Forum dyskusyjne

kultura indii

kategoria inne

kraj Indie

ropucha dołączył
31.12.2007

ropucha 13:30 | 31.12.2007

Witam:) Niedawno zaczęłam się interesować kulturą Indii Znacie może jakieś książki godne polecenia , w których mogłabym o tym poczytać?

wesyasz:) dołączył
30.06.2007

wesyasz:) 14:43 | 01.01.2008

Polecam forum na stronie bollywood.pl/ 
Od siebie polecam książkę z Indiami w tle - "Majtreji" autorstwa Mircea Eliade - tyle, że jest ciężka do zdobycia.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 19:23 | 01.01.2008

wydaje mi się,że oglądając niebywale chałowato-kiczowate produkcje z fabryk filmowych pod bombajem i chennai można wyrobić sobie kompletnie spaczone pojęcie o Indiach.Te "filmy" raczej przedstawiają świat i życie,jakie chcieli by mieć hindusi,ale zupełnie nie takie,jakiego 99% z nich doświadcza na codzień.więc zdecydowanie polecał bym książki (np. :Masala" Cegielskiego czy "Kamienne tablice" Żukrowskiego) i internet,np. indiamike

santhi dołączył
26.07.2008

santhi 19:39 | 26.07.2008

O kulturze Indii mozesz wiele dowiedzieć się m.in. z książek:
"Indie - magia, tradycja, rzeczywistość" R. Waterstone (koncentracja głównie na aspekcie religijnym, polecam :))
"Sztuka Indii" - A. Jakimowicz (ciekawe opisy sztuki indyjskiej, od powstawania cywilizacji)
"Życie codzienne w dawnych Indiach" J.Auboyer
"ćakra czyli kołowa historia Indii" Krzysztof Mroziewicz
"Historia Indii" J. Kieniewicz (dla wytrwałych :)
"Indie" Basham (dla 'troche' wytrwałych :) warto przeczytac)
"Ucieczka Do Indii" - Forster Edward Morgan zbiór reportaży
"Indie" - Louise Nicholson
"Historia filozofii indyjskiej" -Frauwallner Erich

Justine72 dołączył
16.03.2009

Justine72 09:13 | 16.03.2009

A ja polecam Ci książkę napisaną przez młodego Hindusa - Aravind Adiga pod tytułem Biały tygrys. Nie jest co prawda książka wprost o kulturze Indii, ale pokazuje prawdziwe Indie widziane okiem lokalnego przedsiębiorcy.

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:21 | 23.03.2009

najlepsze co czytałam o Indiach to "Karma Cola" Gity Mehta i "Bóg rzeczy małych" Arundhati Roy...samo życie, Indie jakie doświadczysz podczas podróży, nie żadne biurkowe teorie, mówię ci to ja, dyplomowany antropolog kultury;) pozdrawiam.

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 14:35 | 02.04.2009

Ja bym dodał "Shantaram" Robertsa. Co prawda to beletrystyka, ale dużo tam opisów Bombaju z lat osiemdziesiątych i obyczajowych smaczków, które pojawiają się jakby przy okazji.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl