Forum dyskusyjne | Konkurs foto!

Alpy samochód plus rower na dachu

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Austria

przemo82 dołączył
07.05.2015

przemo82 10:43 | 07.05.2015

Witam,
Czy wg Was jest sens zabierać na dach samochodu rowery plus siedzisko dla dziecka (3 latka) i wieź to wszystko w Alpy by tam pojeździć na rowerach (spokojnie, rekreacyjnie) z dzieckiem w foteliku.. ? Czy od razu darować sobie bo np. można wypożyczyć na miejscu za dobrą cenę czy też podjazdy będą na tyle strome że nie pozwolą na rekreacyjną jazdę z dzieckiem.
Dziękuję za wszelkie sugestie

bog41 dołączył
02.09.2012

bog41 15:41 | 08.05.2015

Brałem rowery kilkakrotnie w Alpy. Nie zwiększa to szczególnie kosztów, bo samochód spalił kilka procent więcej, niż bez rowerów. Większość tras rowerowych jest oczywiście trudna i nie nadaje się do jazdy z dzieckiem w foteliku. Jeżeli jednak zatrzymasz się w jakiejś dolinie, to zazwyczaj są one dość płaskie i mają wytyczone trasy rowerowe, często jednak wzdłuż głównej drogi. Bardziej polecam na rower z dzieckiem Austrię ( zwłaszcza Zillertall i Langenfeld), niż Włochy.

przemo82 dołączył
07.05.2015

przemo82 22:34 | 08.05.2015

Dzięki za odpowiedź,

A nie orientujesz się czy na miejscu można takie rowery wypożyczać, jaki byłby wtedy ewentualnie koszt (rower + fotelik) ?

Co myślisz o okolicach Mayrhofen ?

A tak w ogóle czy polecasz wjazd samochodem na Grossglockner ?

bog41 dołączył
02.09.2012

bog41 07:33 | 09.05.2015

Mayrhofen leży w Zillertall i jest to bardzo dobre miejsce na rekreacyjne przejażdżki rowerem. Cała dolina jest długa, szeroka i płaska, jest dużo tras rowerowych omijających główną drogę. Wypożyczalnie rowerów są z cała pewnością, ale kosztu nie znam (zapewne kilka euro dziennie). Na Grossglokner próbowałem wjechać wiele lat temu, ale zraziła mnie wysoka opłata za przejazd (tak mi się wówczas wydawało) i zrezygnowałem. Jeśli jednak zdecydujesz się na Mayrhofen, to wyjazdy poza dolinę nie bardzo mają sens, bo z miasteczka do wyjazdu na autostradę jest chyba ponad 25 km.

przemo82 dołączył
07.05.2015

przemo82 15:11 | 09.05.2015

Ok, jak już drążymy temat to może napisz jakieś polecone miejsce do spania w tej okolicy. Jak ma się sprawa z jedzeniem w lokalach, czy można zjeść obiad i za ile (śniadania i kolacja chcemy przygotowywać sami w pokoju z aneksem) ?

Czy polecasz do obejrzenia jakieś fajne miejsce w tej okolicy ? No i ile czasu zajęło Ci zajechanie do tej miejscowości z Polski ?

bog41 dołączył
02.09.2012

bog41 08:12 | 10.05.2015

W Zillertal masz do wyboru trzy tereny: po kolei od strony wjazdu do doliny Fuegen, Zell/Gerlos, Mayrhofen/Hippach (Tux, czyli okolice lodowca chyba odpada, bo za daleko). Wszystkie są połączone siecią dróg i jeden teren przechodzi w kolejny. Moim zdaniem popatrz na mapę i wybierz teren, następnie poproś o ofertę apartamentu na stronie www.zillertal.at/en/summer/search-book/search-accomodation/ 
Twoje zapytanie zostanie przekazane wszystkim hotelom w wybranym obszarze i otrzymasz zapewne kilkadziesiąt ofert.
Myślę, że budżet na obiad dla dwóch osób i dziecka nie powinien przekroczyć 50 eur (chociaż bez szaleństw). Zillertal leży jeszcze przed Insbruckiem, a więc to pierwsza duża dolina alpejska od strony Polski. Jestem ze Szczecina, dla mnie to ok. 900 km, 8-9 godzin jazdy bez większych korków. Poza wycieczkami pieszymi w góry (można wjechać którąś z kolejek linowych) i rowerowymi po dolinie sporą atrakcją są kąpieliska i termy w Fuegen.
Jeżdżę w Alpy głównie na narty, ale pogrzeb na ich stronie, to znajdziesz dużo informacji o atrakcjach letnich.