Forum dyskusyjne

BE WITH NEPAL

kategoria inne

kraj Nepal

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 08:23 | 27.04.2015

JAK PODAJĄ AGENCJE PODCZAS TRZĘSIENIA ZIEMI W NEPALU ZGINĘŁO OK 300 OSÓB A OGROMNE ZNISZCZENIA ODNOTOWANO W KATHMANDU, BAKTHAPUR I PATAN.
OGROMNA TRAGEDIA DOTKNĘŁA TEN PRZESYMPATYCZNY ALE I BARDZO BIEDNY NARÓD A SAM KRAJ TO PRZECIEŻ MEKKA PODRÓŻNIKÓW. OGROMNY ŻAL.
(Nie dalej jak rok temu byłem w tych wszystkich miejscach
i strasznie mi smutno jak porównuje swoje zdjęcia z tym gruzowiskiem a zamiast uśmiechu umorusanych dzieciaków, płacz.)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 00:52 | 29.04.2015

W stosunku do niektórych wydarzeń jesteśmy niestety bezsilni....

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 22:25 | 29.04.2015

ale można tam nadal jeździć i wspierać Nepalczyków choć w ten sposób. Oczywiście musi minąć trochę czasu, ale do tego, aby mogli odbudowywać swoje życie konieczne jest wsparcie całego świata. Nikt bardziej niż oni na to nie zasługuje!

antjot dołączył
25.06.2012

antjot 17:07 | 30.04.2015

Witajcie! Od około miesiąca mam zakupione bilety na wrzesień do Nepalu, jak myślicie czy z powodu ogromu tragedii zrezygnować z tego kierunku? Domyślam się, że prawdopodobnie infrastruktura turystyczna (konkretnie trekking wokół Annapurny) jest obecnie bardzo zachwiana i nie wiadomo jak to się rozwinie za kilka miesięcy. Jest wiele niewiadomych co do baz noclegowych, wyżywienia itp. Druga sprawa to czym może skutkować rezygnacja z lotu bądź zmiana kierunku?

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 21:47 | 30.04.2015

Ja mam bilety na lipiec, z Kathmandu po dobie lecę do Yunnanu, wracam do Kathmandu 9 sierpnia na 11 dni. Z wyjazdu nie rezygnuję. Infrastruktura zapewne będzie w powijakach, ale nic to, jak mawiał Wołodyjowski:) Planuję zabrać kilka kg drobiazgów dla dzieci nepalskich

suave dołączył
10.04.2004

suave 22:57 | 30.04.2015

Choćby się nawet Mont Everest zawalił to z Nepalu nie zrezygnuję...

Garibaldi dołączył
05.06.2012

Garibaldi 18:33 | 03.06.2015

Popieram.
Zobacz moj watek o Pomocy dla Nepalu

Garibaldi dołączył
05.06.2012

Garibaldi 18:39 | 03.06.2015

Bylem tez w Langtang Village 2 tygodnie przed katastrofa. Bylem tam wielokrotnie, znalem ludzi, doroslych, dzieci.

Dostalismy pigulki w malej klinice na skraju wioski, od milej, mlodej pielegniarki.

Teraz wiem, ze nie zyje. WIdzialem jej imie i nazwisko na liscie ofiar.

Co mozna zrobic?

1) Poslac troche kasy (wlasnie uzbieralismy kilka tysiecy dolarow i poslalismy zaufanemu czlowiekowi (Jhamka) - bo czesto kasa znika w kieszeniach cwaniakow
2) Jezdzic tam mimo wszystko, i namawiac pzryjaciol i znajomych.
3) Jesli sie ma czas, pracowac jako ochotnik w ktorejs z wiosek

Pozdrawiam wszystkich Nepalfanow

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 22:37 | 03.06.2015

lecę. Zrobię w szkole akcję, dzieciaki przyszykują paczuszki, do każdego dołączą zdjęcie z dedykacją i swoim adresem e-mail. Zapakujemy do naszych plecaków ile wlezie, dużo to nie będzie, ale ze 30 kg się zmieści. Na razie mogę tyle...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl