Forum dyskusyjne

Jiri - High Passes - listopad 2015

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

jarek_gory dołączył
16.02.2014

jarek_gory 21:07 | 20.04.2015

Witam
Po raz kolejny wybieram się do Nepalu, w planach mam trek z Jiri pod Everest z próbą przejścia przez wysokie przełęcze ChoLa, Kongma, Renjo. Wyjazd ma charakter indywidualny.

Chętni mile widziani :)
Jarek 41l

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 17:40 | 24.04.2015

Teraz można trochę dalej, ale warto obliczyć czy się opłaca - 3 dni intensywnego treku i ok. 24h dojazd. Mam nadzieję, że po obniżce ceny ropy loty z Lukli wreszcie stanieją i jest szansa, że lotnisko 'zapasowe' w Phalpu zostanie oddane w tym roku do użytku.

jarek_gory dołączył
16.02.2014

jarek_gory 00:36 | 25.04.2015

Dostępny czas i koszty to zawsze sprawa indywidualna, wiem ze można dojechać przynajmniej do Shivalaya, niczego nie można wykluczyć...
W obniżkę cen lotów do Lukli nie wierzę, gdzieś w sieci widziałem statystyki, które mówiły że w okresie w którym 40 tys. turystów trafiło w rejon Everestu z Lukli tylko 400 rozpoczęło trek z Jiri, przy takim popycie nie ma powodu do obniżania cen lotu, który już dziś jest kosztowniejszy niż lot do Delhi.

gomez80 dołączył
17.09.2012

gomez80 21:38 | 27.04.2015

tez mam plan się tam wybrać w listopadzie, tyle że teraz ekipa trochę panikuje po trzęsieniu ziemi. A wy jak myślicie w pół roku już tam chyba wmiare wszystko poogarniają i będzie można spokojnie się wybrać na trekking...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl