Forum dyskusyjne

Elbrus

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

soofka dołączył
01.04.2014

soofka 17:11 | 28.04.2015

Witam serdecznie !
Czy ktoś może próbował zdobyć Elbrus może mu się udało i może mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań ? Na chwilę obecną to najbardziej interesowałby mnie wstępny kosztorys już na miejscu, bo nie wiem czy ta wyprawa nie jest poza moim zasięgiem. Czy na wejście trzeba wykupić jakieś pozwolenie ?
Z góry dzięki,
pozdrawiam turystycznie !

leoleo (ban) dołączył
09.02.2013

leoleo (ban) 19:39 | 28.04.2015

mytrips.pl/?kaukaz-elbrus-i-kazbek-08-2014,50,,,5 
jeszcze dolicz wizę do rosji, bo chyba o niej nie mówią
przeciętny człowiek gdzieś na 4000 zaczyna mieć chorobę wysokościową, trzeba na elbrusie ze 2 razy przejść w pełnym slońcu do pastuchowa i ciut wyżej wtedy na trzeci dzień będziesz już zdrowa:); w niebiesklm kontenerze nad prijutem siedzi drużyna "spasatieli", tam wszystkie info
zdrowia
www.panoramio.com/user/1433781/tags/caucasus 
leo

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 00:36 | 29.04.2015

Leoleo, przeciętny człowiek, bez aklimatyzacji, ma chorobę wysokościową gdzieś koło 3500, czasem nawet nieco niżej

soofka dołączył
01.04.2014

soofka 12:01 | 29.04.2015

Dzięki wielkie za linka ! Różne kombinacje sprawdzałam, ale że z Kutaisi jedzie do Mineralnych Wod autobus to na to nie wpadłam. Super sprawa, to dobry tysiąc na samym bilecie lotniczym do przodu, a że gruzję poniekąd mam obcykaną to nie powinno być problemów.
Co do choroby to w październiku trekkingowałam w himalajach, co prawda przez lawinę pod annapurną zawróciliśmy w połowie drogi ale o tyle się sprawdziłam, że wiem, że na 4,8 tys nic mi nie jest. A przynajmniej nie było, bo to też różnie może być.
dzięki raz jeszcze !

kay dołączył
03.11.2011

kay 12:57 | 29.04.2015

Hey Soofka

W tamtym roku na początku lipca meldowałem się na szczycie tej góry i jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem. Napisz proszę co konkretnie chcesz wiedzieć ???

kay dołączył
03.11.2011

kay 13:00 | 29.04.2015

My do Samego Terskola jechaliśmy taksą z dworca Didube w Tbilisi. Byliśmy w 4 osoby i po dobrym targowaniu za całość wyszło nas po jakieś 150 czy 170 zł od głowy.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl