Forum dyskusyjne

UK Londyn - Indie - Nepal - Tybet Lhasa - ew Chiny jak pozwoli budżet - powrót do UK Londyn

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

KwQ dołączył
04.06.2015

KwQ 20:59 | 04.06.2015

Siema, myślę o organizacji podróży. Wylot z UK (Londyn) - Indie - Nepal - Tybet (Lhasa) - ( ew. Chiny jak pozwoli budżet) - powrót do UK (Londyn). Mój priorytet to zobaczyć Everest i jak najwięcej przebywać z autochtonami (uczestniczyć i poznawać ich życie). Byliście może w tych państwach i polecacie coś co wypada zobaczyć? Jakieś rady, sugestie? Macie namiary na jakiś lokalnych przewodników (mogą być angielsko języczni) (nie interesują mnie biura podróży)? Może ktoś chciałby się dołączyć i zarazem przyłączyć do organizacji tej wyprawy?
Pozdrawiam,
Bartek
Mój profil na fb: www.facebook.com/bjkwiek 

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 19:55 | 05.06.2015

Z treści Twojego wpisu można odnieść sugestię, że chcesz wjechać do Tybetu na własną rękę bez biura podróży. To tak nie działa. Sugeruję poczytać trochę o warunkach podróżowania w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Posiadam (przynajmniej powinnam gdzieś je mieć) namiary na przewodników w Nepalu i Tybecie, także w niektórych miastach Chin właściwych.

KwQ dołączył
04.06.2015

KwQ 13:29 | 06.06.2015

Dobrze mnie roszyfrowałaś. Interesuje mnie spanie u jakiś miejscowych, albo Couchsurfing. Jakieś sugestie? Jak będziesz mieć czas poprosze o namiary na przewodników.
Pzdr

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 17:28 | 07.06.2015

Sugestia, jak wyżej - doczytania. A druga - w Tybecie nie radzę. I to nawet nie ze względu na Ciebie, ale przede wszystkim na miejscowych.
To znaczy, znam takich, co tak rozbili, ale dla mnie robienie ludziom dużego problemu dla prymitywnego połechtania ego jest egoizmem i głupotą. Wydaje mi się, że Ty do nich należysz i po prostu jesteś nieświadomy pewnych rzeczy. "Couchsurfing" u Tybetańczyków poza TRA - może być (choć też nie jest legalny), w Regionie - gra nie warta świeczki. Wybacz brutalność, ale po kilku miesiąc tam spędzonych tak te sprawy widzę i wolę je dobitnie przekazać, szczególnie, że poprzedni, delikatny wpis nie został chyba właściwie zrozumiany.

Teraz wyjeżdżam na parę dni, jak wrócę poszukam i prześlę Ci namiary do przewodników w Kathmandu i Lhasie za pośrednictwem skrzynki portalowej.

Z pozdrowieniami,

KwQ dołączył
04.06.2015

KwQ 21:19 | 07.06.2015

Z couchsurfingiem u Tybetancyzkow przesadzilem - fakt. Pisalem bardziej pod wplywem impulsu niz ze zdrowym rozsadkiem. Oczywiscie idiota nie jestem i dostrzegam absurd tego pomyslu. CS powiedzmy wchodzi w gre w Indiach, Nepalu, badz tez Chinach. Tybet - jakies tanie hosteliki. W kazdym razie - "kto pyta nie bladzi". W kazdym razie - dziękuję za pomoc i czekam na kontakt.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 12:06 | 08.06.2015

Do Tybetu nie wjedziesz nie mając wykupionej imprezy w lokalnym biurze podróży.

Magda Kajzer dołączył
11.12.2014

Magda Kajzer 14:27 | 08.06.2015

To pewne? Skąd masz takie informacje?

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 15:55 | 08.06.2015

Od moich kontrahentów z Nepalu i Tybetu.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 16:01 | 08.06.2015

How do you get a Tibet Travel Permit?? Only a travel agency can arrange this for you as part of an organized tour. In addition to a Tibet Travel Permit, you will also require a tour guide, a private vehicle and a driver in order to travel to Tibet. There are NO exceptions to these regulations. You cannot get a TTP on your own. It is issued from the Tibet Tourism Bureau in Lhasa.

Co najmniej od 2-3 lat nic się nie zmieniło w tej kwestii. Kiedyś grupa była tylko tej samej narodowości teraz nie ma już takiego wymogu.

KwQ dołączył
04.06.2015

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 12:07 | 14.06.2015

Fajnie, że się rozumiemy.
Oczywiście, można do TRA wjechać bez pozwoleń. TRA to nie Korea Północna, wbrew temu, co piszą dziennikarze. Zetknęłam się kilkakrotnie z takimi, co potem się dzielą sposobami i mówią fałszywie, jak się bali o Tybetańczyków, którzy ich przemycali... Możesz trafić na takich na forach czy w drodze, ale ja bym się ich wystrzegała. Szczególnie, że na lewo nie wejdziesz do żadnego zabytku, bo są kontrole przy kasach.

Sprawdź, proszę pocztę, czy namiary doszły. Jakie miasta planujesz w Chinach właściwych? Może mam w nich jakieś kontakty. Tak w ogóle, polecam Tybet poza TRA - tam znajdziesz swobodę podróżowania, której poszukujesz.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl