Forum dyskusyjne

Bankomat czy podwojny transfer waluty

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

dresler dołączył
04.04.2015

dresler 13:55 | 04.04.2015

Witam seredecznie.

To moj pierwszy post na tym forum. Nzaywam sie Robert.
Uprzedze, ze szukalem odpowiedz na moje pytanie w przegladarce forum, ale nie znalazlem stosownego watku, a wiec ....

Chcialbym zapytac, czy ktos z Was podrozowal do Nepalu, ale nie mieszka w Polsce, ani zadnym innym kraju gdzie jest dolar amerykanski?
Pytanie moje wynika z faktu, ze mieszkam w Norwegii i obecny kurs Korony Norweskiej do USD jest DRAMATYCZNY. Dlatego chcialbym sie dowiedziec, czy nie lepiej mi bedzie wyplacic pieniadze na miejscu z bankomatu i zaplacic za jednorazowa transakcje walutowa, czy jednak lepiej kupic te dolary, a pozniej za nie walute miejscowa w KTM? Chodzi o kwote ok 1000$.

Z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za brak polskich znakow.

partyka dołączył
08.01.2015

partyka 17:46 | 04.04.2015

Witaj,

wrocilismy wlasnie z Nepalu. Pieniadze wybieralismy w bankomatach. Jest ich wiele na kazdym kroku w Katmandu i Pokara. Nie oplaca sie wymieniac pieniedzy w kantorach. Polecamy bank NABIL BANK, mozna w nim wybrac na raz 30.000 RS. W innych bankomatach mozna na jeden raz wybrac 10.000 RS. Oplata jak to w azji za transakcje 400 RS. Bank mojego towarzysza podrozy nie pobieral tej oplaty w niektorych bankach (np. NABIL BANK). Moj bank juz tak, ale sa to niecale 4 € za transakcje. Dolarami i tak nikt nie placi.

Jesli masz pytania, polecamy sie:)

Beata i Chris

dresler dołączył
04.04.2015

dresler 17:56 | 04.04.2015

WOW Serdeczne dzięki :) O takie info właśnei mi chodziło :D
A możesz mi jeszcze powiedzieć w jakich bankach macie karty?
Bo moja jest w DnB norweskim, ale nie mogę znaleźć info o prowizjach
Pozdrawiam

partyka dołączył
08.01.2015

partyka 18:03 | 04.04.2015

My mieszkamy w Niemczech. DKB Bank (free) i moj Noris Bank. Ta oplata nie zalezy od twojego banku, ona jest ogolna i pobierana przez bank w Nepalu, a nie twoj bank. Takie zasady sa ogole dla Azji. Dlatego lepiej jest wybrac wiecej na raz. Mozesz zadzwonic do twojego banku i zapytac. Moj tkompan tak zrobil i okazalo sie, ze jego bank z niektorymi nie pobiera tej oplaty. Powodzenia i milej podrozy:))

suave dołączył
10.04.2004

suave 19:18 | 04.04.2015

A ja zdecydowanie nie polecam wypłaty gotówki w bankomatach tylko wymianę w kantorach na miejscu jednak nie dolary tylko euro.

dresler dołączył
04.04.2015

dresler 19:19 | 04.04.2015

Ale jakiś konkretny powód?
Wolałbym wiedzieć, dlaczego nie polecasz.

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 18:04 | 14.04.2015

Niekoniecznie, zależy też czy masz kartę Mastercard czy VISA, są bez opłat w zależności od umów. Czy nie opłaca brać się gotówki.. polemizowałbym. Bank ma zawsze gorszy kurs przewalutowania niż kantor. poza tym transakcje są rozliczane po najgorszym kursie w danym dniu tzw. spread. poza USD, są jeszcze EURO i szereg innych walut.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl