A może macie inne propozycje.
Z góry dziękuje i liczę na pomoc.

iwc1 dołączył
28.03.2015

iwc1 19:49 | 29.03.2015

>>Witam
>>Zwracam się do was z prośbą o polecenie miejsca na wakaje w Chorwacji. Chcemy się
>>wybrać w drugiej połowie sierpnia. Będę tam jechał samochodem z Polski więc nie
>>chcial bym jechać za daleko. Słyszałem że opatija jest ładna i ma dobre plaże. Czy
>>ktoś ma jakieś doświadczenia z wakacji z tego miejsca. Chciałbym żeby miejsce było
>>dobrą bazą wylotową na wycieczki. Jeżeli zdecydował bym się na Opatije
>prawdopodobnie
>>pojechał bym na jeziora plitwickie, do Lublany, może wycieczka do wenecji i pewnie
>>tdo tych ogromnych jaskiń. Co o tym myślicie? A może macie inne propozycje.
>>Z góry dziękuje i liczę na pomoc

Dzień Dobry.
Byłem w Chorwacji kilka razy a w Opatiji w 2005 roku w Villi Ambasador jeszcze przed remontem i dzięki temu po dostępnej cenie. Widoki kapitalne na całą zatokę Kvarner , po lewej stronie Rijeka a na wprost most na wyspę Krka szczególnie widoczny w nocy bo oświetlony. Ponieważ kilka razy była ostra burza towidoki były niesamowite w świetle błyskawic.Sama Opatija bardzo ciekawa , pełna zieleni i ogrodów, starych stylowych hoteli i secesyjnych budowli . Bywali tutaj przedstawiciele rodów królewskich jak i nasi rodacy czyli H.Sienkiewicz i J.Piłsudski i są tablice pamiątkowe upamięntniające ich pobyt. Opatija to świetne miejsce wypadowe do zwiedzania Rijeki , wyspy Krka , Porecu , Opatiji na Istrii oraz Puli bo wszędzie blisko jak również do Słowenii. Plaże ciągną się kilometrami ale są przeważnie kamieniste a na spacer piękna promenada ciągnąca się kilka kilometrów do miejscowośći Lovran. To taka miejscowość przypominająca miasteczko na Lazurowym Wybrzeżu. Bardzo polecam . Jest tutaj inaczej niż w Dalmacji bo tam jest bardziej plażowo. My z żoną emerycko przymierzamy się w czerwcu do wyjazdu do Rovinja . Jeżeli chodzi o Wenecję to można pojechać samochodem c. 320km lub popłynąć z np. z Rovinja. W razie pytań podaję maila. romega27@wp.pl
Serdecznie Pozdrawiam.
Roman

Magda Kajzer dołączył
11.12.2014

Magda Kajzer 11:15 | 31.03.2015

Zdecydowanie Jeziora Plitwickie, przepiękne krajobrazy, jakich mało. No i nie jest to taka klasyka, zawsze coś innego. Polecam!

Aneczka333 dołączył
23.03.2015

Aneczka333 13:34 | 31.03.2015

Ja byłam w środkowej części i bardzo ją polecam! Primosten, Sibernik, Split, Trogir, oczywiście w drodze do domu koniecznie trzeba zajechać do Plitwiskich !!! Na północy jest dużo drożej niż na południu.

Heyerdal dołączył
25.03.2012

Heyerdal 19:01 | 31.03.2015

Ahoj!

Niezmiennie o Chorwacji poczytasz tu:
www.cro.pl 
Na pewno coś znajdziesz - tylko to jest spoooro czytania:)
Miłej lektury.

pozdrawiam
Lech

żeglarz dołączył
29.02.2012

żeglarz 14:46 | 02.04.2015

Ja mogę polecić zwiedzanie Chorwacji od strony wody! Polecam jakiś rejsik wokół wysp Chorwackich, miejsca i widoki niezapomniane.
A jeśli ktoś miałby ochotę sprawdzić to w weekend majowy to proszę dzwonić/sms na nr 796-733-229, mam jeszcze 2 miejsca na jachcie.

MichalPodroznik (ban) dołączył
06.04.2015

MichalPodroznik (ban) 06:43 | 06.04.2015

Najświeższa relacja - jeśli masz ochotę polecamy wyspę KRK
Byliśmy tam w zeszłym roku w miejscowości Punat - całkiem ciekawe miasteczko - zależy z kim jedziesz? Z rodziną czy ze znajomymi? - my byliśmy z małym dzieckiem i akurat Punat był super - nie za duże - nie za małe.

Dobre miejsce na wypad ale raczej na wyspie bo za wjazd na wyspę płacisz ok 35 KCN za osobówkę - w jedną stronę

Miasteczka do zobaczenia to KRK, Baśka, i Stara Baśka - polecamy gorąco

Co do innych miejsc to całkiem fajnie też jest na płw Istria - wprawdzie byłem bardzo dawno ale mieliśmy miejscówkę w Porecu - stąd masz blisko w wiele miejsc - Pula, Rovinj, Włochy i dalej to co Cię interesuje

No More Maps dołączył
30.05.2015

No More Maps 16:28 | 18.06.2015

Jeziora Plitwickie i wodospady Krk to minimum ;)
Opatija to dobre miejsce na bazę wypadową. Masz stamtąd blisko również do Puli, jest tam amfiteatr. Nie byłam, ale dużo znajomych mi polecało.

[fb] Jana Umag Apartmany dołączył
26.04.2016

[fb] Jana Umag Apartmany 23:21 | 26.04.2016

Umag :) Dlaczego? neni tak daleko ako ina miesta
Z Umag do Piran 25min, Portoroz 20 min, Wenecja (z lod) 2h, Opatija 1h.15.min, Pula 50min, Rovinj 45min, Porec 30min.,Motovun 25min
A ci interesuje masz Hum (najmanji grad na swiat )
W Umag masz vela plaz....piesok,kamen, kamencici

OneDayStop dołączył
09.03.2016

OneDayStop 13:10 | 25.05.2016

Hej
Jeśli bliżej Polski, to chyba Krk (półwysep) jest najładniejszy. Stąd jest dobry dojazd do Słowenii, czy Wenecji. Do Plitvickich też nie będzie zbyt daleko.

Zerknij na naszego bloga, na tą wyprawę:
onedaystop.com/2015-wyprawa-europa-srodkowo-wschodnia/ 

Przejechaliśmy przez miejsca, o które się pytasz. Jaskinie, jeziora itp. Unikałbym Istrii - jest strasznie zatłoczona, głównie przez Włochów.

sylwiadudek7@gmail.com dołączył
27.05.2016

sylwiadudek7@gmail.com 14:11 | 27.05.2016

Ja ogromnie polecam okolice miejscowości OMIS w środkowej dalmacji! Byłam 2 razy. Piękne plaże, ładne widoki do snorklingu. W samym Omisiu piękne stare miasto nad którym góruje piracka twierdza, a jeszcze wyżej Twierdza Starigrad (Fortica), do której na prawdę warto się wspinać. Wycieczkę warto zacząć wcześnie rano zanim słońce zacznie mocno grzać. Widoki z góry na miasto, morze i wpływającą do niego rzekę Cetinę bezcenne! Dodatkowo warto również wybrać się na rafting Cetiną.

Beata Jesionek dołączył
22.06.2016

Beata Jesionek 11:29 | 23.06.2016

Ja też polecam OMIS jest piękny góry które kąpią się w morzu na przeciwko są przepiękne wyspy , HVAR , BRAC. Byłam w zeszłym roku i wracam w tym we wrześniu .Polecam

KaśkaB dołączył
30.06.2016

KaśkaB 09:36 | 30.06.2016

ja polecam Istrię. Jest cicha, wiele skalistych wybrzeży i jest po prostu przepiękna! Będąc w Chorwacji TRZEBA zobaczyć Jeziora Plitwickie.

suselka007 dołączył
10.10.2014

suselka007 10:10 | 06.07.2016

Ja polecam Split, byłam w Chorwacji kilka razy i tam najbardziej mi się podobało, jeżeli chodzi o noclegi to polecam kwatery prywatne, które możesz znaleźć przez BookApart albo booking, nie są dużo droższe od kempingów a na pewno wygodniejsze :)

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 09:26 | 26.12.2016

>Witam
>Zwracam się do was z prośbą o polecenie miejsca na wakaje w Chorwacji. Chcemy się
>wybrać w drugiej połowie sierpnia. Będę tam jechał samochodem z Polski więc nie
>chcial bym jechać za daleko. Słyszałem że opatija jest ładna i ma dobre plaże. Czy
>ktoś ma jakieś doświadczenia z wakacji z tego miejsca. Chciałbym żeby miejsce było
>dobrą bazą wylotową na wycieczki. Jeżeli zdecydował bym się na Opatije prawdopodobnie
>pojechał bym na jeziora plitwickie, do Lublany, może wycieczka do wenecji i pewnie
>tdo tych ogromnych jaskiń. Co o tym myślicie? A może macie inne propozycje.
>Z góry dziękuje i liczę na pomoc.
>

Opisz swoja wyprawe. Trasa, miejsce, ceny.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl