Forum dyskusyjne


miesiąc w Nepalu lipiec - ktoś ma ochotę dołączyć

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

alciaa dołączył
15.06.2015

alciaa 13:06 | 15.06.2015

W Lipcu będę w Nepalu. Planuję trekking po jakimś ciekawym szlaku (pierwotnie była Annapurna, jednak chwilowo doniesienia odsunęły ten cel, jako niezbyt bezpieczny ze względu na następstwa trzęsień i aktualną pogodę). Decyzja o trasie zapadnie na ostatnią chwilę (mam tam przewodnika, który weźmie pod uwagę wszystkie aktualne czynniki). W pozostałym czasie zamierzam szwendać się po kraju - trochę zwiedzania zabytkowych miast, mały wypad do dżungli, chciałabym spędzić też kilka dni w jakimś klasztorze buddyjskim. Konkretny plan będzie się klarował na miejscu. Zapraszam do towarzystwa :)


Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 23:10 | 15.06.2015

Akurat rejon Annapurny jest prawie nietknięty przez trzęsienie.... Deszcze w lipcu będą prawie wszędzie poza cieniem opadowym w Mustangu i Dolinie Kaligandaki.


alciaa dołączył
15.06.2015

alciaa 08:45 | 16.06.2015

To nie wiem, przewodnik mi napisał parę dni temu że było kilka obsunięć i jak dojdzie powódź - może być niebezpiecznie na tym treku. Zaufam mu, niech on decyduje.

Możesz cos więcej napisać o tej Dolinie Kali Gandaki? Warto tam zajrzeć?


Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 08:54 | 17.06.2015

Jest kilka lawin na treku ale nie są one bezpośrednio przy szlaku. Faktycznie monsun może je bardziej podmyć, ale to będzie wiadome we wrześniu. Kaligandaki to trasa z Muktinath przez Jomsom Marphę Tatapani do Beni, obecnie jest tam droga i większość osób przejeżdża tą trasę w 2 dni.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl