Forum dyskusyjne | Konkurs foto!

buty na piesze wędrówki do 10km

kategoria sprzęt turystyczny

kraj Polska

krosnek dołączył
13.06.2015

krosnek 00:15 | 13.06.2015

Witam. Poszukuję butów na piesze wędrówki wyłącznie po terenie płaskim i utwardzonym. Od czasu do czasu jeżdżę zwiedzać różne miejsca, małe i większe miasteczka, gdzie po dojechaniu na miejsce poruszam się w większości pieszo. Czasem podczas takiego zwiedzania zrobię nawet 10km "z buta". Dotychczas używałem różnych niemarkowych butów w cenie do 100zł, wszystkie zostawiały bolesne odciski już po kilku kilometrach i ogólnie komfort był żaden. Co byście polecili do takich zastosowań? Nie będę ukrywał że cena ma dla mnie znaczenie.

to ja dołączył
09.02.2015

to ja 12:53 | 13.06.2015

Ja po płaskim to najbardziej lubię zwykłe wojskowe trepy.
A na odciski polecam skarpety do trekkingu (nie wierzyłem, założyłem, rewelacja!!!).

iguan007 dołączył
02.01.2012

iguan007 23:44 | 13.06.2015

10 km to nie jest duzo, szczegolnie ze mowisz o chodzeniu po plaskim. Moze masz zle dopasowane buty? Albo uzywasz ich zbyt rzadko i stad odciski? ktos tez wyzej dobrze doradzil - moze to kwestia doboru lepszych skarpet?

to ja dołączył
09.02.2015

to ja 09:10 | 14.06.2015

ja w moich trepach miałem odciski po kilku kilometrach wokół domu, założyłem te do trekkingu i łaziłem dwa dni po bardzo wysokich górach praktycznie bez zdejmowania butów - i nic.

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 22:41 | 29.11.2015

No wybacz ale 10 km to nie nawet ale tylko. Do takich zastosowań nada się dowolny but byle dopasowany i wygodny, nawet tenisówki. Podawanie marek czy modeli w tym przedziale cenowym nie ma sensu bo wszystko zależy od człowieka. But, który będzie pasował mi, może zupełnie nie odpowiadać Tobie. Zamiast pytać, przymierzaj ;-) szczególnie jeśli gdzieś blisko masz np Decathlona.

gg83 dołączył
30.11.2015

gg83 16:11 | 30.11.2015

Żeby byty były wygodne muszą mieć lekko uniesioną piętę. Tenisówki to najgorsze buty - rujnują kręgosłup.

mrbm dołączył
27.07.2015

mrbm 18:02 | 26.12.2015

Nie wiem, czy tenisówki rujnują kręgosłup, ale na wędrówki w okolicach 10-15 km po płaskim nie zawracam sobie głowy żadnymi trekami, tylko właśnie trampki - przewiewne, świetnie się chodzi. Przynajmniej ja lubię. Do trudniejszych tras oczywiście buty trekingowe. Ale twardość podeszwy bez przesady - 2, góra 3.

barre dołączył
26.12.2015

barre 19:50 | 30.12.2015

no nie wiem. ja jednak nie jestem za tenisówkami ale za trekami,.... nawet niższymi. ale one tez są przewiewne. także spokojnie można kupić w przystępnej cenie jakieś fajne buty...np trekmondo.pl/obuwie-damskie/obuwie-trekkingowe/buty-unisex-sca  rpa-mojito-4/

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl